Problemy wychowawcze z nastolatką

Wszystko o byciu mamą
AnetkaM
Kontakt:

Re: Problemy wychowawcze z nastolatką

Post autor: AnetkaM » 21 lut 2015 10:14

Zawsze tak było, jest i będzie. Każde pokolenie neguje wartości swoich rodziców szukając swojego miejsca na ziemi. Dopóki bunt nie przeradza się w nałóg (np: narkotyki, alkohol) to nie ma powodu do zmartwień.

Wojciech_Maslowski

Post autor: Wojciech_Maslowski » 08 kwie 2015 06:58

Moim zdaniem trzeba jak najszybciej interweniować. Moim dzieciom robię testy na obecność narkotyków raz w miesiącu, bo wole mieć pewność, że nie biorą.

Ajlar

Post autor: Ajlar » 17 kwie 2015 08:38

Ja juz czasem nie mam sil! Sluszne jest stwierdzenie - male dzieci=male klopoty, duze dzieci=duze klopoty. Pomiajac juz problemy w szkole, to do tego dochodza problemy wychowawcze. W krytycznych sytuacjach wspomagam sie zazywajac Forstres. Naprawde mi pomaga przejsc w miare po ludzku z niektorymi problemami:)

Ługin

Post autor: Ługin » 16 cze 2015 10:46

A z jakiego miasta jesteś? Daleko masz do stolicy? W Warszawie znajduję się poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży i z opinii jakie są dostępne w Internecie, wszystko wygląda obiecująco. . Jeżeli sama sobie nie możesz poradzić, to może warto skorzystać z usług specjalistów?

aldonaxx

Post autor: aldonaxx » 13 lip 2015 13:01

W sumie to żadna z nas nie chciałaby widzieć własnych dzieci na takim odwyku.
Po części to nasza życiowa porażka i nikomu tego nie życzę!

pepitka

Post autor: pepitka » 14 lip 2015 13:59

albo zatrutego alkoholem :-(
Nie warto mylić zatrucia alkoholowego z alkoholizmem!
Przecież ktoś może nie pić na co dzień, a raz się zatruć i to bardzo poważnie. Szybki detoks w takim przypadku to podstawa, by nie skończyło się to- w najgorszym przypadku zgonem. Świat jest pełen niebezpieczeństw zwłaszcza dla młodych!

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 25 sie 2015 20:15

Można powiedzieć, że jestem doświadczona matką. Córka już na swoim, syn studiuje, pracuje, jeszcze z nami. Czyli problemy z nastolatkami już za mną. I może dlatego potrafię patrzeć na to z przymrużeniem oka. Jedna podstawowa zasada u mnie to była taka, dziecko ma problem nie ma nic ważniejszego.
A poza tym zawsze starałam się pamiętać ,że jak kiedyś też miałam te naście lat.To pokolenie wcale nie tak bardzo się różni się od naszego. Same sprawdźcie czy nie to samo nas wnerwiało co i ich. A i jeszcze dwie sprawy, moja córka nigdy nie usłyszała hasła - jesteś starsza bądź mądrzejsza.To stwierdzenie stawia mi włosy na "baczność". I jak sięgniecie pamięcią, to czy nie słyszeliśmy z ust naszych rodziców - za naszych czasów.... Czy nie nazywano nas trudną młodzieżą? Może oszczędźmy tych sloganów naszym dzieciom.

Kryszka

Post autor: Kryszka » 28 lut 2016 20:53

Właśnie dzieci i ich problemów nie wolno bagatelizować. Wielu rodziców popełnia ten błąd, uważają, że tylko sprawy dorosłych są ważne, a dzieci muszą się jakoś dostosować. Ale tak wcale nie musi być i można przeoczyć coś bardzo ważnego. Ostatnio problemem stają się dopalacze, ważne by wiedzieć jakie zagrożenia czyhają na nasze dzieci i wiedzieć kiedy i gdzie możemy zgłosić się po pomoc.

Marta38

Post autor: Marta38 » 12 kwie 2016 15:22

Niestety, ale to częsta przypadłość. Sama znam kilka nastolatek, które sprawiają problemy wychowawcze. Niezbyt przyjemne jet to, że zachowują się, jakby faktycznie miały schizofrenię. Czasem pomaga czas, a czasem po prostu trzeba udać się z taką osobą do psychiatry.

Pomowrok

Post autor: Pomowrok » 14 kwie 2016 11:00

Trudno teraz odpowiednio wychować dziecko, bo wszystko co chcemy mu przekazać i czego chcemy je nauczyć to niestety jest już niemodne. :) Poza tym dzieci mają teraz do wszystkiego dostęp.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo”