Hemoroidy w ciązy. Czy ktoraś miała?

Wszystko o byciu mamą
dresia

Re: Hemoroidy w ciązy. Czy ktoraś miała?

Post autor: dresia » 26 wrz 2016 22:35

Miałam przed ciążą, w ciąży i po ciąży. Jak się okazało po porodzie hemoroidy są wskazaniem do cc, ja niestety urodziłam naturalnie. I na zdrowie mi nie poszło. Jakby tego było mało doszła mi przetoka odbytu...szkoda gadać, poród to przy tym wszystkim pikuś. Gdybym nie trafiła pod skrzydła docent Kołodziejczak w Szpitalu Św. Elżbiety na warszawskim mokotowie to mogło być różnie. Na szczęście mnie tam szybko zoperowali naprawiając również szkody po porodzie. Wspaniali specjaliści i na pewno najlepsi proktolodzy w stolicy.

ewelline

Post autor: ewelline » 05 kwie 2017 23:11

hemoroidy to bardzo częsty problem w ciązy i po porodzie. Najlepiej im przeciwdziałać, bo samo leczenie jest dość trudne. Ja na przykład stosowałam dietę bogatą w błonnik, choć i tak czasem pojawiały się zaparcia to wtedy dicpeg 10g. Jakoś udało mi się uniknąć tego przykrego schorzenia

ekstrak

Post autor: ekstrak » 01 cze 2017 11:36

ja niestety borykałam sie z tym problemem,a to dlatego ze juz wczesniej cierpiałam na zaparcia ale nie miałam swiadomosci ze nieleczone moga doprowadzic do hemoroidow,ja niestety bagatelizowałam ten problem I teraz cierpie,dlatego jak moja przyjaciółka tylko wspomniała mi ze cos ma problem z wypróżnianiem to od razu poradziłam jej dicopeg 10g który ja teraz zażywam w razie kłopotów-niestety ja go poznałam za pozno tzn kiedy juz miałam hemoridy,dlatego wole jej pomoc poki czas

Sunsin

Post autor: Sunsin » 02 gru 2017 18:29

W większości przypadków po ciąży hemoroidy przestają dokuczać, jednak czasami jest tak, że niestety, ale trzeba udać się do specjalisty. Usuwanie hemoroidów to w sumie dość prosty zabieg, ale wiadomo - problematyczny, na pewno jeśli dolegliwość staje się uciążliwa nie ma sensu czekać i odkładać tego w czasie tylko należy działać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo”