Co na kaszel u starszych dzieci?

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
Zuzik

Re: Co na kaszel u starszych dzieci?

Post autor: Zuzik » 29 sie 2016 19:44

Wiadomo, że aby skutecznie zwalczać kaszel u dzieci, warto wiedzieć, czy jest on suchy, czy mokry. wiem, że są reklamowane takie syropy na każdy rodzaj kaszlu, ale ja osobiście w to nie wierzę. Wyznaję zasadę, że jak coś jest od wszystkiego, to jest do niczego. Super byłoby podawać dziecku coś naturalnego, jak na przykład własnej roboty syrop z cebuli, z buraków, z mniszka lekarskiego albo z pędów sosny. Wiadomo jednak, że dzieci niechętnie przyjmują takie specyfiki. Nie zawsze też mamy coś takiego w domu. Z apteki polecałabym jakieś ziołowe syropy a nie stricte chemiczne.

Pelka

Post autor: Pelka » 06 paź 2016 06:33

A czemu niby mają nie działać na oba rodzaje? Jak jakiś syrop jest naturalny jak np właśnie Dicotuss to pewnie że działa na oba. Ma tak dopasowane składniki. To tak samo jak z syropem z cebuli, tylko bardziej skuteczniejszy jest

Koraa

Post autor: Koraa » 23 sie 2017 23:53

Wiem, że bardzo dobry jest ten levopront, syrop jednak musiałabyś sprawdzić od, którego roku życia dzieci mogą go przyjmować. Plusem jest to,że nie wpływa na centralny układ nerwowy. Ma wiele pozytywnych opinii więc możesz go sprawdzić :)

Krysta097

Post autor: Krysta097 » 18 paź 2017 19:05

Również byłabym bardzo ostrożna w przypadku podawania dzieciom syropu na kaszel na własną rękę. Wcześniej na pewno dobrze jest sobie poczytać o tym co i jak podawać w zależności od kaszlu: http://zamiastl4.pl/ a dopiero później działać. Co do syropów na suchy i mokry kaszel to uważam, że jest to dobre rozwiązanie, jeśli kaszel nie jest na tyle silny żeby odpowiednio i prawidłowo zdiagnozować jaki to dokładnie rodzaj kaszlu.

ela677

Post autor: ela677 » 28 paź 2017 19:52

Mi kiedyś lekarz zalecił Flegaminę dla dzieci, ale nie chciały jej pić. Było o to tyle krzyku, że trzeba to było zastąpić. Całą rodziną, od małego przez starsze dziecko na suchy kaszel pijemy syrop http://levopront.pl/suchy-kaszel-u-doroslych.html. Dzieciaki nie protestują bo jest dobry w smaku.

Lelka

Post autor: Lelka » 02 lis 2017 22:14

Ja podaje taki http://vitispharma.pl/katalog/produkt/p ... s-baby-med bo jest na oba rodzaje kaszlu wiec nie musze sie zastanawiac czy akurat teraz podaje odpowiedni. No i jest dobry w smaku wiec dziecko pije go bez narzekania

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”