soki

Przepisy i domowe specjały.
Szymonka

Re: soki

Postautor: Szymonka » 26 lip 2016 15:10

Wiem, jak cięzko jest wybrać odpowiedni napój dla dziecka. Czasami zastanawiam się w sklepie dość długo co wybrać. Sprawdzając skład natrafiłem na napoje ROKO Fun, dobrze że nie maja w sobie białego cukru, po za tym zawartość witamin jest wysoka.

halifalix

Postautor: halifalix » 27 lip 2016 10:14

Zdrowy„Kubuś”

Składniki:
500 g marchewek
300 - 400 g jabłek
100 – 150 ml wody
2 łyżki soku z cytryny
½ - 1 łyżeczki miodu (opcjonalnie)
można dodać również inne owoce wedle uznania np. banany, truskawki, kiwi, …
sprzęt: blender lub mikser do drinków/ koktajli

Wykonanie:
Marchew obrać, umyć, pokroić w talarki i ugotować w wodzie lub na parze, aż będzie zupełnie miękka (około 20 minut). Odcedzić i przełożyć do miksera lub miski, zmiksować na gładką masę. Jabłka zetrzeć na drobnej tarce i wraz z powstałym sokiem dodać do marchewki, ponownie zmiksować. Wrzucić wybrane owoce – np. banany i zmiksować. Dolać sok z cytryny, dodać miód do smaku oraz wodę i dalej miksować. W razie konieczności można jeszcze rozcieńczyć wodą, do uzyskania ulubionego smaku i konsystencji. Podawać od razu.

RenuJi

Postautor: RenuJi » 27 lip 2016 12:30

Powiem Wam szczerze, że chciałabym mieć na tyle czasu, aby przygotowywać takie pyszne i zdrowe soki, ale niestety ciągle mi go brakuje. Nie mniej jednak staram się sięgać po tego rodzaju, dobrej jakości napoje izotoniczne, które sprawdzają się świetnie w czasie długotrwałego wysiłku, a co więcej pomagają utrzymać odpowiedni poziom elektrolitów w organizmie.

Szymonka

Postautor: Szymonka » 23 sie 2016 21:28

Nie każdy ma teraz tyle czasu by robić własne przetwory czy soki. Dlatego też warto znaleźć sok dla dzieci, który będzie bogaty w witaminy ale ubogi w biały cukier. Nam udało się znaleźć ROKO Fun, który spełnia te wymagania. Córce odpowiada wybór smaków a przy okazji dostarcza do organizmu witaminy.

Angelia

Postautor: Angelia » 19 wrz 2016 12:06

Takie produkty do soków lepiej kupować u źródła. Od siebie polecam giełdę owoców,warzyw zbóż i nie tylko, ponieważ produkty są zawsze świeże i zdrowe. Jeśli chodzi o ceny to jest w czym wybierać :)

zuzia.gola

Postautor: zuzia.gola » 21 lut 2017 21:57

Ja lubię soki różnego rodzaju ale też herbaciane napoje Herbapol. Mają tam spory wybór różnego rodzaju takich soków do herbaty. Wiele ciekawych propozycji można teraz znaleźć odpowiedników soków, które są zdrowe i smaczne.

Nallta

Postautor: Nallta » 17 mar 2017 12:00

jestem kawoszem bez kawy nie potrafię się obejść dlatego często biegam do automatów w naszym biurze kawa z nich jest wspaniała polecam to rozwiązanie nasze automaty są z Gastrom automatyvending.waw.pl

Wróć do „Kulinaria”