soki

Przepisy i domowe specjały.
Szymonka

Re: soki

Post autor: Szymonka » 26 lip 2016 15:10

Wiem, jak cięzko jest wybrać odpowiedni napój dla dziecka. Czasami zastanawiam się w sklepie dość długo co wybrać. Sprawdzając skład natrafiłem na napoje ROKO Fun, dobrze że nie maja w sobie białego cukru, po za tym zawartość witamin jest wysoka.

halifalix

Post autor: halifalix » 27 lip 2016 10:14

Zdrowy„Kubuś”

Składniki:
500 g marchewek
300 - 400 g jabłek
100 – 150 ml wody
2 łyżki soku z cytryny
½ - 1 łyżeczki miodu (opcjonalnie)
można dodać również inne owoce wedle uznania np. banany, truskawki, kiwi, …
sprzęt: blender lub mikser do drinków/ koktajli

Wykonanie:
Marchew obrać, umyć, pokroić w talarki i ugotować w wodzie lub na parze, aż będzie zupełnie miękka (około 20 minut). Odcedzić i przełożyć do miksera lub miski, zmiksować na gładką masę. Jabłka zetrzeć na drobnej tarce i wraz z powstałym sokiem dodać do marchewki, ponownie zmiksować. Wrzucić wybrane owoce – np. banany i zmiksować. Dolać sok z cytryny, dodać miód do smaku oraz wodę i dalej miksować. W razie konieczności można jeszcze rozcieńczyć wodą, do uzyskania ulubionego smaku i konsystencji. Podawać od razu.

RenuJi

Post autor: RenuJi » 27 lip 2016 12:30

Powiem Wam szczerze, że chciałabym mieć na tyle czasu, aby przygotowywać takie pyszne i zdrowe soki, ale niestety ciągle mi go brakuje. Nie mniej jednak staram się sięgać po tego rodzaju, dobrej jakości napoje izotoniczne, które sprawdzają się świetnie w czasie długotrwałego wysiłku, a co więcej pomagają utrzymać odpowiedni poziom elektrolitów w organizmie.

Szymonka

Post autor: Szymonka » 23 sie 2016 21:28

Nie każdy ma teraz tyle czasu by robić własne przetwory czy soki. Dlatego też warto znaleźć sok dla dzieci, który będzie bogaty w witaminy ale ubogi w biały cukier. Nam udało się znaleźć ROKO Fun, który spełnia te wymagania. Córce odpowiada wybór smaków a przy okazji dostarcza do organizmu witaminy.

Angelia

Post autor: Angelia » 19 wrz 2016 12:06

Takie produkty do soków lepiej kupować u źródła. Od siebie polecam giełdę owoców,warzyw zbóż i nie tylko, ponieważ produkty są zawsze świeże i zdrowe. Jeśli chodzi o ceny to jest w czym wybierać :)

zuzia.gola

Post autor: zuzia.gola » 21 lut 2017 21:57

Ja lubię soki różnego rodzaju ale też herbaciane napoje Herbapol. Mają tam spory wybór różnego rodzaju takich soków do herbaty. Wiele ciekawych propozycji można teraz znaleźć odpowiedników soków, które są zdrowe i smaczne.

Nallta

Post autor: Nallta » 17 mar 2017 12:00

jestem kawoszem bez kawy nie potrafię się obejść dlatego często biegam do automatów w naszym biurze kawa z nich jest wspaniała polecam to rozwiązanie nasze automaty są z Gastrom automatyvending.waw.pl

anna_ka

Post autor: anna_ka » 28 cze 2017 16:48

Ja kawę piję raz po raz ale głównie staram się pić zdrowe soki. Do pracy kupuję soki w butelce od firmy Sady Wincenta . To polski producent naturalnych, tłoczonych soków. Soki te nie zawierają konserwantów, cukru i nie są rozcieńczane wodą.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 12 lip 2017 12:33

Ja akurat rzadko piję soki. Mają w sobie dość dużo cukru.

NataliaChrzan

Post autor: NataliaChrzan » 29 lip 2017 11:35

Cukier nie jest problemem. Można pić nie tylko soki owocowe, ale także warzywne. Soki to bogactwo witamin. Zrobienie soku zajmuje zaledwie kilka minut. Wystarczy dobry blender. Wszystkie składniki wystarczy wrzucić do kielicha i po kilkunastu sekundach mamy gotowy sok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulinaria”