Jakie zabawki kupujecie dzieciom?

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
Awatar użytkownika
Biznesmenka

Jakie zabawki kupujecie dzieciom?

Post autor: Biznesmenka » 04 mar 2013 18:29

Zastanawiam się, czy jako rodzice zwracacie dużą uwagę na takie sprawy jak to, czy zabawka posiada atesty itd, czy jest po prostu bezpieczna? Ostatnio trafiłam na klocki clicks szukając prezentu dla chrześniaka i muszę przyznać, że poza wszystkim, spodobało mi się to, że można wszystkie elementy zapakować do jednego pojemnika.
Czyli jeszcze ktoś na świecie myśli o rodzicach i ich zarzuconych klockami mieszkaniach :)

Awatar użytkownika
Madzia Datura
Kontakt:

Re: Jakie zabawki kupujecie dzieciom?

Post autor: Madzia Datura » 05 mar 2013 07:43

Bardzo fajne są te klocki, tylko nie wiem czemu takie drogie :(

Pastapasta

Post autor: Pastapasta » 11 mar 2013 15:06

Bo jak coś jest fajne, to zawsze trochę kosztuje heh:)
My przymierzamy się wiosną do kupienia dzieciakom jakiegoś placu zabaw typu jungle gym (małpi gaj), ale to oczywiście "jak będą grzeczne" i nie wejdą nam na głowę do końca zimy (dziś nas śnieg zasypał totalnie)

Awatar użytkownika
Madzia Datura
Kontakt:

Post autor: Madzia Datura » 11 mar 2013 15:39

Pastapasta pisze:Bo jak coś jest fajne, to zawsze trochę kosztuje heh:)
My przymierzamy się wiosną do kupienia dzieciakom jakiegoś placu zabaw....
To spory wydatek, ja może kiedyś pomyśle o trampolinie, ale muszę się najpierw nastawić na solidne oszczędzanie na ten cel ;)

Awatar użytkownika
green

Post autor: green » 22 mar 2013 15:26

Moja Kinga ma dużo zabawek to efekt -wszystkich prezentów z okazji od cioć, wujków etc.Cześć zabawek spakowaliśmy i wynieśliśmy na jakiś czas do piwnicy, później będą na nowo cieszyć.Jeżeli chodzi o wybór zabawek to jestem zwolenniczką tych edukacyjnych, rozwijających wyobraźnie.Niedługo zrobi się cieplej i rozglądam się za czymś na podwórko, ale niekoniecznie takich jak wspominana wcześniej trampolina.Myślę o czymś małym odpowiednim dla czterolatki takim jak zjeżdżalnia.

Awatar użytkownika
Madzia Datura
Kontakt:

Post autor: Madzia Datura » 28 mar 2013 08:08

Fajny pomysł dla takiego malucha :)

Awatar użytkownika
jagodka
Kontakt:

Post autor: jagodka » 11 wrz 2013 11:15

Ja kupuje bardzo proste zabawki dla mojego dziecka, ostatnio kupiłam klocki lego oraz kilka samochodów;) Nie chcę inwestować np. w jakieś konsole czy komputery ponieważ chcę aby dziecko nie siedziało cały czas przed monitorem. Musi korzystać z dzieciństwa, poznawać znajomych a nie podbijać galaktyki w grach.

Pati33

Post autor: Pati33 » 03 gru 2013 17:46

Ja się staram raczej kupować jakieś zabawki edukacyjne. Moja 2 latka uwielbia np. wszelkiego rodzaju książki - zarówno te do oglądania z obrazkami, jak też te do czytania (oczywiście ja jej czytam :)). Poza tym jakieś zabawki uczące liczb, lub liter itp. Natomiast chrześnicy (która jest starsza) zamówiłam na Mikołaja grę edukacyjną Akademia Umysłu Junior. Ma już jedną z tych gier, którą bardzo lubi, więc teraz zamówiłam jej drugą. Poza tym bardzo spodobał mi się fakt, że producent zadbał o to, aby maluch nie siedział zbyt długo przed ekranem komputera. Gdy program uzna, że dziecko zbyt długo siedzi przed komputerem, automatycznie uruchamia śmiesznego ludzika, który zachęca do krótkiej gimnastyki.

Awatar użytkownika
green

Post autor: green » 05 gru 2013 13:23

W tym roku Kingusia zażyczyła sobie od Mikołaja nowych ubranek dla swoich lalek. Większość damskiej części rodziny to niestety beztalencie w kwestii uszycia czegokolwiek. Nie podobają się nam supermarketowe produkty.
Dodam jeszcze że wszystkie ubranka dla lalek jak i inne zabawki wykonane są z atestowanych, bezpiecznych dla dziecka materiałów.

Awatar użytkownika
Oluchna

Post autor: Oluchna » 13 maja 2014 23:00

Pati33 pisze:Ja się staram raczej kupować jakieś zabawki edukacyjne. Moja 2 latka....
I to jest moim zdaniem mądry prezent! W powszechnej opinii dziecko przy komputerze utożsamiane jest z marnotrawieniem czasu, zaś jak wynika z powyższego przykładu, wcale tak być nie musi, a zabawa może uczyć. Tym bardziej, że nie oszukujmy się - dzieci lgną do komputera, a dzięki grom i programom edukacyjnym mogą pożytecznie spędzić przy nim czas, jednocześnie dobrze się bawiąc. Zbliża się Dzień Dziecka, osobiście jestem zwolenniczką takich prezentów, które wnoszą pozytywne wartości do rozwoju dzieci. A czy Wy kupiłybyście tego typu programy swoim pociechom?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”