Gdzie kupić ekologiczną żywność?

Przepisy i domowe specjały.
Marta38

Re: Gdzie kupić ekologiczną żywność?

Post autor: Marta38 » 03 sie 2016 12:27

Tylko że nie wszystkie sklepy, które reklamują się, że sprzedają zdrową żywność, faktycznie to robią. Właśnie dlatego powinno się zwracać uwagę na to, w jakim miejscu robi się zakupy. Ja od pewnego czasu staram się przywrócić mojemu organizmowi równowagę, więc trochę o tym temacie wiem. Najlepiej korzystać z takich sklepów, które faktycznie wspomagają zdrowe żywienie i zdrowe życie. Poza oczywistymi produktami, mają u siebie też takie rzeczy jak przyprawy ekologiczne Dary Natury, czy nawet produkty i kosmetyki z konopii India Cosmetics. Właśnie takie sklepy są godne polecenia, bo to dzięki nim można w bezpieczny sposób poprawić stan swojego zdrowia.

Coldi

Post autor: Coldi » 23 sie 2016 20:32

Zazwyczaj największy wybór jest w sklepach internetowych dlatego jeżeli szukasz czegoś konkretnego polecam zaglądać do takich sklepów. Ja lubię tego typu sklepy bo czasami są w nich też kosmetyki naturalne, które ja uwielbiam i bardzo często po nie sięgam. Jeżeli nigdy nie nie próbowałyście kosmetyków tego typu to serdecznie polecam spróbować.

ewelina546

Post autor: ewelina546 » 13 wrz 2016 18:53

A co myślicie o eko naczyniach? Czytałam o naczyniach eko. Wcale nie jest łatwo takie znaleźć, znalazłam fajne, także dla dzieci, bo chyba warto od małego wpajać pewne nawyki.

gagatka

Post autor: gagatka » 14 wrz 2016 14:11

Eko naczynia? To chyba przesada...

ulalegowicz

Post autor: ulalegowicz » 17 wrz 2016 00:16

Do żywności eko zaliczyć trzeba koniecznie oleje roślinne, ale nie wszystkie. Najwartościowsze są oleje tłoczone na zimno, bo taka technologia jest może mało wydajna, ale za to olej jest doskonały , bo zawiera znacznie więcej odżywczych wskaźników, które giną w temperaturze większej niż 60 stopni. Można je kupić od producenta.

Bandzia

Post autor: Bandzia » 20 paź 2016 20:02

Żywność ekologiczną najlepiej kupować w sklepach z taką żywnością. Ja co prawna nie stosuję do wszystkiego eko produktów ale np używam do smażenia i pieczenia rafinowanego oleju kokosowego ze sklepu MarketBio. Kupuję u nich już od dłuższego czasu. Mają wszystkie produkty bardzo wysokiej jakości. Olej kokosowy jest bardzo dobry i zdrowy - wpływa na regulację poziomu cholesterolu a co za tym idzie zapobiega przed chorobami serca. Cała moja rodzina lubi potrawy przyrządzone przy użyciu oleju kokosowego.
W wersji nierafinowanej można go używać jako naturalnego kosmetyku do ciała i włosów.

stapka18
Kontakt:

Post autor: stapka18 » 11 lis 2016 16:48

Ja kupuję dość tanio w sklepie internetowym, ceny są nieporównywalne z tymi co na rynku czy stacjonarnie. I można zamawiać do domu:)

ewelina546

Post autor: ewelina546 » 28 lis 2016 15:34

Tutaj kupicie wszystko biolovers.pl. W zwykłych sklepach takiej żywności jest bardzo mało i trzeb się naszukać. Tu wszystko dostarczą do do domu a zakupy w cieple i spokoju.

RenuJi

Post autor: RenuJi » 26 lip 2017 20:50

A jaki olej kokosowy tak konkretnie stosujecie?

Katerina21

Post autor: Katerina21 » 26 lip 2017 21:18

Ja też jestem bardzo ciekawa. Nawet ostatnio moją uwagę zwrócił olej kokosowy z Laboratorium Biooil. Przede wszystkim bowiem jest to produkt, który powstaje u nas w kraju, tłoczony na zimno i nierafinowany. Jestem ciekawa, czy miałyście z nim może kiedyś do czynienia w kuchni, a jeżeli tak, to do jakich potraw go stosowałyście.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulinaria”