TELEWIZJA, KOMPUTER i DZIECKO

Wszystko o byciu mamą
Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

TELEWIZJA, KOMPUTER i DZIECKO

Post autor: margotvb » 10 lut 2009 16:25

Jak większość z Was pracuję w domu. Mam możliwość kontrolowania dzieci. Jestem za ograniczaniem dzieciom oglądania tv i obcowania z komputerem, starszy ma codziennie godzinę, chyba że coś przeskrobie, a młodszy to jeszcze nie problem. Jak jest u Was? Czy tv i gry to Wasi sprzymierzeńcy?

Awatar użytkownika
Olenia

Re: TELEWIZJA, KOMPUTER i DZIECKO

Post autor: Olenia » 10 lut 2009 20:48

oj Margo ja już za daleko zabrnęłam :( pewnie, że wolałabym żeby było inaczej, ale niestety prawda jest taka, że pięciolatka uzależniona jest już od tv, jeszcze od kompa jestem w stanie ją odciągnąć, ale bez bajek żyć nie może. choć nie jest to tak, że non stop gapi sie tylko w ekran, bajka sobie leci, a ona w tym czasie coś robi, bawi się, gania się z bratem, rysuje itp

ja sama często mam ochotę wywalić telewizor....

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 11 lut 2009 00:50

nie mamy telewizora w domu - nie mamy problemu :!:
Kamilka ogląda bajeczki na komputerze, gdy jest oczywiście wolny :) najczęściej ogląda w weekend rano, gdy rodzice odsypiają a ona już nie może spać :)
wieczorami ogląda po jednej bajce w tygodniu
raz w tygodniu chodzimy sobie do kafejki-cukierni na ciastko i bajeczki na minimini :roll:

Kamilka ma swoje ulubione gierki w sieci ale nie gra często, raz czy dwa w tygodniu

gdy jest zdrowa i chodzi do przedszkola to nie ma nawet czasu na bajeczki, ogląda głównie w weekendy, gierki też głównie w weekend
gdy jest chora i siedzimy w domu bajeczek jest oczywiście więcej

zadowolona jestem z takiego obrotu rzeczy :)
Ania

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 11 lut 2009 07:51

Podziwiam taki układ! Sama nie byłabym w stanie tak żyć, gdyż tv musiałam oglądać, przede wsz ze względów zawodowych. Byłam nauczycielem j.polskiego i ogólna orientacja o świecie była mi potrzebna, czasami omawialiśmy ciekawe filmy, teatr tv itp. Wiadomo, newsy można poczytać w internecie, ale tego nie lubię. Zabiera też to sporo czasu.
A ile mała ma lat? Jak myślisz, jak długo uda Ci się żyć bez tv? Mam 9-latka i szczerze powiem, że już w przedszkolu żyli swoimi bohaterami kreskówek... Nie umiałabym mu wytłumaczyć, dlaczego on nie może oglądać, skoro "wszyscy oglądają". Będziesz miała na to argument? Dzieci nie lubią, jak ktoś jest "inny".
Pozdr

kasia
Kontakt:

Post autor: kasia » 11 lut 2009 08:01

Ja mam roczniaka i na razie jakoś to wszystko samo się naturalnie układa. Jak włączę jej bajki - ogląda, ale najchętniej te w stulu Muppetów. Co wieczór ogląda misia w niebieskim domu (uwielbia), a reszta albo jest albo nie. I oby tak zostało ;)
Za życie bez tv podziwiam ;), ja lubię sobie czasem coś obejrzeć i chyba bym nie umiała tak całkiem z niego zrezygnować.

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 11 lut 2009 08:05

Misia w niebieskim domku??? Mój Olek go też uwielbia! Ja, przyznam się, też :)
No i też sama lubię sobie pooglądać, nie za często, ale lubię.

Capricorn

Post autor: Capricorn » 11 lut 2009 09:17

Ja przyznaję, że u mnie telewizja (szczególnie kanał CBeeBies) często ratuje sytuację, gdy np mam coś pilnego do zrobienia.

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 11 lut 2009 09:46

Otóż to... Byle byśmy nie były zajęte cały dzień:)
pozdr

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 11 lut 2009 12:08

margotvb pisze:Podziwiam taki układ! Sama nie byłabym w stanie tak żyć, gdyż tv musiałam oglądać, przede wsz ze względów zawodowych. Byłam nauczycielem j.polskiego i ogólna orientacja o świecie była mi potrzebna, czasami omawialiśmy ciekawe filmy, teatr tv itp. Wiadomo, newsy można poczytać w internecie, ale tego nie lubię. Zabiera też to sporo czasu.
A ile mała ma lat? Jak myślisz, jak długo uda Ci się żyć bez tv? Mam 9-latka i szczerze powiem, że już w przedszkolu żyli swoimi bohaterami kreskówek... Nie umiałabym mu wytłumaczyć, dlaczego on nie może oglądać, skoro "wszyscy oglądają". Będziesz miała na to argument? Dzieci nie lubią, jak ktoś jest "inny".
Pozdr

Kamilka ma prawie 5 lat, jest przedszkolakiem. Ona jest z tych dzieci co mają swoje najukochańsze bajeczki i ogólnie trudno jest ją namówić na coś nowego. Najchętniej ogląda swoje Frankliny, które mamy na płytach, /pokaźna kolekcja/ i kilka innych ulubionych bajeczek.
Nie wykluczam w przyszłości zakupienia tv ze względu na Kamilkę. Uważam, że powinnam ją na uczyć jak korzystać z tego urządzenia, tzn. umieć wybierać ciekawe programy i nie oglądać ciurkiem wszystkiego jak leci dla zabicia czasu :) Jak nadejdzie odpowiednia pora to pewnie to zrobimy, chociaż razem z mężem nie lubimy oglądać.

Ja również lubię wiedzieć co się dzieje na świecie. Wszelkie informacje czerpię głównie z netu. Uważam, że to jest fajny sposób na czerpanie informacji, mogę sama decydować o tym co czytam czy oglądam. Lubię też bardzo słuchać radia.

Nie oglądam tv już chyba z 10 lat i na prawdę nie tęsknię. Za każdym razem gdy mam możliwość pooglądania gdzieś tv przekonuję się o tym, że to dobry wybór. Jak dla mnie to nie ma tam nic interesującego.
Ania

Awatar użytkownika
margotvb
Kontakt:

Post autor: margotvb » 11 lut 2009 12:27

Wiesz... media ogólnie - czy tv, czy net - pokazują to, co chcą, manipulują i tak wybór nasz jest pozorny.... Sensacja górą.... Niestety... Też uczę 9-latka, żeby wybierał, nie oglądał ciurkiem, ale pilnuję, bo jest w stanie się zapomnieć oglądając nawet bajkę z mini-mini :) Ale popieram jego wybory - Discovery jest często włączany, skąd naprawdę jest człowiek w stanie wiele się dowiedzieć i powiem szczerze - ten kanał to naprawdę lubimy wszyscy w naszym domu. W tv mimo wszystko można trafić na coś ciekawego, w zależności od zainteresowań. Ale nie chcę bronić tv! Piszcie, jak panujecie nad tym gapieniem się w ekrany - monitor komputerowy czy telewizyjny!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo”