Jak radzić sobie z depresją?

O wszystkim co dzieje się teraz wokół nas
monikabert90

Jak radzić sobie z depresją?

Post autor: monikabert90 » 10 gru 2016 12:02

Witam,

Czy są na tym forum kobiety, które znalazły jakiś sprawdzony sposób na poradzenie sobie z nawracająca depresją? Zawsze w sezonie zimowym mam straszną huśtawkę nastrojów, euforia przeplata się u mnie ze stanami depresyjnymi. Wolałabym, aby te drugie nie istniały... :(
W internecie natknęłam się na coś, co nazywa się Emocjonalna Droga i podobno pozwala lepiej radzić sobie z własnymi emocjami, pozwala na to by z negatywnych emocji przejść na pozytywne. A Wy co o tym myślicie? Spotkaliście się z tym? Myślicie, że może pomóc? Bo to chyba dla mnie ostatnia deska ratunku...

opiekunka

Re: Jak radzić sobie z depresją?

Post autor: opiekunka » 31 mar 2017 21:34

Może trzeba gdzieś wyjść i zmienić czasami otoczenie. Towarzystwo innych ludzi może być dobrą terapią.

Waleriana

Post autor: Waleriana » 18 kwie 2017 08:09

Niby drobiazg, ale może warto jeść czekoladę, czekolada uszczęśliwia.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 24 maja 2017 08:41

Warto spróbować. Są w niej składniki, które pozytywnie działają na nasze samopoczucie. Jedzmy czekoladę, tylko, żeby nam to brzuszki nie powiększyło.

pracowita

Post autor: pracowita » 08 cze 2017 21:47

Warto się zająć pracą, wówczas nie ma czasu na depresję. Polecam z całego serca, im więcej czasu na myślenie, tym depresja większa.

ziuta82

Post autor: ziuta82 » 28 lip 2017 14:43

Jak ogólnie wiadomo w stanach obniżonego nastroju dobrze sprawdza się czekolada. Poprawia humor itd. Pogoda tego lata też nie sprzyja, mało słońca, nie za ciepło. Moim sprzymierzeńcem ostatnio jest belgijska czekolada do picia, którą polecam. Duży wybór czekolad wysokiej jakości mają w sklepie https://sklepczekolada.pl/ . Popołudnie w towarzystwie filiżanki tego "boskiego" napoju to prawdziwa przyjemność.

Tymoteusz1

Post autor: Tymoteusz1 » 11 sie 2017 22:47

Przede wszystkim musicie zrozumieć, że chodzi o Was. W przeciwnym razie cały czas będziecie się zmagać z powracającymi problemami. Wiem, że wielu osobom pomogła książka "Życie i zdrowie masz tylko jedno" Violetty Wróblewskiej. Dobrze rozkłada ona na czynniki kwestie psychologii, duchowości i medycyny. Najlepiej zamówcie tę książkę w http://www.psychoskok.pl/produkt/zycie-zdrowie-jedno/ i zacznijcie z nią pracować.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aktualne sprawy”