dziecko w szkole

O naszych kochanych pociechach… i kłopotach z nimi.
anna.lawenda1984

dziecko w szkole

Post autor: anna.lawenda1984 » 24 paź 2016 14:57

witam wszystkich
chciałam się z wami podzielić wrażeniami z pewnego zdarzenia jakie miało miejsce w szkole do której chodzi moje dziecko. Wiadomo jest to że dzieci maja w sobie bardzo dużo energii, ciągle skaczą , biegają , po prostu trzeba mieć oczy wkoło głowy :nonono:
Tak samo powinno być w szkole, przynajmniej takie mam zdanie. ale do czasu.
pewnego dnia moja kochana córeczka razem z koleżanką bawiły się na przerwie na całego, aż do momentu kiedy jedna z nich wchodząc do łazienki otworzyła drzwi a druga biegnąc z impetem po prostu na nie wpadła
pytam więc gdzie była nauczycielka mająca dyżur na przerwie
czy nie dało się uniknąć płaczu i bólu
Dbajmy o nasze pociechy :clap:

KasiaJ
Kontakt:

Re: dziecko w szkole

Post autor: KasiaJ » 25 paź 2016 08:29

Tak do końca nie da się chyba uniknąć takich sytuacji, nawet jeśli nauczyciel był tuż obok, choć to nie wynika z opisu. Dzieci robią i będą robić nieprzewidywalne rzeczy i trudno wymagać od kogokolwiek, aby temu zapobiegł. Z drugiej strony rzeczywiście często jest tak, że jeśli wejdziemy do szkoły na przerwie, włos jeży się na głowie. Nauczyciele wprawdzie są na dyżurach, ale często "zasięg" ich pilnowania jest chyba zbyt duży, a wtedy wszystko może się zdarzyć.

milooko
Kontakt:

Post autor: milooko » 25 paź 2016 16:58

Ojeju, nie przesadzaj! Żadna z nich nie zrobiła tego specjalnie, nauczycielka nie jest w stanie być z każdym dzieckiem w każdej minucie! Dzieci często się przewracają, wywracają, wpadają na coś i niestety nie da się tego uniknąć. A przesadne unikanie jest niezdrowe. Nie bądź nadopiekuńcza. Ważne że nie stało się nic wielkiego i córeczka tylko delikatnie ucierpiała. Takie sytuacje uczą dzieci odpowiedzialności i rozsądku :)

Ania22

Post autor: Ania22 » 27 lut 2017 19:46

Wiadomo obowiązkiem nauczycielki jest pilnować dzieci, ale czasami jest ich tak dużo, że wszystkich nie da się upilnować!

Roberto

Post autor: Roberto » 10 kwie 2017 13:49

Nie upilnujesz dzieci, jak są w grupie, jest przerwa pomiędzy lekcjami. Przecież nie ustawić przy każdym dziecku nauczyciela. Dzieci są żywe i nie siedzą w jednym miejscu jak dorośli.

Bella

Post autor: Bella » 10 lip 2017 11:46

Nie da się wszędzie postawić jakiegoś strażnika, czy nauczycielki. Jak nauczycielka jest na korytarzu, to nie jest w toalecie, a dzieci rozrabiają i ciężko je posadzić na tyłkach, tak, żeby nic nie robiły. Zresztą nie jest to aż tak zdrowe. Dobrze jak mają ruch.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze dzieci”