Odchudzanie po ciąży

Wszystko o byciu mamą
Keira

Odchudzanie po ciąży

Postautor: Keira » 06 sie 2014 09:54

Miałyście z tym problem ? Może dalej walczycie ? Jest to trochę temat rzeka, na pewnej domenie związanej z rodzicielstwem znalazłam filmik ( pewnie jest ich więcej ) ukazujący formy ćwiczeń, odnośnik: http://babyonline.pl/cwiczenia-po-ciazy ... ,r1p1.html , myślę że warto skorzystać jeżeli ktoś potrzebuje a nie ma zbytniej motywacji.

nulka30

Re: Odchudzanie po ciąży

Postautor: nulka30 » 28 sie 2014 19:09

Ja mam do zrucenia jeszcze 15 kilogramów po ciąży. Walczę już cztery miesiące z przerwami i wierzę, że w końcu mi się uda. Jakiś czas temu na znalazłam 3-fazowy preparat wspomagający odchudzanie. Mam zamiar kupić go po niedzieli ze względu na bardzo dobry i naturalny skład. Nigdy wcześniej nie stosowałam, żadnych suplementów ale odkąd waga stoi w miejscu coraz częściej myślę o wspomagaczach.

sylwia4012

Postautor: sylwia4012 » 31 sie 2014 11:35

Ja po ciąży nie mogłam schudnąć, między innymi dlatego, że miałam zaparcia. Więc nawet jak jadłam mniej, to i tam niestety to nic nie dawało. Dopiero jak zastosowałam colon c to udało mi sie przywrócić normalny rytm wypróżnień jak przed ciążą. Do tego można go bezpiecznie stosować nawet podczas karmienia piersią, bo nie przenika do mleka matki. Jak dla mnie rewelacja. teraz czuję się dużo lepiej ze sobą, nie mam wzdętego brzucha i jestem lżejsza o kilka kilogramów:) Do tego cena też jest bardzo przystępna, a opakowanie starcza na długo.

KasiaMama
Kontaktowanie:

Postautor: KasiaMama » 09 wrz 2014 12:27

Ja przytyłam w ciążu 10 kg, więc z odchudzanuiem po nie było strasznie, samo spadło :)
:king:

thunder

Postautor: thunder » 09 gru 2014 15:30

Ale same ćwiczenia sprawy nie załatwią, choć jak wiadomo są wskazane, aby utrzymać ciało w odpowiedniej kondycji. Warto jednak zadbać również o odpowiednią dietę, którą ułoży dla nas sprawdzony dietetyk. No i wybijcie sobie z głowy te wszystkie głodówki - one tylko wyniszczą Wam organizm, wbrew temu co myślicie.

Bandzia

Postautor: Bandzia » 01 mar 2015 12:28

ja miałam problem z zrzuceniem zbędnych kg bo nie karmiłam piersią. Nie bardzo miałam czas na stosowanie jakiś diet przy małym dziecku... Kupiłam Therm line i bardzo szybko zauważyłam efekty - w 3 tyg zjechałam kg! Super sprawa - bez wysiłku i głodzenia się wróciłam do swojej upragnionej wagi sprzed ciązy :)

Awatar użytkownika
Oluchna

Postautor: Oluchna » 04 mar 2015 14:46

Czy słyszałyście o treningu HIIT? To jest znakomita odpowiedź na pytanie: "jak szybko schudnąć." Chodzi w nim o wykonywanie ćwiczeń na dużej intensywności przy zachowaniu krótkich przerw. Sesja treningowa powinna trwać zaledwie kilkanaście minut (plus rozgrzewka), więc osoby uzasadniające swoje lenistwo brakiem czasu nie będą miały w tym przypadku argumentu ;)

Pati33

Postautor: Pati33 » 04 mar 2015 16:10

Nie słyszałam o tym treningu, jednak trzeba też pamiętać, że po ciąży wiele mam karmi swoje pociechy piersią. Zatem i dieta (zwłaszcza odchudzająca) powinna być dostosowana głównie do dziecka. O diecie mamy karmiącej ciekawy artykuł czytałam na http://www.tatento.pl/a/442/rodzice/wychowanie/niemowlak/dieta-matki-karmiacej-piersia-obalamy-mity Dało mi do myślenia takie stwierdzenie: "Skład mleka kobiety generalnie nie jest zależny od sposobu odżywiania sie matki, wyjątek stanowią wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy rozpuszczalne w tłuszczach. Oczywiście nie bez znaczenia jest właściwy sposób odżywiania się matki przed ciąża, a czasie ciąży oraz w trakcie karmienia piersią. W przypadku niedożywienia albo zbyt szybkiego tempa spadku masy ciała po porodzie (zamierzonego bądź nie) dochodzi do wyczerpania rezerw pokarmowych organizmu matki oraz zmniejszenia produkcji pokarmu. Skład mleka pozostaje bez zmian kosztem pogłębienia się stopnia niedożywienia matki." - cytat ze strony. Polecam jednak cały artykuł.

mamazosi

Postautor: mamazosi » 12 mar 2015 10:55

No po ciąży chudnięcie to indywidualna sprawa ja się zastanawiam czy warto pić aloes detox, wiadomo, że dopiero po odstawieniu dziecka od piersi ale myślę, że to działa. Koleżanki jedna po drugiej testowały i były zadowolone. Też z chęcią bym spróbowała:)

Grazyna88

Postautor: Grazyna88 » 01 kwie 2015 11:25

Ja schudłam 8,5kg w przeciągu 4 miesięcy tylko dzięki zmianie diety i aktywności fizycznej. Żadnych suplementów diety, zielonych kaw czy innych wynalazków. A co najlepsze, wydałam jakieś grosze na całą 'kurację', której używam do dziś, bo akcesoria do ćwiczeń kupowałam w Internecie. Zainwestowałam w swoją małą siłownię, ale nie żałuję, bo patrząc w lustro jestem usatysfakcjonowana. Polecam każdemu takie zmiany, spróbuj a nie pożałujesz :)

Wróć do „Rodzicielstwo”