Choroba dziecka : porażenie mózgowe i autyzm

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
Awatar użytkownika
tamirka
Kontakt:

Choroba dziecka : porażenie mózgowe i autyzm

Post autor: tamirka » 25 lut 2015 14:41

Witam. Która z mam zmaga się obecnie z wychowaniem dziecka chorego na te dwie dolegliwości. Jak sobie radzicie?
Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.

Awatar użytkownika
kier
Kontakt:

Re: Choroba dziecka : porażenie mózgowe i autyzm

Post autor: kier » 25 lut 2015 21:43

Nie jest lekko . Na początku winiłam wszystkich i wszystko o to dlaczego mi się coś takiego przytrafiło. Z czasem się pogodziła szczególnie,że bardzo kocham mojego małego brzdąca ! Od jakiegoś czasu chodzimy na tę terapię: http://terapianaturalna.com/oferta/tera ... orazeniem/ . Jest to terapia czaszkowo krzyżowa dla dzieci autystycznych z porażeniem. Zauważyłam,ze daje ona bardzo dobre efekty. Dziecko jest bardziej rozluźnione, nie napina się tak bardzo.
Zauważyłam również,że łapie z nami o wiele lepszy kontakt, Rozwój sie poprawia. Mam nadzieję że w przyszłości będzie w stanie radzić sobie samodzielnie.
Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą.

Grazyna88

Post autor: Grazyna88 » 10 lip 2015 11:03

Jest ciężko, bo takie dziecko wymaga prawie całodobowej opieki. Wydajemy majątek na rehabilitacje. Od 2 lat czekamy na miejsce w sanatorium. Razem z mężem zadecydowaliśmy, że zapłacimy za pobyt w ośrodku.

ewelina546

Post autor: ewelina546 » 21 lip 2016 17:22

Nawet nie chce sobie wyobrażać, co rodzice takich dzieci muszą przeżywać. Chociaż im szybciej się to zdiagnozuje, to podobno lepiej. Tak gdzieś słyszałam. Wiem też, że robią diagnozy dzieci co też na pewno ułatwia sprawe, jak wiadomo, co dziecku dolega. Wielki podziw, dla takich rodzin.

malutka15

Post autor: malutka15 » 14 sie 2017 09:14

Dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem, czy w ogóle z cięższymi chorobami wymagają większej uwagi od nas. Warto zasięgnąć po pomoce terapeutyczne i zabawki rozwijające ich zmysły. Widziałam bardzo dużo zabawek, które pozwolą za pomocą różnych bodźców rozwijać ich stronę psychologiczną.

Krysta097

Post autor: Krysta097 » 19 wrz 2017 20:44

Moim zdaniem w przypadku takich chorób warto zabrać dziecko do lekarza specjalisty. Można się udać do poradni, gdzie dziecko otrzyma należytą opiekę. Zobaczycie w jaki sposób można się nim zajmować, jakie zabawy są dobre i w jaki sposób pomóc im się prawidłowo rozwijać. Z pewnością dobre rady osób, które na co dzień stykają się z tego typu chorobami przydadzą się Wam i znacznie wszystko ułatwią.

joann44d
Kontakt:

Post autor: joann44d » 21 wrz 2017 13:47

Dobre porady dałyście, dzięki ! :clap:

kewlar

Post autor: kewlar » 08 lis 2017 20:00

Jeśli autyzm czy zespół Aspergera będzie szybko i w miarę wcześnie u dziecka zdiagnozowany, to sa spore szanse na skuteczna terapie i w miarę normalne funkcjonowanie w przyszłości. W warszawskich klinikach Psychomedic maja świetnych specjalistów od takich spraw, wiele osób im własnie zawdzięcza bardzo wiele. Na https://psychomedic.pl/diagnoza-autyzmu ... -aspergera znajdziecie szczegóły i opis wizyt z pakietu diagnostycznego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”