Bezmięsna dieta

Przepisy i domowe specjały.
mama

Bezmięsna dieta

Post autor: mama » 27 sty 2016 12:27

Ostatnio jakoś nie ciągnie mnie do mięsa. Wiem, że całkowite odrzucenie mięsa może wiązać się brakiem białka w potrawach. Czym można takie białko zastąpić, macie może jakieś doświadczenie?

mamanaetacie

Re: Bezmięsna dieta

Post autor: mamanaetacie » 28 sty 2016 14:07

Mamy wegetarianki i veganki całkiem nieźle sobie radzą, ale to kwestia coraz lepszych czasów ;) W sklepach pojawia się coraz więcej produktów, które między innymi zastępują białko zawarte w mięsie, jak i restauracje czy catering, otwierają się na tego typu preferencje kulinarne. Nie ma co się martwić - dzieje się coraz lepiej w vege strefie ;)

Trynkiewiczowa
Kontakt:

Post autor: Trynkiewiczowa » 01 lut 2016 10:31

Od dawna nie jem miesa, bo można go bez problemu zastąpić. Po co zabijać zwierzęta?

Mojjjler
Kontakt:

Post autor: Mojjjler » 01 lut 2016 11:33

Też nie wiem po co zabijać zwierzęta skoro można jeść soczewicę i kupić witaminę b12 w tabletkach. Dieta bezmięsna jest zdrowsza.

Kryszka

Post autor: Kryszka » 03 lut 2016 13:39

Na pewno można, pytanie tylko czy ryby też wykluczasz? Czy wykluczasz też produkty zwierzęce jak jajka, sery etc.? A najlepiej na początek zamawiaj sobie catering dietetyczny, zobacz jakie w ogóle można robić potrawy, jak Tobie to smakuje. Może być tak, że po miesiąciu bez mięsa najdzie Cię na nie ochota :)

nina_ky

Post autor: nina_ky » 03 lut 2016 14:01

Nie potrafiłabym całkowicie wyeliminować mięso ze swojej diety. Jednak stosunkowo rzadko je spożywam.

patllinka

Post autor: patllinka » 22 kwie 2016 12:26

Jeżeli odrzucisz mięso, ale będziesz jadła ryby na pewno nie zagrozi ci niedobór białka. Rybki są pełnowartościowym źródłem białka, oczywiście mówię o świeżych, a nie mrożonych, naszpikowanych nie wiadomo czym. Ja zamawiam przez internet, są naprawdę dobre i bardzo różnią się od tych z supermarketu! :)

kreatynka

Post autor: kreatynka » 09 maja 2016 13:52

A myśleliście nad genodietą? Uważam, że najlepszy sposób na dobór indywidualnej diety, dopasowanej do zapotrzebowań organizmu. Zachęcam was do tego, by zajrzeć na https://zdrowegeny.pl/genodiet . Tutaj z pewnością poznacie korzyści płynące z takiego rozwiązania, a myślę, że jest ich naprawdę sporo.

Kociarka

Post autor: Kociarka » 22 cze 2016 20:21

Białko można też zastąpić innymi suplementami, tak samo jak żelazo. Mnóstwo tego teraz jest na rynku. Ja ogólnie mięcho lubię, ale jak mam ochotę parę dni od niego odpocząć, to zajadam się zupami. Nie bardzo mam czas na gotowanie, więc wybieram gotowe. Na przykład barszcz ukraiński albo pomidorówkę. Tylko, że później, po takim bezmięsnym "detoksie" najchętniej skoczyłabym na dobrego steka ;)

arturox123

Post autor: arturox123 » 23 cze 2016 11:42

Badania wykazały, że wegetarianie rzadziej zapadają niemal na wszystkie choroby przewlekłe. Są też mniej narażeni na nadwagę i otyłość. Dzięki bezmięsnej diecie spada u nich poziom cholesterolu, a ciśnienie krwi jest w normie. Rezygnacja z mięsa powoduje również spowolnienie rozwoju cukrzycy typu 2, choroby serca i niektórych rodzajów raka. Co ciekawe, wegetarianie mają niższy wskaźnik BMI niż osoby jedzące mięso. Ma to związek z faktem, że dania wegetariańskie są zwykle bardziej sycące dzięki większej zawartości błonnika i białka, dzięki czemu można poczuć sytość po spożyciu mniejszej porcji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulinaria”