Jakie zabawki kupujecie dzieciom?

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
catty

Re: Jakie zabawki kupujecie dzieciom?

Post autor: catty » 22 mar 2015 23:56

Ja staram się rozwijające - różne maty edukacyjne, puzzle, klocki

Wojciech_Maslowski

Post autor: Wojciech_Maslowski » 23 mar 2015 01:06

Kupuje zazwyczaj zabawki ekologiczne.

malinowski1

Post autor: malinowski1 » 02 maja 2015 20:43

Fajne te klocki... ale czemu wszystko kosztuje tyle... jeśli to za jakość to ok... ale prawda jest taka że w Chinach robione są za kilka dolarów ale cała cena zostaje w rękach pośredników... To tak jak koszulki NIKE itp... cena produkcji 1$ cena półkowa 50$ czyli 49$ to nie jakość tylko pośrednicy, reklama oraz inne koszty...

pancia6

Post autor: pancia6 » 04 maja 2015 11:10

Bezpieczne i edukacyjne

Awatar użytkownika
Oluchna

Post autor: Oluchna » 15 maja 2015 09:12

Sądzę, że o ile z mniejszym dzieckiem nie ma większego problemu (bądźmy szczere - będzie się cieszyć w zasadzie z każdej zabawki), tak w przypadku starszego, np. w wieku szkolnym, już tak łatwo nie jest. Przede wszystkim należy bacznie obserwować zainteresowania bądź zdolności swojego dziecka i wtedy próbować pod tym kątem nakierować zabawki, aby pociecha rozwijała zarazem swoje pasje. Przykład? Niech będzie malowanie. Które dziecko nie pękałoby z dumy po samodzielnym odwzorowaniu jednego ze słynnych obrazów, co umożliwia ta "Teczka Inspiracji". A jeśli oprócz malowania dziecko zainteresuje się przedstawionymi tam informacjami, to tylko wyjdzie mu na dobre, a może nawet wpłynie w pewnym stopniu na wybór późniejszej drogi życiowej. Tak naprawdę to od nas, rodziców, zależy czy pomożemy dziecku rozwijać pasje wskazując określoną ścieżkę, czy zostawimy go na tym polu samemu sobie.

vataria

Post autor: vataria » 01 cze 2015 20:05

ja zamiast jakieś prezentu rzeczowego, wolę zabrać dziecko do tego przybytku: Teatr Malego Widza, uśmiech jest wtedy bezcenny :D

andzela

Post autor: andzela » 10 lip 2015 11:28

zauważyłam, że kilku miesięczne dzieci uwielbiają takie materiałowe szeleszczące książeczki. można spotkać też takie ciekawe, że na niektórych stronach są porobione dodatkowe zakładki jakby np wystający ogon ryby :)

Vanessa123

Post autor: Vanessa123 » 19 lip 2015 01:22

O tak książeczki oraz zabawki wydające dźwięki to jest numer jeden. Jakiś czas temu w telewizji pokazywali szumisie, czyli pluszaki, które mają pomóc dzieciom usnąć. Przeglądałam ich ofertę, ale jeszcze nie zamawiałam. Czy jakaś mama ma to już u siebie i może potwierdzić skuteczność? :)

frida

Post autor: frida » 27 sie 2016 21:04

Chyba każda mama zwraca uwagę, by zabawki były bezpieczne, ale ja mam już dom tak zasypany zabawkami, które leżą w kącie, że nie kupuję ich prócz ważnych okazji. Moim zdaniem dzieci mają zbyt wiele zabawek, nie potrafią się bawić, szybko się nudzą. Ostatnio synkowi na urodziny w prezencie kupiłam naczynia dla dzieci, piękne i kolorowe. Ku mojemu zaskoczeniu nie narzekał na brak zabawki, a w efekcie bardzo chętnie je.

ulalegowicz

Post autor: ulalegowicz » 18 wrz 2016 01:08

Ja staram się kupować dzieciom zabawki, które pobudzają je do myślenia, do kreatywności. Aktualnie planujemy kupić do naszego przydomowego ogrodu domki dla dzieci w których będę się mogli bawić w dom pozostając na świeżym powietrzu. Najładniejsze domki widziałam na domekdladzieci.pl.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”