Grzyb na ścianach rekuperator

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
Zuzanna321

Grzyb na ścianach rekuperator

Post autor: Zuzanna321 » 05 gru 2014 11:55

Czasami się zastanawiamy, dlaczego u nas w domu mamy grzyb na ścianach. Niestety ten problem też mnie dotknął, więc chciałabym kilka słów o nim. Kilka lat temu dociepliliśmy dom, a jesienią zaczęły się problemy z wilgocią i grzybem na ścianach, szczególnie na skrajnych ścianach, czy też w kątach. Poszperałam trochę po internecie i doszłam do wniosku, że żyje teraz jak w puszce, ściany nie oddychają i przez to gromadzi się w pomieszczeniach para wodna, która sprzyja powstawaniu grzybów. Rozwiązaniem może być urządzenie zwane rekuperator, wymieniające zużyte powietrze na nowe i zarazem oszczędzające energię poprzez jej wymianę. Ciekawe, czy skórka warta wyprawi, czy to pomoże na grzyb na ścianach?

uotwarte

Re: Grzyb na ścianach rekuperator

Post autor: uotwarte » 18 gru 2014 10:08

Aby dom był miejscem w którym czujemy się dobrze, nie ma mowy, by zagościła w nim wilgoć. Dlatego stworzono izolacje przeciwwilgociowe. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że rodzaj materiału izolacyjnego zawsze powinien być dobrany odpowiednio i indywidualnie do danego miejsca, ponieważ izolacje przeciwwilgociowe różnią się od siebie, w zależności od tego w jakim miejscu mają być zastosowane.

weronisia1
Kontakt:

Post autor: weronisia1 » 17 mar 2015 11:03

gdyś potrzebował to rekuperator w dobrej cenie montuje firma AirSystem http://www.air-system.pl
Ostatnio zmieniony 14 mar 2017 23:42 przez weronisia1, łącznie zmieniany 1 raz.

Ela1595

Post autor: Ela1595 » 30 cze 2015 21:59

Aby rekuperacja działała jak należy to potrzeba sprawnego i szczelnego systemu wentylacji. Słyszałam, że bardzo dobrą firmą która prowadzi dystrybucję elementów wentylacji jest BH-Res. Dobra wentylacja to podstawa dla rekuperatora. :)

clara88

Post autor: clara88 » 07 lip 2015 08:44

Gdy pojawia się grzyb na ścianie to warto kupić mini saszetki pochłaniacz wilgoci, żeby mieć spokój. No i czesto nalezy wietrzyć pomieszczenie... sama 2 lata walczyłam z grzybem w pokoju :/

Freddy

Post autor: Freddy » 11 sie 2015 15:16

A pochłaniacze wilgoci? W wynajmowanym mieszkaniu miałam taki problem z wilgocią że nawet ubrania nieładnie pachniały. Wiadomo- jakby to było moje mieszkanie to zadziałałabym dośc intensywnie ale jeśli właściciel problemu nie widział.. Kupiłam jakies pochłaniacze wtedy i poprawa była bardzo duża. Wiadomo- również wietrzyłam i grzałam mieszkanie.

Kaś90

Post autor: Kaś90 » 03 lis 2015 12:22

My mamy w domu rekuperator i problem wilgoci i grzyba właściwe nie występuje, powietrze jest ciągle świeże. Jednak przy takiej dużej inwestycji pamiętaj o tym, żeby zwrócić się z instalacją rekuperatora do profesjonalnej firmy, bo miałam już kilka przypadków wśród znajomych, gdzie niesprawdzona forma, zakładając rekuperator nie uwzględniła odpowiedniego miejsca, przez co hałas pracy rekuperatora był ciągle słyszalny.

ewelline

Post autor: ewelline » 17 mar 2016 17:15

Wentylacja z zastosowaniem rekuperatora praktycznie rozwiązuje problem wilgoci i grzyba.

aga77

Post autor: aga77 » 30 maja 2016 22:19

Należy pamiętać, że nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości. Warto zerknąć sobie na parametry i wybrać urządzenie dopasowane do potrzeb naszego domu.

Tymoteusz1

Post autor: Tymoteusz1 » 10 sie 2017 08:23

Każdy skuteczny sposób na usunięcie grzyba jest dobry. Można to robić na różne sposoby, grunt by pozbyć się wilgoci. Wiem, że bardzo sprawdzają się w tej materii usługi firmy http://www.i-k.pl/ Przy jej pomocy będziecie w stanie odpowiednio zabezpieczyć całe mieszkanie przed nachodzącą wilgocią.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”