Co myślicie o wyprzedażach?

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
Jagoda

Re: Co myślicie o wyprzedażach?

Post autor: Jagoda » 03 sty 2013 22:35

Często wywołuję tylko mój śmiech, kiedy widzę metki z cenami, których nigdy na tych rzeczach nie było, np. jak coś kosztowało 29,90, to przy wyprzedaży kosztuje 29,90 przecenione z 59,50 :lol: . Za to jak mam czas i ochotę, to lubię pobuszować po sprawdzonych ciuchlandach, gdzie często można wyszukać rzeczy o wiele lepszej jakości i ładniejsze niż zwykłe sieciówki (rzadko kiedy w sieciówkach znajduję coś dla siebie i nie przepadam za tymi sklepami).

KasiaMama
Kontakt:

Post autor: KasiaMama » 04 sty 2013 08:54

Jagoda, masz rację, takie praktyki są częste i żeby dobrze trafić trzeba znać sklep i jego ceny. Mój tata upatrzył sobie buty jakiś czas temu, kosztowały prawie 4 stówy, dlatgo postanowił poczekać go wyprzedaży i kupić je taniej. Jakże się zdziwił, kiedy okazało się że podczas własnie wyprzededaży zmieniono metkę na 399 zł, przecenione z 599 :) :)
Rozmowa z kierownikiem sklepu właściwie niczego nie wyjaśniła, poza tym ze warunki promocji i wyprzedaży są ustalone przez kogoś wyżej.....
Tylko o jaką promocję i wyprzedaż chodziło, tego do dzisiaj nie wiemy, bo raczej nie o te buty.
:king:

kkola

Post autor: kkola » 31 sty 2013 02:17

To już nie są te wyprzedaże co były kiedyś. Czasem warto wybrać się do Anglii na takie większe zakupy.Tam to dopiero są obniżki.

Awatar użytkownika
garsonka

Post autor: garsonka » 01 lut 2013 14:54

Ja lubię korzystać z wyprzedaży w kilku sklepach, bo wtedy naprawdę można taniej kupić fajne rzeczy, np. w Orsay zawsze poluję na wyprzedaż sukienek, a że sprawdzam regularnie, to wiem ile kosztują przed i po przecenie ;-) Zawsze przed wypadem na sklepy w czasie sezonowych wyprzedaży robię sobie listę, co mi się przyda, a co nie. Lista jest zwykle dość obszerna i oczywiście nie kupuję wszystkiego, co na niej mam, ale przynajmniej zabezpieczam się przed szałem zakupów w ten sposób, że jeśli na liście mam bluzę, spodnie i płaszcz, to nie kupię 10 t-shirtów, bo wiem, że akurat tego najmniej potrzebuję :)

Awatar użytkownika
Madzia Datura
Kontakt:

Post autor: Madzia Datura » 02 lut 2013 07:50

garsonka pisze:Ja lubię korzystać z wyprzedaży w kilku sklepach, bo wtedy naprawdę można taniej kupić fajne rzeczy, np. w Orsay zawsze poluję na wyprzedaż sukienek, a że sprawdzam regularnie, to wiem ile kosztują przed i po przecenie ;-) Zawsze przed wypadem na sklepy w czasie sezonowych wyprzedaży robię sobie listę, co mi się przyda, a co nie. Lista jest zwykle dość obszerna i oczywiście nie kupuję wszystkiego, co na niej mam, ale przynajmniej zabezpieczam się przed szałem zakupów w ten sposób, że jeśli na liście mam bluzę, spodnie i płaszcz, to nie kupię 10 t-shirtów, bo wiem, że akurat tego najmniej potrzebuję :)
Świetna forma kontrolowania budżetu :) też muszę zacząć taką sobie robić :)

Awatar użytkownika
garsonka

Post autor: garsonka » 05 lut 2013 10:27

Wtedy nawet, jeśli wydaję za dużo, to przynajmniej na potrzebne rzeczy ;-))) Mam jeszcze jeden sposób na ograniczenie wydatków: nie zabieram karty do bankomatu, tylko gotówkę. Mam wtedy określoną ilość kasy i choćby nie wiem co, więcej nie wydam, bo nie mam :D

Awatar użytkownika
Madzia Datura
Kontakt:

Post autor: Madzia Datura » 05 lut 2013 11:29

garsonka pisze:Wtedy nawet, jeśli wydaję za dużo, to przynajmniej na potrzebne rzeczy ;-))) Mam jeszcze jeden sposób na ograniczenie wydatków: nie zabieram karty do bankomatu, tylko gotówkę. Mam wtedy określoną ilość kasy i choćby nie wiem co, więcej nie wydam, bo nie mam :D
Dokładnie sama to zauważyłam że widząc "dno" w portfelu załącza się rozsądek ;)

Awatar użytkownika
garsonka

Post autor: garsonka » 13 lut 2013 14:35

No chyba, że komuś w takim przypadku włącza się pokusa kradzieży ;) :P Ale ja na szczęście jestem uczciwa :D

Awatar użytkownika
Madzia Datura
Kontakt:

Post autor: Madzia Datura » 14 lut 2013 07:34

garsonka pisze:No chyba, że komuś w takim przypadku włącza się pokusa kradzieży ;) :P Ale ja na szczęście jestem uczciwa :D
Zdobyć za wszelką cenę hehe no tak ale faktycznie bez skrajności ;)

KasiaMama
Kontakt:

Post autor: KasiaMama » 22 lut 2013 14:11

W przyszłym roku wezmę kilka dni wolnego i pojadę na zakupy do Londynu, albo Berlina... - zawsze sobie obiecuję i jeszcze ani razu się nie udało.
:king:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”