Dlaczego facet chrapie w nocy

Ponarzekajmy, pochwalmy, poplotkujmy
Havefun

Re: Dlaczego facet chrapie w nocy

Post autor: Havefun » 07 sie 2017 14:33

Niestety wiek to czynnik ryzyka, może ale nie musi. Można też z tym walczyć ;)

Awatar użytkownika
garsonka

Post autor: garsonka » 11 sie 2017 08:10

może być zakatarzony, mój mąż wtedy chrapie jak stary niedźwiedź.

Havefun

Post autor: Havefun » 11 sie 2017 11:40

Też tak może być, ale wtedy można użyć specjalnych kropli na chrapanie przy nieżycie nosa, i posiłkować sie nimi do czasu aż katar nie ustąpi ;)

Lolka42

Post autor: Lolka42 » 16 sie 2017 10:04

A z takim chrapaniem z wiekiem da się zawalczyć? O kroplach na chrapanie przy alergii nie słyszałam nigdy, działają inaczej niż tradycyjne krople na katar?

Havefun

Post autor: Havefun » 18 sie 2017 10:35

Pewnie, że się da. Najłatwiej jest nic nie robić i biernie się przyglądać ale niestety to nie pomaga. Są różne metody, te bardziej zaawansowane, inwazyjne jak i te mniej. Wszystko zależy od tego jak reaguje się na te mniej zaawansowane rzeczy, bo jeśli one nie przynoszą oczekiwanych rezultatów to niestety trzeba się przygotować na bardziej kosztowne leczenie. A co do kropli, mają trochę inny skład niż takie standardowe, dłużej się utrzymują dłużej wpływają na śluzówkę nosa.

Lolka42

Post autor: Lolka42 » 21 sie 2017 09:49

No tak to logiczne, zaczyna się od tych bardziej przyziemnych możliwości. Jestem bardzo ciekawa tych kropli nie ukrywam, sama pare razy w roku mam niestety ataki alergii, spowodowane tym, że jak jeżdzę w rodzinne strony, rodzice mają 2 puchate koty, na które mam niesamowitą alergię i cała puchnę, oczy nos. I właśnie nawet nie tyle co chrapię a jakby charczę? w nocy. Oddycham przez usta, zasycha mi wszystko tam. Niesmak w ustach. Ratuję się na bieżąco lekami, te objawy są mniejsze ale mimo wszystko dokuczliwe. O ile w dzień potrafię to jakoś sobie ogarnąć tak w nocy niezbyt i na nocne perypetie przydałby mi się jakiś preparat.

Havefun

Post autor: Havefun » 21 sie 2017 10:06

Próbować zawsze możesz, doraźne powinno pomóc, dobrze że z tym alergenem nie spotykasz się na co dzień, byłoby Ci bardzo ciężko.

Awatar użytkownika
Medicus_DCL

Post autor: Medicus_DCL » 23 sie 2017 10:12

Jeśli potrzebujesz środka doraźnego, konsultacja z lekarzem też jest wskazana. Wtedy będziesz mieć pewność, że lek został dobrany konkretnie pod Twoją dolegliwość.

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 18 wrz 2017 23:07

Powodów może być wiele i mogą być związane z różnymi zaburzeniami oddechu, dlatego powinno się swojego mężczyznę zaciągnąć do lekarza. Wiem jakie to uciążliwe bo mojemu, jak jest bardzo przemęczony zdarza się chrapać.

chimera

Post autor: chimera » 17 paź 2017 09:54

Często chrapanie ma też związek z krzywą przegrodą nosową. Mój teść kilka lat temu leczył się na bezdech senny, bo miał już poważne problemy z chrapaniem. Najpierw był w szpitalu podpięty pod jakąś aparaturę, potem w domu. Nie pamiętam już dokładnie jak to wyglądało, ale z tego co się orientuję to mu to pomogło.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ach ci mężczyźni”