Atopowe zapalenie skóry?

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
dresia

Atopowe zapalenie skóry?

Post autor: dresia » 12 maja 2016 13:14

atopowe zapalenie skóry u dzieci - czy któraś z mam się z tym zmaga? u mojej córci pojawiają się zmiany na skórze i jest diagnozowana w kierunku alergii i azs... milion porad opinii dookoła od osób które tak naprawdę z AZS nie miały nic wspólnego... od czego powinnam zacząć jeśli to azs? gdzie iść z maluszkiem, jak pielęgnować taką skórę?

samba45

Re: Atopowe zapalenie skóry?

Post autor: samba45 » 15 maja 2016 14:43

alergolog i dermatolog to lekarze których pewnie już odwiedziłaś, powinni postawić odpowiednią diagnozę. Podstawowe zasady pielęgnacji znajdziesz tutaj http://www.laroche-posay.pl/artyku%C5%8 ... a6019.aspx kosmetyki z serii Lipikar są bardzo dobre i warto po nie sięgnąć. Musisz zaufać jednemu lekarzowi i prowadzić dziecko, każdy powie co innego a ciągłe zmiany leków bardziej zaszkodzą niż pomogą.

jechanowska

Post autor: jechanowska » 17 cze 2016 09:12

Przede wszystkim musicie być pod stałą kontrolą lekarza. Po drugie w przypadku AZS najważniejsze jest odpowiednie nawilżenie skóry, szczególnie jej głębszych warstw. Najlepsze będą emolienty oparte na beta-glukanie, który pozyskiwany jest m.in. z ziaren owsa. Znaleźć go można w kremie Beta-Skin Natural Active Cream, który u dzieci może być stosowany powyżej trzeciego roku życia.

Awatar użytkownika
BasiaKochanowska

Post autor: BasiaKochanowska » 22 sie 2016 14:49

Pierwsza rzecz to lekarz oraz badania, które dokładnie przedstawią sytuacje, plus złagodzenie odpowiednimi kosmetykami. Nie wiem jak u Ciebie dokładnie przechodzi choroba, ale u mojego dziecka było na początku bardzo ciężko, wszędzie się drapało, a skóra miała duże zaczerwienienia. Stosowałam kremy, emulsje i balsamy na odparzenia.

thunder

Post autor: thunder » 23 sie 2016 14:59

Na to to chyba tylko pomogą dermokosmetyki, nie polecam także stosowania talku, bo bardzo wysusza.

Szymonka

Post autor: Szymonka » 25 sie 2016 16:54

Jeżeli nie ma się bezpośredniej możliwości skontaktowania z lekarzem to czasami wystarcza sama porada online. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz możliwość skorzystania z takich porad. W wielu sytuacjach to jedyne ale bardzo dobre rozwiązanie.

Kamilak

Post autor: Kamilak » 11 sie 2017 12:30

Trzeba skonsultować z lekarzem, a tak to dobierać odpowiednie kosmetyki, dermokosmetyki czy te emolienty, dla dzieci jest tego cała masa, tylko żeby mieć to ze sprawdzonych źródeł

berekatka

Post autor: berekatka » 26 wrz 2017 11:04

A w jaki sposób można postawić pewną diagnozę? Pytam, bo mój znajomy ma syna, któremu dermatolog bardzo szybko rozpoznał tę chorobę a u dziecka sąsiadów diagnostyka trwała prawie rok. Czy tyle to powinno trwać?

Dżej89

zapalenie skóry?

Post autor: Dżej89 » 26 wrz 2017 11:42

A ja mam problem z mięczakiem zakaźnym i nie wiem jak sobie z nim poradzić... Słyszałam, że maść Conzerol jest bardzo skuteczna, czy to prawda? Z tego co czytałam to już można zatrzymać wirus w ciągu jednego tygodnia, stosowanie tej maści jest w pełni bezpieczne i nie pozostawia blizn. Mnie ten produkt wydaje się naprawdę doskonały i tak właśnie planuję go zakupić.

Clary084

Post autor: Clary084 » 14 paź 2017 13:46

To co na pewno możesz zrobić to kupić specjalne ubranka dla alergików, które są odpowiednie dla dzieci z alergiami, atopowym zapaleniem skóry czy też innymi chorobami skóry. Posiadają one specjalne certyfikaty, które gwarantują ich bezpieczeństwo. Dzięki tym ubrankom skóra nie będzie dodatkowo podrażniana przez nieodpowiedni dobór materiałów.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”