Atopowe zapalenie skóry?

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
dresia

Atopowe zapalenie skóry?

Post autor: dresia » 12 maja 2016 13:14

atopowe zapalenie skóry u dzieci - czy któraś z mam się z tym zmaga? u mojej córci pojawiają się zmiany na skórze i jest diagnozowana w kierunku alergii i azs... milion porad opinii dookoła od osób które tak naprawdę z AZS nie miały nic wspólnego... od czego powinnam zacząć jeśli to azs? gdzie iść z maluszkiem, jak pielęgnować taką skórę?

samba45

Re: Atopowe zapalenie skóry?

Post autor: samba45 » 15 maja 2016 14:43

alergolog i dermatolog to lekarze których pewnie już odwiedziłaś, powinni postawić odpowiednią diagnozę. Podstawowe zasady pielęgnacji znajdziesz tutaj http://www.laroche-posay.pl/artyku%C5%8 ... a6019.aspx kosmetyki z serii Lipikar są bardzo dobre i warto po nie sięgnąć. Musisz zaufać jednemu lekarzowi i prowadzić dziecko, każdy powie co innego a ciągłe zmiany leków bardziej zaszkodzą niż pomogą.

jechanowska

Post autor: jechanowska » 17 cze 2016 09:12

Przede wszystkim musicie być pod stałą kontrolą lekarza. Po drugie w przypadku AZS najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie skóry, szczególnie jej głębszych warstw. Najlepsze będą emolienty oparte na beta-glukanie, który pozyskiwany jest m.in. z ziaren owsa. Znaleźć go można w kremie Beta-Skin Natural Active Cream, który u dzieci może być stosowany powyżej trzeciego roku życia.

Awatar użytkownika
BasiaKochanowska

Post autor: BasiaKochanowska » 22 sie 2016 14:49

Pierwsza rzecz to lekarz oraz badania, które dokładnie przedstawią sytuacje, plus złagodzenie odpowiednimi kosmetykami. Nie wiem jak u Ciebie dokładnie przechodzi choroba, ale u mojego dziecka było na początku bardzo ciężko, wszędzie się drapało, a skóra miała duże zaczerwienienia. Stosowałam kremy, emulsje i balsamy na odparzenia.

thunder

Post autor: thunder » 23 sie 2016 14:59

Na to to chyba tylko pomogą dermokosmetyki, nie polecam także stosowania talku, bo bardzo wysusza.

Szymonka

Post autor: Szymonka » 25 sie 2016 16:54

Jeżeli nie ma się bezpośredniej możliwości skontaktowania z lekarzem to czasami wystarcza sama porada online. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz możliwość skorzystania z takich porad. W wielu sytuacjach to jedyne ale bardzo dobre rozwiązanie.

Kamilak

Post autor: Kamilak » 11 sie 2017 12:30

Trzeba skonsultować z lekarzem, a tak to dobierać odpowiednie kosmetyki, dermokosmetyki czy te emolienty, dla dzieci jest tego cała masa - https://eapteka.pl/mama-i-dziecko tylko żeby mieć to ze sprawdzonych źródeł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”