soki

Przepisy i domowe specjały.
Awatar użytkownika
green

soki

Post autor: green » 12 lis 2014 16:53

Witam
Czy robicie samodzielnie soki z owoców i warzyw w domu? Ja od jakiegoś czasu robię soki w domu - mam nową wyciskarkę.
Chyba nie muszę mówić jak wielka jest różnica pomiędzy sokiem kupionym w sklepie, a taki samodzielnie zrobionym w domu.
To niebo, a ziemia.
Picie naturalnych soków bardzo dobrze wpływa na cały organizm , mi jakby kilogramów ubyło, przeziębienie jakoś nie puka do drzwi:)
Jestem zadowolona, wcześniej nie wiedziałam, że domowe soki to tyle korzyści. W tej chwili robię bardzo dużo soków z jabłek, uwielbia go cała moja rodzina.

gosh

Re: soki

Post autor: gosh » 23 lis 2014 13:56

Ja wolę sokowirówkę :)

Jaromir
Kontakt:

Post autor: Jaromir » 16 gru 2014 22:20

Też lubię świeże soki. Nieraz je przygotowuję. Przygotowanie warzyw lub owoców jest dla mnie do zniesienia, nie cierpię za to sprzątania po całej zabawie.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 11 sty 2015 18:05

Też posiadam wyciskarkę do soków i bardzo często robię sobie sok z pomarańczy albo z grejpfruta. Ewentualnie czasami do zrobienia soków używam też blendera, ale to w przypadku owoców, których wycisnąć się nie da.

gagatka

Post autor: gagatka » 14 sty 2015 22:47

Jaromir pisze:Też lubię świeże soki. Nieraz je przygotowuję. Przygotowanie warzyw lub owoców jest dla mnie do zniesienia, nie cierpię za to sprzątania po całej zabawie.
To jest właśnie najgorsze: obieranie, krojenie, a na koniec jeszcze mycie całej sokowirówki. Moim zdaniem jedna warto się namęczyć, by mieć zdrowy sok pełen witamin.

uotwarte

Post autor: uotwarte » 16 sty 2015 14:38

Posiadając taką wyciskarkę wcale nie trzeba się "namęczyć' żeby zrobić przepyszny sok ze świeżych owoców bądź warzyw. Wyciskarki jednoślimakowe są bardzo wygodne jeśli chodzi o ich obsługę , nie posiadają wielu części, które trzeba by było myć. Bardzo łatwo się ją czyści , więc można zapomnieć o koszmarze jakim było kiedyś mycie części z sokowirówki. Nie wiem czy wiecie, ale niektóre wyciskarki posiadają także dodatkowe funkcje dzięki którym można za ich pomocą robić musy, mielić kawę, wyciskać makarony i ciastka, a nawet mielić mięso na pasztet. była zdziwiona ilością funkcji tego cudeńka, można powiedzieć , że jest to taki wielofunkcyjny kombajn do kuchni, a dodatkowo jeszcze ładnie wygląda i może być ozdobą kuchni.

Awatar użytkownika
Martita

Post autor: Martita » 18 sty 2015 20:08

bardzo lubię takie soki, ale póki co nie mam jeszcze czym ich robić, zastanawiam się nad zakupem, tylko właśnie, co lepiej - wyciskarkę czy sokowirówkę? Mi najbardziej zależy na wartościach odżywczych soku, na drugim miejscu stoi wymaganie odnośnie głośnej pracy sprzętu - lubię takie soki z rana, a włączanie przed pracą o 5-6 rano sokowirówki, którą mieli w domu rodzice powodowałoby chyba obudzenie wszystkich w pionie bloku ;) Są już ciszej pracujące urządzenia?
Mi tam mycie nie przeszkadza, chociaż wiadomo, ze fajniej, żeby sprzęt nie składał się z 15 malutkich, powykręcanych części ;)
Każdy z nas no­si w so­bie piękno. Cała sztu­ka po­lega na tym, by umieć je odkryć.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 19 sty 2015 15:20

Osobiście wolę wyciskarkę, ponieważ sokowirówka zajmuje zbyt dużo miejsca. Ale ja też nie piję soków z marchewki czy innych tego typu, więc mi sama wyciskarka odpowiada.

szaloNa21

Post autor: szaloNa21 » 28 sty 2015 13:58

Ja pije soki świeże marchewkowe i jabłkowe w butelkach z firmy Marwit. Nie mam za dużo czasu na wyciskanie.

mamatasia

Post autor: mamatasia » 28 sty 2015 17:15

ja myślę, że wyciskarki są jednak lepsze, tu jest fajny poradnik: http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wyb ... karke/454/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulinaria”