Zdrowe śniadania dla dzieci

Przepisy i domowe specjały.
Kredyciar

Re: Zdrowe śniadania dla dzieci

Post autor: Kredyciar » 04 sty 2016 12:23

Fajnym zdrowym śniadaniem są np płatki owsiane z mlekiem ;) Jak dla mnie to bardzo dobry pomysł na śniadanie i chyba najzdrowszy z możliwych.

Awatar użytkownika
M3G1

Post autor: M3G1 » 04 sty 2016 16:00

Koniecznie musi być kolorowo, dużo owoców i warzyw. Dobrą opcją są owsianki, jaglanki. Nie róbmy dzieciom codziennie kanapek z serem czy kremem czekoladowym. Ciekawym pomysłem mogą być też świeżo wyciskane soki. Opcji jest mnóstwo, wszystko zależy od czasu jakim dysponujemy.
Konserwatyzm ma za sobą wieczność.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 13 sty 2016 11:16

Nie każde dziecko lubi płatki owsiane z mlekiem. Warto wtedy przygotowywać np. otrębowe placuszki.

raczkowa

Post autor: raczkowa » 19 sty 2016 15:41

M3G1 pisze:Koniecznie musi być kolorowo, dużo owoców i warzyw. Dobrą opcją są owsianki, jaglanki. Nie róbmy dzieciom codziennie kanapek z serem czy kremem czekoladowym. Ciekawym pomysłem mogą być też świeżo wyciskane soki. Opcji jest mnóstwo, wszystko zależy od czasu jakim dysponujemy.
Bardzo mądrze piszesz. U mnie dzieci uwielbiają świeżo wyciskane soki dlatego jeżeli mam tylko czas i owoce robię je. Zresztą sama również bardzo chętnie je pije. W związku z tym wraz z mężem zainwestowaliśmy w wyciskarkę soków. Zdecydowaliśmy się na nieco droższą ze względu na to aby nie tracić witamin i wykorzystywać cały owoc. W końcu o to w tym chodzi ;)

bvlgari
Kontakt:

Post autor: bvlgari » 20 sty 2016 14:46

Mój malec na śniadanie zjada kolorowa grzanke na pieczywie pełnoziarnistym z mnóstwem warzyw i serkiem feta a do tego szklanke świzo wycisniętego soku, z marchwi, pomarańczy, lub co akurat pod ręką mamy :)

bombardo89

Post autor: bombardo89 » 23 sty 2016 17:52

My jesteśmy na etapie kaszko-owsianek. kaszka manna lub kukurydziana i do tego płatki owsiane, ryżowe, z amarantusa lub jaglane z otrębami. Taki cuda :D Do tego albo owoce ze słoika, albo jabłuszko, banan czy gruszka i bez cukru wystarcza :D

Katerina21

Post autor: Katerina21 » 30 sty 2016 15:37

U mnie w domu podstawą zdrowego śniadania poza zdrową mieszanką płatków owsianych, którą sama przygotowują, są świeżo wyciśnięte soki. Przez jakiś czas do ich przygotowywania stosowałam sokowirówkę, ale tak duża część owoców się marnowała, że ostatecznie zdecydowałam się na wyciskarkę. Dzięki urządzeniu soki są gęste i na pewno bogate w witaminy, nie jak w przypadku klasycznych sokowirówek, które często marnują owoce.

Mojjjler
Kontakt:

Post autor: Mojjjler » 01 lut 2016 11:33

Mój syn je albo owsiankę z owocami albo kanapki z hummussem lub dzemem. Bardzo lubi takie śniadania.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 01 lut 2016 13:23

Ooo, jestem zaskoczona, że smakuje mu hummus. Większość dzieci jednak unika tego dania.

Kulukco

Post autor: Kulukco » 05 lut 2016 11:59

Pamiętajcie, żeby dawać dzieciom witaminę D na mocne zęby i kości. My mamy Meltiki. Są o waniliowym smaku, więc dzieci nie wybrzydzają, żeby je brać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulinaria”