Odchudzanie po ciąży

Wszystko o byciu mamą
beti85

Re: Odchudzanie po ciąży

Postautor: beti85 » 15 cze 2016 23:58

Podstawa to zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Ja też długo karmiłam piersią, chudnie się w mgnieniu oka.

kasiulkaa

Postautor: kasiulkaa » 22 cze 2016 10:29

Ja będąc w tej samej sytuacji skorzystałam z diety Atkinsa. Początkowo szło słabo, ale ostatecznie schudłam na niej 10 kilo. To mój rekord. I powiem wam, że waga się utrzymuje cały czas na tym samym poziomie. Zatem polecam diete atkinsa jako fajny sposób na schudniecie po ciąży :)

Kociarka

Postautor: Kociarka » 22 cze 2016 20:17

Ja bym się tym Atkinsem tak nie podniecała. Są różne zdania na ten temat, a ja bałabym się ryzykować. Dosłownie jedna z pierwszych stron w wyszukiwarce jak wpisałam dietę Atkinsa. Także warto poczytać więcej zanim ktoś się na nią zdecyduje. Wolę sprawdzone "mniej żreć" ;)

Vanessa123

Postautor: Vanessa123 » 09 lip 2016 11:18

Nie zapominajcie się nawadniać... Trzeba dużo pić. Ja ciągle o tym zapominałam, więc mąż kupił nestle waters. Jest zawsze pod ręką i wręcz zaprasza do tego, by wziąć kubek i napełnić go wodą :)

samba45

Postautor: samba45 » 14 lip 2016 15:08

Daria Wodecka pisze:najgrosze to są hemoroidy po ciąży. Musiałam po ciąży jak tylko mialam zaparcia musiałam zażywać dicopeg żeby unikać parcia i powstawania hemoroidów. Dopiero jak je wyleczyłam mogłam się wziąć za odchudzanie i dbanie o swój wyglad ;)

zgadzam się, hemoroidy to nic przyjemnego...tyle dobrego, że na hemoroidy leki są z reguły dostępne bez recepty. Bardzo dobre czopki, po całej kuracji można zapomnieć o chorobie na długo.

mokka

Postautor: mokka » 31 sie 2016 18:21

Bardzo możliwe, teraz wiele dolegliwości można wyleczyć, a najważniejsze im zapobiegać, np stosując dicopeg, unikanie zaparć to podstawowa profilaktyka powstawania hemoroidów

jasia1

Postautor: jasia1 » 08 wrz 2016 23:31

Moim zdaniem jednym z największych dramatów na ciele kobiety po odchudzaniu są rozstępy. Bardzo ciężko się ich pozbyć. Często niezbędna jest inwazja lasera. Takie zabiegi są bolesne ale dają świetne efekty, no i można też znieczulić się miejscowo maścią Emla. Możemy je wykonać na przykład w Vici Clinic w Krakowie.

Wiewiórka

Postautor: Wiewiórka » 16 wrz 2016 08:03

Z pewnością ważne jest zarówno zdrowe i rozsądne odżywianie, jak i większa dawka ruchu, co zresztą jest dobre w każdym przypadku.

NoemiSui

Postautor: NoemiSui » 18 wrz 2016 13:54

Jakimś tam też ciekawym zabiegiem może być liposukcja, która doskonale działa kiedy już tradycyjne metody zawodzą jedyny problem, że powinna to wykonać klinika która ma doświadczonych lekarzy.

Berightback

Postautor: Berightback » 05 paź 2016 14:30

Moim zdaniem odżywianie po ciąży niczym się nie różni od postanowienia o zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów i zmiany żywieniowe w dotychczasowych życiu. Co prawda po ciąży trzeba odbudować rozchwianą gospodarkę hormonalną i energetyczną, ale nie zaszkodzi wzmacnianie naszego metabolizmu racjonalną dietą oraz ćwiczeniami - nie ma sensu wyrzucać góry kasy na jakieś zabiegi, które często trzeba powtarzać kilkakrotnie. Lepiej się zabrać za siebie w ten sposób, a efekty, choć powolne, to jednak dają większą satysfakcję niż operacje i zabiegi.

Wróć do „Rodzicielstwo”