Storczyki jak sobie z nimi radzić?

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
Keira

Storczyki jak sobie z nimi radzić?

Post autor: Keira » 29 wrz 2014 08:55

Witajcie , dostałam na urodziny dwa piękne storczyki. Jako że dotychczas ich nie miałam w domu a słyszałam że są dość wymagające chciałam zapytać jak sobie z nimi radzicie. Żeby zaraz mi nie padły odwiedziłam http://www.twojakwiaciarnia.eu/storczyk ... h-kwiatow/ bardzo ciekawy artykuł który mi pomoże przetrwać najgorsze chwile. Czekam na wasze komentarze jak u was się trzymają , pozdrawiam.

opiekunka

Re: Storczyki jak sobie z nimi radzić?

Post autor: opiekunka » 15 lis 2014 17:29

Stoi tutaj taki jeden i co ciekawe już z rok kwitnie i to prawie bez przerwy. Sama się dziwię, co z tym storczykiem jest. Ma niewielką doniczkę, podlewam dość rzadko, tzn. raz na tydzień niewielka ilością wody, tak, żeby w podstawku zawsze stała po podlaniu. Miejsce ma cały czas to samo, parapet, zachodnia strona domu.

thunder

Post autor: thunder » 18 gru 2014 13:35

Och...storczyki to naprawdę wymagające kwiaty. Trzeba mieć do nich dobrą rękę.

aldonaxx

Post autor: aldonaxx » 06 mar 2015 12:25

Ja miałam takiego co mi rósł bardzo dobrze przez 5 lat. Gdy nadszedł remont i wymieniłam parapet na marmurowy odstawiłam go na miejsce i co- zaczął marnieć. Miejsce to samo, jedynie co zmieniłam mu doniczkę na większą. Czy to może być przyczyną. Bo nie sadzę, że marmur.

Ługin

Post autor: Ługin » 10 kwie 2015 12:27

Ja właśnie zakupiłam sobie nawóz do storczyków i mam nadzieje, że to pomoże, ponieważ w ostatnich latach nie bardzo mi żyły storczyki.

sawicka

Post autor: sawicka » 13 kwie 2015 18:41

Storczyki potrzebują dość dużo światła słonecznego, ale w formie rozproszonej. Doniczkę najlepiej ustawić na wschodnim parapecie. Jeśli stoi w innym miejscu, należy zapewnić storczykowi odpowiednią dawkę cienia. W ciepłej porze roku, doniczkę można wystawić na balkon lub taras, uważając, by roślina nie była narażona na ostre promienie słoneczne. Niezwykle wrażliwym kwiatom grozi, bowiem, poparzenie słoneczne.

gagatka

Post autor: gagatka » 13 kwie 2015 20:22

Z tego co wiem, doniczka powinna być przezroczysta. Nie należy też podlewać kwiatu, a raz na jakiś czas po prostu na chwilę pomoczyć mu korzenie.

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 09 kwie 2016 21:29

Storczyki są różnego typu i warto o nie różnie dbać. Najlepiej poczytać o każdym rodzaju. Na pewno każdy rodzaj lubi nawóz specjalny do storczyków i taki na pewno kupicie na: florexpol.eu. Mają tam wiele innych także nawozów, kwiatów co na pewno spodoba się nie jednej osobie.

Awatar użytkownika
lolitka

Post autor: lolitka » 11 mar 2017 10:37

Storczyki to fajne roślinki ostatnio nawet widziałam sadzonkę takiej odmiany na zewnątrz. Sprawdzają się bardzo fajnie. Wiele osób ma inne gusta i wybierze każdy coś innego. Najważniejsze, aby było coś praktycznego. Storczyki nie lubią dużo wody, a więc warto je namaczać raz w tygodniu w wodzie tylko. Nawozić i pielęgnować ich liście.

Roberto

Post autor: Roberto » 12 kwie 2017 10:24

Trzeba mieć rękę do storczyków. Trzeba regularnie je podlewać. Przecież żyją w klimacie, gdzie bez przerwy pada.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”