dobra kawa

Przepisy i domowe specjały.
etatowa

Re: dobra kawa

Post autor: etatowa » 19 lut 2016 20:43

Uwielbiam kawę ale tylko z dodatkiem czegoś słodkiego. Ostatnio moim faworytem jest torcik wedlowski. Osładzacie sobie tak popołudniową kawę??

maslowyx

Post autor: maslowyx » 19 lut 2016 20:54

Jedną z najlepszych kawa jakie piłam jest Kawa ziarnista Lavazza Crema e Aroma 1kg. Odkąd zacząłem używać tej kawy, nie interesują mnie żadne inne. Włoska kawa to jest to. Mam zaufanie do włoskich kaw. Sklep Broda System przekonał mnie do siebie.

kreatynka

Post autor: kreatynka » 26 lut 2016 14:40

Kawy w puszkach od COFFEE REBELS - smakowe, rozpuszczalne - polecam, bardzo dobra jakość za rozsądną cenę. Można je kupić w Auchan. Prezentują się naprawdę fajnie i opakowanie zawsze można potem wykorzystać do przetrzymywania jakiś drobiazgów. Przykładowe opakowanie byście wiedzieli czego szukać :)

Obrazek

babciabogusia

Post autor: babciabogusia » 29 lut 2016 10:33

etatowa pisze:Uwielbiam kawę ale tylko z dodatkiem czegoś słodkiego. Ostatnio moim faworytem jest torcik wedlowski. Osładzacie sobie tak popołudniową kawę??
Oj tak, koniecznie coś słodkiego musi być do kawki :D Ja niestety nie mam talentu do pieczenia, więc zazwyczaj kupuję jakieś pyszności, ale w takim razie będę musiała spróbować tego torcika wedlowskiego skoro mówisz, że dobry ;)

nina_ky

Post autor: nina_ky » 29 lut 2016 12:05

A kupujecie czasami kawę w takich specjalistycznych sklepach? Tam jest jednak zdecydowanie najlepsza.

Awatar użytkownika
Oluchna

Post autor: Oluchna » 15 mar 2016 09:50

kreatynka pisze:Kawy w puszkach od COFFEE REBELS - smakowe, rozpuszczalne - polecam, bardzo dobra jakość za rozsądną cenę. Można je kupić w Auchan. Prezentują się naprawdę fajnie i opakowanie zawsze można potem wykorzystać do przetrzymywania jakiś drobiazgów. Przykładowe opakowanie byście wiedzieli czego szukać :)

Obrazek
Wszystko fajnie, tylko że wkleiłaś opakowanie herbaty TEA REBELS, a nie kawy COFFEE REBELS (producent wszak jest ten sam). Tak więc po takiej "wskazówce" raczej osoby zainteresowane nie bardzo by odnalazły w sklepie to, co by chciały ;)

A zatem w ramach sprostowania:
Te kawy rozpuszczalne wyglądają mniej więcej tak:
Obrazek
Natomiast mielone mają opakowania w ten deseń:
Obrazek

Chodzi o to, że rozpuszczalne mają nazwy od poszczególnych pór dnia, zaś mielone - od nazw znanych miast. Opakowania wszystkich różnią się kolorami, postaciami i ich historykami, zaś same kawy mają inne smaki.

Dodam jeszcze tyle, że do kupienia są również w Carrefourze, aczkolwiek mielone chyba raczej tylko w wybranych marketach w większych miastach.

ktospo
Kontakt:

Post autor: ktospo » 17 mar 2016 22:34

Nie ma nic lepszego jak kawa świeżo zmielona przed samym parzeniem :) Odkąd mam w domu ekspres kupuję lepsze kawy, które wypala palarnia kawy. Dobry ekspres do podstawa :)

ruzanka
Kontakt:

Post autor: ruzanka » 23 mar 2016 09:28

Jedyna kawa która jeszcze w miare mi smakuje to kawa zielona, ale na dobra sprawe tak trudną ją dostac ze i tak pijam ją naprawdę rzadko.

Daria Wodecka

Post autor: Daria Wodecka » 23 mar 2016 11:36

kupuję kawę ziarnista. taką jaka akurat na promocji jest. Mam ekspres do kawy z młynkiem z electro.pl i on mi już mieli kawkę do parzenia, pyszności

Beti78

Post autor: Beti78 » 23 mar 2016 19:16

Dobra kawa to nie jest jakiś jednoznaczny wyrób w sensie takim, ze każda z nas ma inne podniebienie i każdej smakować może inna kawcia. Nawet my w domu toczymy o to spory - dobrze ze przynajmniej oboje z mężem lubimy ziarnistą świeżo paloną kawę, o spory dotyczą jedynie tego jaką wybrać. Ja osobiście lubię kawę "Black Velvet".
Natomiast mąż lubi ... a niech sobie lubi, nie będę robić rozgłosu jego preferencjom kawowym. :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulinaria”