Zwierzak dla dziecka

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
thunder

Re: Zwierzak dla dziecka

Post autor: thunder » 23 sie 2016 15:01

Dziecko powinno przede wszystkim wiedzieć, że zwierzak to nie zabawka, tylko żywa istota. Nie powinno się tez kupować zwierzaka zbyt wcześnie.

ewelina546

Post autor: ewelina546 » 23 wrz 2016 21:33

Ja uwielbiam kociaki. Trzeba jednak uświadomić dziecko, że zwierzę to obowiązek a nie tylko zabawką, którą można rzucić w kąt, jak się znudzi... O kota trzeba dbać, bawić się z nim, sprzątać a także odpowiednio dobierać jedzenie.

aldonka34

Post autor: aldonka34 » 29 wrz 2016 22:33

Nasz psiak jest już z nami 9 lat, teraz jest poważnie chory, ma guz na śledzionie. Dzieci go bardzo kochają, muszę zrobić wszystko, żeby mu pomóc, dlatego szukam dobrej klinki. Ktoś z Was miał podobny przypadek?

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 26 lis 2017 18:24

Ja postanowiłam kupić chomika dla syna, raz że chciał, a po dwa sprawdzam jak się nim będzie opiekował. Kupujemy mu świeże warzywa i owoce. Ale tez suchą karmę. Jest ona odpowiednio zbilansowana, ma wszystkie potrzebne witaminy minerały. A do tego suszone warzywa, owoce, ziarna.

bella91

Post autor: bella91 » 11 gru 2017 05:48

Ja wychodze z załozenia że zwierzę to nie zabawka i lepiej odpuścić kupowanie go dopóki dziecko nie podrośnie.
My na święta kupiliśmy zabawki córkom. Po głowie chodzi nam też list od mikołaja z listymikolaja.pl Można też zamówić wiadomość video. Dzieciaki na pewno będą miały frajdę :)

ubki

Post autor: ubki » 09 lut 2018 14:58

My mamy królika miniaturkę, o którym dużo czytałam na miasto-dialogu.pl/krolik-miniaturka i dzięki tej stronie tylko i wyłącznie na niego się zgodziłam, ponieważ nie jestem przekonana co do zwierząt dla dzieci

karolina1918

Post autor: karolina1918 » 13 lut 2018 12:16

Ja mam 5-latke i mamy kotka. Akurat dobrze nam się trafiło, bo wzięliśmy z hodowli mojej koleżanki i kotek jest bardzo cierpliwy. Nie reaguje na spacery w wózku dla lalek, przenoszenie z kąta w kąt, a nawet jak trzeba to śpi jak lalka w łóżku :D co do obowiązków, to nie ma co liczyć na pomoc w sprzątaniu kuwety - wiadomo, ale nalewanie wody i nasypywanie karmy jak najbardziej. Na pewno kot będzie mniej wymagającym zwierzątkiem, niż np. pies. Nie trzeba wyprowadzać go na spacer, u nas zamontowaliśmy siatkę na balkonie więc tam sobie siedzi i obserwuje, a w domu to przychodzi się poprzytulać i w sumie jedyne obowiązki to kuweta i jedzonko, a fajnie uczy dzieci systematycznego wykonywania obowiązków no i opieki nad pupilem (u nas aż za bardzo) :D

Florka

Post autor: Florka » 17 maja 2018 17:11

Pies to nie zabawka, nie powinno sie go wozić wózku i traktować jak lalkę. To żywa istota, zupełnie inna od nas. Nie sądzę, by podobało mu sie przekładanie go z kąta w kat. Tym bardziej, że kot chadza własnymi drogami. Proponuję troszkę o nich poczytać :)
Kupowałam dziś szelki dla swojego psiaka na stronie https://www.zwierzakowo.pl/123-szelki-smycze-dla-psa i widziałam tam cały dział dla kotów, kup kilka kocich zabawek i naucz dzieci, jak poprawnie bawić się z kotem. Uwierz mi, że wtedy obie strony mogą być zadowolone, nie tylko jedna.

gagatka

Post autor: gagatka » 04 cze 2018 09:33

Sam dobór zwierzaka dla dziecka to jedno. Warto zanim się kupi lub adoptuje pupila, nauczyć dziecko opieki nad nim, przygotować je do roli opiekuna. Dużo wskazówek jest tutaj: https://czasdladzieci.pl/czy-warto-kupi ... d-pupilem/. Sądzę, że to bardzo trudna decyzja, więc trzeba ją dobrze przemyśleć.

krak

Post autor: krak » 11 cze 2018 15:23

O to jakie zwierzątko lepiej wziąć dla dziecka dowiedziałam się od weterynarza z przychodni http://primavet.waw.pl/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”