Menopauza

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
Awatar użytkownika
Anna84

Menopauza

Post autor: Anna84 » 30 lis 2015 21:11

To forum dla kobiet, więc myślę, że warto tutaj poruszyć temat związany z naszym zdrowiem, mam na myśli menopauzę. Boicie się tego czasu w swoim życiu? Zastanawiacie się jak to wszystko będzie u Was przebiegało? A może jeszcze o niej nie myślicie? :) Ja trochę się boję, jestem dopiero przed 30, ale już zaczynam myśleć o menopauzie. Prawdę mówiąc przerażają mnie jej objawy - pojawiające się duszności, napady gorąca, nadmierna potliwość, wrażenie ciągłego przemęczenia i często bezsenność - to na pewno nie jest nic przyjemnego. A do tego dochodzą jeszcze wahania nastrojów i drażliwość spowodowana zestawieniem dolegliwości ze zmianami hormonalnymi. Tutaj więcej o objawach - http://www.doppelherz.pl/aktualnosci/sw ... aty-3.html. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

madiz

Re: Menopauza

Post autor: madiz » 25 sty 2016 22:43

Nie mam konkretnego zdania na ten temat. Dolegliwości z menopauzą pojawiają się i znikają, jedne kobiety to lepiej znoszą inne natomiast gorzej.. cóż. Myślę, a przynajmniej tak zaobserwowałam - większą obawą kobiet jest nietrzymanie moczu. Na menopauzę raczej każda jest gotowa psychicznie.

KarolaLola

Post autor: KarolaLola » 04 lut 2016 14:57

Każda kobieta znosi to inaczej. Moja mama bardzo się tego bała, bo cały czas jest czynna zawodowo dlatego wszystko przechodziła pod kontrolą specjalistów. Zdecydowała się na hormonalną terapię zastępczą i zabieg likwidujący problemy z nietrzymaniem moczu laserem Fotona.

Marta38

Post autor: Marta38 » 13 kwie 2016 23:58

Oczywiście, że każda kobieta znosi to inaczej. To, co dla jednej jest normą, u drugiej może w ogóle nie mieć miejsca. Polecam podszkolić się w informacjach na ten temat. Każda z nas będzie przechodziła ten okres w życiu, więc warto wiedzieć, jak sprawić, byśmy przeszły przez niego bez większych komplikacji ;)

Awatar użytkownika
Kinders44
Kontakt:

Post autor: Kinders44 » 14 kwie 2016 14:03

Moim zdaniem w przypadku podejrzewania menopauzy warto się kompleksowo przebadać - zrobić szereg badań dla kobiet po 50tce, które pomogą stwierdzić, czy czasem nie rozwija się jakaś choroba bądź schorzenie - wg mnie warto zrobić to w gabinecie Luxmed w Lublinie - polecam, bo sama korzystałam :)

Swilina

Post autor: Swilina » 18 maja 2016 12:13

W czasie menopauzy skóra potrzebuje dodatkowej pielęgnacji, zobaczcie http://www.progesteron.info.pl/skora-w- ... opauzy.php To niesamowite, jak ludzki organizm jest skomplikowany...

Vanessa123

Post autor: Vanessa123 » 17 cze 2016 18:02

Niedawno skończyłam 30 lat, nie myślę jeszcze o menopauzie. Znacznie bardziej boję się problemów z nietrzymaniem moczu. Moje kilka lat starsze koleżanki z pracy mają tę dolegliwość. Zawsze noszą przy sobie wkładki i podpaski.

88Mamusia77

Post autor: 88Mamusia77 » 22 sty 2018 12:30

No tak, ja też jeszcze nie myślę o menopauzie, bo mam nadzieję, że zanim to nastąpi to minie jeszcze kilkanaście lat. Ale i tak, w torebce zawsze mam wkładki higieniczne, a zamiast podpasek tampony - to mój taki zestaw ratunkowy:) Nie raz już się przydał, jak nie mnie to koleżance. Bycie kobietą nie jest łatwe;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”