choroba - co robić?

Wszystko o byciu mamą
muminek5671

choroba - co robić?

Post autor: muminek5671 » 02 lis 2016 10:50

Witam Was serdecznie, od wczoraj ja i cała moja 3 osobowa rodzinka niestety ma strasznie mocny kaszel i katar. Nie mam pojęcia czy jest to grypa czy przeziębienie, dlatego poszperałam troszkę w internecie w celu znalezienia informacji pozwalających mi zidentyfikować tą przypadłość, znalazłam kilka informacji :( Chciałabym jak najszybciej wyleczyć nas, ponieważ już w piątek wyjeżdżamy na drugi koniec Polski. Czy ktoś z Was wie jak najszybciej można się pozbyć tej przypadłości ?:( Córcia ma 5 latek więc nie jest już bardzo mała więc może jakieś wspólne sposoby możemy wypróbować. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka.

opiekunka

Re: choroba - co robić?

Post autor: opiekunka » 13 gru 2016 09:03

Najlepiej będzie odłożyć ten wyjazd na drugi koniec Polski. Ja bym tak zrobiła, tak by było najrozsądniej.

Ramona34

Post autor: Ramona34 » 17 lut 2017 21:43

Jak już się jest chorym, przeziębionym to już trochę za późno. Warto profilaktycznie w okresie jesienno-zimowym zażywać witaminy, a w szczególności witaminę C. Wyjdzie to nam na zdrowie.

Bella

Post autor: Bella » 21 mar 2017 14:03

Jak już się jest chorym, to już za późno na witaminy. Najlepiej iść do lekarza, on postawi diagnozę i powie co robić i jakie leki zażywać.

Tymoteusz1

Post autor: Tymoteusz1 » 04 maja 2017 09:28

Na szczęście już coraz mniej osób ślepo ufa lekarzom i ludzie sami dopytują o naturalne środki. Ja sam przez wiele lat łykałem chemiczne tabletki i syropy, co musiało się odbić na zdrowiu. Teraz wiem, że dużo lepszym rozwiązaniem jest stosowanie naturalnych syropów i tabletek, takich jak tabletki do ssania na bazie wyciągu z porostu islandzkiego Aspecton. Ja sam zaopatruję się w takie produkty w http://ekspertodprzeziebien.pl/ i bardzo sobie to chwalę.

Waleriana

Post autor: Waleriana » 23 cze 2017 12:11

Jak rzeczywiście jest groźnie to lepiej się udać do lekarza. Jak to tylko przeziębienie, to można też domowymi sposobami, przynajmniej mnie chemii.

Koraa

Post autor: Koraa » 03 lip 2017 20:09

Iść do lekarza? Wiele osób powiedziałoby, że podać leki. Ja osobiście uważam, że nie warto leczyć siebie i dzieci na własną rękę bo można sobie tylko zaszkodzić. Jeśli nie masz możliwości udania się do lekarza pierwszego kontaktu w przychodni, to z dzieckiem zawsze możesz udać się do Szpitala Medicover, który działa całą dobę.

klara1

Post autor: klara1 » 25 lip 2017 16:04

Ja dużo czytam np blogi dotyczące zdrowia. Dzięki temu tekstowi http://biowitalni.pl/blog/istotne-pytan ... cy-51.html dowiedziałam się jak mam dbać o swoją tarczyce, na co zwracać dużą uwagę, co spożywać i jakie badania ewentualnie zrobić.

Polkia

Post autor: Polkia » 21 sie 2017 09:50

Jak się jest chorym to moim zdaniem warto jest przede wszystkim iść do lekarza. Szczególnie gdy dziecko zachoruje.

MamaDietetyk

Post autor: MamaDietetyk » 31 sie 2017 17:58

Nie ma co czekać, do lekarza w przypadku dzieci to konieczne. Mojej znajomej syn, ciągle chorował, non stop przeziębienie ,okazało się że chłopak ma poważną chorobę krwi. Nie ma co zwlekać, każda choroba u dziecka może się bardzo szybko rozwinąć. Ja zamierzam dziecku zrobić badania genetyczne nowotworów http://www.euroimmundna.pl/nowotwory napatrzyłam się za dużo na choroby dzieci lepiej mieć świadomość i zapobiegać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzicielstwo”