GWIAZDKA i prezenty

Wszystko o byciu mamą
Franka
Kontakt:

GWIAZDKA i prezenty

Post autor: Franka » 16 lis 2009 15:01

NIe wiem jak u Was, ale w moim domu, moje własne dzieci, zwłaszcza starsze zaczyna mocno poruszać temat prezentów, tworzy listy, liściki, rysunki i zdecydować się nie może ... ja wezmę pod uwagę sugestie, ale jednak w tym roku jak będę musiała wybierać to będą gry, klocki, i inne edukacyjne ... macie jakieś hity? A może macie coś ciekawego w ofercie swoich sklepów?

Awatar użytkownika
ekomummy

Re: GWIAZDKA i prezenty

Post autor: ekomummy » 16 lis 2009 23:43

U nas jeszcze nie ma pytań bo starszak dopiero pierwszy raz kojarzy, że będą Świąta. Na razie zachwyca się choinkami w sklepach :)

Osobiście bardzo podoba mi się gra edukacyjna "Powieś Pranie", wiek od 4 lat. Jest też nawlekanka "pranie" bardzo fajna, wiek od 3 lat. Myślę, że to dobra zabawa na długie chwile, szczególnie gra.

aniawojtal4
Kontakt:

Post autor: aniawojtal4 » 17 lis 2009 23:36

Oj kochana moje dzieci już dawno wysłały list do świętego Mikołaja :lol: Syn pisał dla siebie i zaraz dla siostry.
Nie mają zbyt dużych wymagań. Chcą zestawy lekarskie do badania. :D
Ciekawe co wymyślą na gwiazdkę od Gwiazdora :roll: Mam nadzieję ,że nie będą zbyt drogie bo w tym roku zamierzamy nie szaleć z prezentami dla dzieci. Potem wszystko i tak plącze się gdzieś pod nogami a mama sprząta. :evil:
Zazwyczaj i tak masowo rysują,kolorują i czasem tylko wracają do swoich zabawek.

Hmm.....pewnie chcą zostać malarzami :o

A CO WY SĄDZICIE O DROGICH PREZENTACH DLA DZIECI???

Awatar użytkownika
Lila-Art08

Post autor: Lila-Art08 » 18 lis 2009 00:08

Lilcia ma dopiero 1,5 roku a już zabawki zdążyły nas zasypać.... od babć, dziadków i reszty rodzinki pewnie dostanie jakieś prezenciki dlatego my w tamtym roku ze kazda okazja typu dzień dziecka i mikołaj będzie okazją do współnej wycieczki.na dzien dziecka byliśmy w zoo. mamy już kilka pomysłów na kolejne okazje;-)
wiem ze jest jeszcze mała i pewnie niewiele kojarzy ale myśle że to fajniejszy prezent niz wypasiona lala.oczywiście wyjątkiem od reguły jest gwiazdka bo prezent pod choinką musi być;-))

My drogim prezentom mówimy "nie" ;-)

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 18 lis 2009 18:38

Ja właśnie będę zamawiać zabawki Auby do swojego sklepiku, więc gdybyście coś chciały to piszcie, dla Biznesmam rabacik będzie:).

Franka
Kontakt:

Post autor: Franka » 18 lis 2009 18:58

6 grudnia dzieci dostają jakiś drobiazg - książkę, kredki itp.
24 przychodzi najprawdziwszy Mikołaj i trzeba się wykazać talentem, albo sprytem żeby prezent dostać :)

nie wiem co to jest drogi prezent, my wydajemy po ok. 100 - 150 pln na dziecko (dostają prezenty 2 razy w roku - ur. i gwiazdka) pozostałe okazje to jakieś przyjemności typu wspólna wycieczka czy spełnianie małych marzeń niematerialnych :)
czasami robimy akcję składkową jak zamarzy się coś droższego i wtedy zamiast 2-3 paczuszek pod choinką ląduje jedna wspólna od całej rodziny

ja zastanawiam się w tym roku na klockami Geomag dla Olgi, podoba mi się też gra

Ciekawie wygląda ta gra wieszam pranie, tylko dlaczego nie chce zmieścić się w moim budżecie :roll:
Paweł dostanie kolejkę drewnianą
to tyle chwilowo i usilnie myślę nad prezentami dla pozostałych chyba będą miały wspólny mianownik "gra towarzyska" tylko jeszcze znaleźć odpowiednie muszę.

Franka
Kontakt:

Post autor: Franka » 18 lis 2009 19:10

nemhain pisze:Ja właśnie będę zamawiać zabawki Auby do swojego sklepiku...
by

powiedź mi ile kosztowałby: Bunny Phone Car (Samochodzik - Telefon)
gdybym zamówiła 2 sztuki

lub 2 sztuki:
Baby Musician (Mały Muzyk).

nie wiem czy siostrzenicom dać po zabawce czy po mniejszej zabawce + ciuszek

Awatar użytkownika
ekomummy

Post autor: ekomummy » 18 lis 2009 20:37

aniawojtal4 pisze: Potem wszystko i tak plącze się gdzieś pod nogami a mama sprząta. :evil:
Zazwyczaj i tak masowo rysują,kolorują i czasem tylko wracają do swoich zabawek.

Hmm.....pewnie chcą zostać malarzami :o

Zgadzam się z tymi plączącymi się zabawkami pod nogami. Za dużo czasu zajmuje sprzątanie :roll: . My w tym roku wystosowaliśmy prośbę do rodziny żeby prezent dla naszych dzieci był wspólny. Nie musi być duży ale chodzi o to, żeby był jeden ;) . I tak pod choinką nie da się bawić paroma zabawkami na raz :D .

A pomysł ze zrobieniem czegoś razem w różne święta jest super. My na dzień dziecka zrobiliśmy dla Adasia małe przyjęcie z misiami itd. Nadmuchaliśmy balony, udekorowaliśmy jego stolik i wszyscy tam razem pałaszowaliśmy smakowitości. Na głównym miejscu siedział jego ulubiony krokodyl. Wiele dni pózniej Adaś budził się i mówił "dzisiaj jest moje święto, świetujemy". Żadna zabawka nie sprawiłaby mu tyle radości.

Do drewnianych zabawek mam słabość :roll: . Też żaluję, że niestety nie są tanie. Chociaż firma Bajo, wprowadza na rynek zabawki drewniane w przystępnej cennie (od 20-50 zł). Ciągle tylko czekamy na dostawę od nich :twisted:

A

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 18 lis 2009 20:40

Samochodzik cena detaliczna dla wszystkich 62 zł a Mały Muzyk 19.90 a jak będziesz zamawiać to policzę jakoś po kosztach :)

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 18 lis 2009 20:43

[/quote]

Chociaż firma Bajo, wprowadza na rynek zabawki drewniane w przystępnej cennie (od 20-50 zł). Ciągle tylko czekamy na dostawę od nich :twisted:

A[/quote]

ehhhh z tym Bajo, ja czekam na maila od nich bo cennik ślą mi od tygodnia i cisza :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo”