Wyciskarka czy sokowirówka?

Przepisy i domowe specjały.
Awatar użytkownika
jagodka
Kontakt:

Wyciskarka czy sokowirówka?

Post autor: jagodka » 25 lut 2015 14:05

Cześć. Chciałabym sobie w najbliższym czasie zamówić urządzenie, które pomoże mi przygotowywać smaczne soki z owoców. Dodam,że zależy mi głównie na cytrusach. Co wybrać? Wyciskarkę czy sokowirówkę?

Awatar użytkownika
tamirka
Kontakt:

Re: Wyciskarka czy sokowirówka?

Post autor: tamirka » 25 lut 2015 16:10

Ja mam wyciskarkę od dwóch miesięcy. Wcześniej miałam sokowirówkę ale szczerze powiedziawszy to nie korzystałam z niej za często z uwagi na to,żę sprzęt jest ciężki oraz trudny w czyszczeniu. Wprawdzie można za jego pomocą zrobić sok z twardszych warzyw ale to wolę wyciskarkę. Jest łatwiejsza w czyszczeniu oraz lżejsza.
Pochwalę sie,że mam obecnie ten model Huroma: HUROM HG 2G. Wyciskarka bardzo porządna, świetnej jakości. Obecnie jest to chyba najlepszy model tej firmy. Od czasu kiedy ją mamy ja oraz dzieci wypijamy po szklance soku z pomarańczy dziennie.Myślę,że jest to o wiele zdrowsze niż wszelkiego rodzaju reklamowane suplementy. Mam osobiście alergię na wszelkiego rodzaju chemię.
Odkryłem, że całkiem dobrą strategią, gdy ktoś pyta mnie, czy jestem ateistą, jest uświadomić mu, że on również jest ateistą, wszak nie wierzy w Zeusa, Apollona, Amona Ra, Mitrę, Baala, Thora, Wotana, Złotego Cielca ani w Latającego Potwora Spaghetti. Ja po prostu poszedłem o jednego Boga dalej.

Vanessa123

Post autor: Vanessa123 » 28 lut 2015 17:46

Ile zapłaciłaś za wyciskarkę i dlaczego akurat wybrałaś ten model? Zależy nam na zakupie, ale nie do końca znamy rynek i z wyborem może być ciężko. Na jakimś blogu z agd znalazłam adres do sklepu, ale nie orientuje się jaka będzie odpowiednia. I czy też za swoją zapłaciłaś ponad 1000 złotych? Wiem, że to dość drogie sprzęty dlatego zależy nam na odpowiednim wyborze. To mogą być przydatne informacje. Z góry dziękuje.

Awatar użytkownika
alicia099

Post autor: alicia099 » 28 lut 2015 18:24

Ja jestem zdania, że wyciskarka wygodniejsza w użyciu
Jeśli osobnik pojawi się w dzień upalny na morskiej plaży we fraku i lakierkach bez racjonalnego uzasadnienia, wzbudzi nie tyle zachwyt, ile raczej obawy, ponieważ wariatów boją się wszyscy na całym świecie

wladeksi

Post autor: wladeksi » 08 mar 2015 15:58

Ja mam tylko to drugie. Aczkolwiek rzadko jej używam, wolę kupić gotowy jednodniowy świeży sok.

Katerina21

Post autor: Katerina21 » 11 mar 2015 12:32

Rozmawiacie o wyciskarkach i tak się zastanawiam, czy słyszałyście może o Terapii Gersona...

nina_ky

Post autor: nina_ky » 16 mar 2015 10:46

A to może powiesz co ma jedno z drugim? Ja stwierdziłam w końcu, że muszę sobie kupić sokowirówkę, ponieważ chciałabym móc sobie codziennie robić soki z marchewki czy jabłka.

gosh

Post autor: gosh » 17 mar 2015 10:36

Ja kupiłam wyciskarkę Dafi. Jest kilka razy tańsza niż sokowirówka, to był dla mnie główny argument.

Awatar użytkownika
kier
Kontakt:

Post autor: kier » 18 maja 2015 11:30

Ja zdecydowałam sie na kupno tego urządzenia właśnie z uwagi na terapię Gersona sokami. Urządzenie jest do niej niezbędne. Jestem zdania,że byl to bardzo dobry zakup ponieważ soki są przepyszne, bardzo zdrowe. A po tygodniu terapii czuję się jakby wstąpił we mnie nowy duch. Wszystkie toksyny uciekają. Co jakiś czas powtarzam.

Na stronie: eujuicers.pl znajduje się obecnie dobre porównanie gdzie możecie sobie poczytać jakie urządzenie będzie dla Was bardziej odpowiednie. Czy wyciskarka czy sokowirówka.

Wyciskarka jest bardziej wydajna, sok jest gęsty oraz z drobinkami owoców. Sokowirówka natomiast daje rzadszy sok ale za to jest o wiele tańsza.
Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca ze zdwojoną siłą.

polaW1

Post autor: polaW1 » 25 maja 2015 16:46

Ja nie mam żadnych z tych urządzeń. Kupuje soki jednodniowe świeże .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulinaria”