Rehabilitacja a skierowanie z NFZ?

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
NoemiSui

Rehabilitacja a skierowanie z NFZ?

Post autor: NoemiSui » 01 mar 2015 20:42

Mam pytanie do kogo muszę się udać po skierowanie na rehabilitacje czy też masaże bo w sumie nie wiem co jest mi potrzebne i jak to zostanie zaliczone? Jakiś czas temu odbierałam koleżankę z takiego zabiegu, a ma podobne schorzenie do mnie i jej prawdopodobnie to pomogło. BIOMAR Gabinet Fizjoterapii i Medycyny naturalnej nie wiem czy ktoś kojarzy, w każdym razie chciałabym dostać się na rehabilitacje. U mnie lekarz jak ma wypisać skierowanie na cokolwiek to zawsze kręci nosem, ewentualnie czy można iść prywatnie i jakich kosztów można się spodziewać?

gosh

Re: Rehabilitacja a skierowanie z NFZ?

Post autor: gosh » 27 mar 2015 21:24

Prywatnie wszystko kosztuje.

Justyna92
Kontakt:

Post autor: Justyna92 » 02 kwie 2015 14:43

Może przyda się Paniom namiar na zoljasmin.pl? Naprawdę serdecznie mogę polecić.

Ługin

Post autor: Ługin » 27 sie 2015 09:37

Nie wiem jak to jest ze skierowaniem z NFZ, ale ośrodku z Zakopanego możecie starać się o dofinansowanie z PFRONu, jeżeli ktoś ma stwierdzoną niepełnosprawność. Być może przyda się Wam taka informacja. Ten ośrodek jest ogólnie bardzo piękny i jest wiele pozytywnych opinii na ich temat, więc jeżeli ktoś ma możliwość to myślę, że naprawdę warto.

aldonaxx

Post autor: aldonaxx » 04 lis 2015 14:03

Często tego typu pomoc osobom niepełnosprawnym swoją pomoc oferują fundacje
Uważam, że warto się zainteresować co maja do zaoferowania osobom pokrzywdzonym przez los!

bella91

Post autor: bella91 » 21 sty 2016 18:47

Czekałam kiedyś na rehabilitację z NFZ i myslałam, że się nie doczekam - takie mają terminy. Jeśli zależy ci na szybkim leczeniu to umów się na rehabilitację. Zwykle mają świetnych specjalistów i atrakcyjne ceny. Na pewno na wizytę będziesz krócej czekał niż w przypadku wizyty w ramach nfz.

Miranda

Post autor: Miranda » 24 sty 2016 18:34

Szukasz nowego finansowania Twojej rehabilitacji? Teraz możesz zbierać dodatkowe środki na leczenie całkowicie za darmo.

annika7

Post autor: annika7 » 27 lut 2016 17:13

Nie wiem, jak w innych miastach, ale w Krakowie na skierowanie na rehabilitację z NFZ trzeba długo czekać. Ja niedawno miałam zabiegi na bolący kręgosłup w RST Rehabilitacja. Pewnie dla wielu osób to tanio nie jest, ale przynajmniej można od razu skorzystać z zabiegów i nie czeka się wiele tygodni. Akurat w tym centrum też przyjmują osoby na NFZ, więc mogłam trochę poczekać, ale ból kręgosłupa za bardzo dawał mi się we znaki, więc postanowiłam od razu zacząć rehabilitację.

arlett

Post autor: arlett » 17 kwie 2016 21:46

Faktycznie idąc na NFZ trzeba czekać trochę na wizytę ale nie zawsze długo. Wszystko zależy od ośrodka. U nas np czas oczekiwania to 2-3 miesiące. Ja wolę chodzić porywatnie bo raz że czeka się kilka dni max a dwa to jest znacznie lepsza opieka lekarska. Ja trafiłam jakiś czas temu na DoctorBest i chyba umówię się tam na wizytę. W ofercie widziałam, ze jest fizjoterapia ortopedyczna a na tym głównie mi zależy.

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 04 lip 2016 09:21

Akurat rehabilitacja nie jest czymś, na czym można oszczędzać. Jak działa nasz system zdrowia - każdy wie. Ale lepiej dopłacić i być zdrowym niż narażać się na powikłania po urazach. Jeśli chodzi o ośrodki rehabilitacyjne to wybór jest spory.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”