zaparcia u dziecka

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
Daniela

Re: zaparcia u dziecka

Post autor: Daniela » 29 sie 2016 21:28

Na pewno są w aptece jakieś preparaty dla dzieci na zaparcia. Na szczęście nie miałam takiego problemu z moim dzieckiem, ale pamiętam, że kiedyś zajmowałam się taką dziewczynką, która miała ledwo roczek i już miała zaparcia. Jak robiła kupę, to aż cała siniała i płakała przy tym. Żal było patrzeć na to. Mówiłam rodzicom, ale wyraźnie olewali temat. Fakt faktem, że dieta jak dla dziecka tez moim zdaniem nie była stosowna, jakieś tłuste zupy na kiełbasie z pewnością nie służą rocznemu maluchowi. Warto na pewno postarać się o to, żeby dziecko jadło maksymalnie dużo warzyw, w tym surowych, które zawierają naturalny błonnik. Na pewno żadnych słodyczy czy przekąsek typu czipsy lub orzeszki. Ograniczyłabym też mięso. No ale to moje rady. Nie wiem, może najlepiej zapytać lekarza. Przecież dziecku nie podasz przeczyszczającej herbatki.

milf

Post autor: milf » 04 wrz 2016 21:33

Ja bym starala bardziej szukac problemu gdzies u przyczyny powstawania zaparc. Moze dziecko dostaje zbyt duzo sztucznie przetwarzanych produktow i z tego powodu powstaje ten problem. Ja swojemu dziecku od czasu do czasu stosuje taka herbatke ziolową. Wczesniej sama ja pilam i czesto pomagala mi przy wzdeciach.

ewelline

Post autor: ewelline » 04 kwie 2017 12:42

Ogranicz dziecku tłuste rzeczy i słodycze. Podawaj np. kefir i suszone śliwki. Jeśli to nie pomoże to niech dziecko przez jakiś czas pije roztwory z dicopegu junior. One zmiękczą stolec i ułatwią wypróżnienie

ekstrak

Post autor: ekstrak » 31 maja 2017 15:27

u naszego synka największy problem z zaparciami zaczął się jak wprowadzaliśmy nowe produkty do diety,w szóstym miesiącu wprowadzaliśmy marchewke i zakończyło się to zatwardzeniami,pediatra polecił nam wtedy dicopeg junior bez recepty,zasuderował też zebysmy poczekali z tą marcheweczką do siódmego miesiąca-zastosowaliśmy się do jego wskazówek i wszystko wróciło do normy

tosia

Post autor: tosia » 18 lip 2017 16:00

ja na zaparcia daje jabłuszko albo suszone sliwki a jak nie dzialaja naturalne metody to podaje to http://vitispharma.pl/katalog/produkt/p ... mnik-100-g dziala bardzo szybko

Kamilak

Post autor: Kamilak » 11 sie 2017 12:27

U nas się sprawdzały takie preparaty w saszetkach co są na takie problemy - https://eapteka.pl/mama-i-dziecko zerknij sobie, mały bez problemu to wypijał i była widoczna poprawa, bo tabletek to w ogóle nie ruszy :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”