Szybkie gotowanie

Przepisy i domowe specjały.
patllinka

Re: Szybkie gotowanie

Post autor: patllinka » 23 cze 2016 16:48

Tak dania makaronowe to zdecydowanie szybka opcja. Można dodać serek marscapone, pierś, pieczarki, paprykę i kukurydzę i mamy wyborny posiłek;) Albo jakiś fajny sosik pomidorowy. Z gotowanie makaronu ten obiad będziemy robić max. 25 minut:) Zresztą podobnie jest z rybą. Ja najczęsciej robie tą w cieście, bo zrobienie ciasta zajmuje dosłownie chwile, a w czasie smażenia można gotować już ziemniaki czy jakąś kaszę (u mnie ostatnio kuskus bo wystarczy zalać wrzątkiem). Na szybko można też zrobić naleśniki;)

GraszkaBenc
Kontakt:

Post autor: GraszkaBenc » 24 cze 2016 14:55

dagmara1990 pisze:Ja czesto robie dania z makaronów. Do tego jakis sosik, albo smazony kurczak i tyle. Pychotka!
Makarony też lubię, ale nie mam zwykle pomysłu na ich przyrządzanie. Jem tylko w sosie bolonese i ewentualnie lasagne. Myślałam o zrobieniu sosu z brokułami, ale jeszcze nie próbowałam.

Katarakta

Post autor: Katarakta » 27 cze 2016 17:18

Z makaronów to polecam zrobić carbonarę. Składniki są wszędzie dostępne, a smak jest super. Przepisów w necie jest od groma.
Jak nie mam czasu nawet na makaron, a chcę zjeść coś na ciepło w pracy, to idę w gotowce. Staram się tylko czytać etykiety, bo świństwa nie mam zamiaru jeść. Teraz się zakupuję w gotowe zupy. Na razie wypróbowane pomidorowa, barszcz ukraiński, żurek i grochówka. Ale na tym nie poprzestanę, bo trafiam genialnie. Jestem ciekawa czy wszystkie są takie dobre.

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 29 cze 2016 07:19

Znalazłam bardzo ciekawe przepisy na potrawy jednogarnkowe, ale nie tylko, a ponieważ mamy sezon na owoce gotowymi spodami przygotowanie deseru dla rodziny zajmuje chwilkę.

RenuJi

Post autor: RenuJi » 30 cze 2016 07:28

Sama generalnie uwielbiam gotować, niestety nie zawsze mam dość dużo czasu na tą czynność. W związku z tym często zdarza mi się szukanie w sieci przepisów na szybkie, ale smaczne potrawy. Jakiś czas temu na #odzyskajdzien natrafiłam na moim zdaniem rewelacyjny pomysł z takimi pulpecikami, które co najważniejsze można przygotować w ciągu 15 minut. W najbliższym czasie będę musiała je zrobić :)

Mariczka56

Post autor: Mariczka56 » 01 lip 2016 00:37

Jesli chodzi o szybkie gotowanie to polecam dobre gotowe zupki firmy Profi, mozna poprobowac roznych smakow ja najbardziej lubie pieczarkowa ale pulpety tez maja dobre;)

agunia

Post autor: agunia » 14 lip 2016 11:36

Jeśli chodzi o szybkie dania takie, które są zdrowe i pyszne, koniecznie zobaczcie sprawdzone przepisy nie raz i nie dwa. Wielokrotnie ratowały moje menu przy różnych okazjach.

fransobolix

Post autor: fransobolix » 15 lip 2016 13:54

Śmietanowa pierś z kurczaka z szalotką, cydrem podana z ryżem

składniki:

– szklanka cydru

– pierś z kurczaka

– pół szklanki śmietany 30 % (do wytrawnych potraw)

– duże jabłko

– 4 szalotki lub małe cebulki

– przyprawy: pieprz, sól

Przygotowanie: na maśle klarowanym lub oleju podsmaż szalotki pokrojone w piórka, dodaj pokrojoną w kostkę pierś kurczaka i jabłko. Duś kilka minut, dopraw do smaku i dodaj cydr. Całość duś do miękkości, na koniec dodaj śmietankę. Danie można posypać drobno posiekanym szczypiorkiem.

vikav

Post autor: vikav » 02 sie 2016 08:24

Moim popisowym daniem, które przyrządzam bardzo szybko są kotlety mielone.
Pewnie każda ma jakiś przepis na kotlety.
Najbardziej smakują mi kotlety z buraczkami i ziemniakami- czyli tradycyjnie.

Katerina21

Post autor: Katerina21 » 31 sie 2016 10:26

Sama bardzo często nie mam czasu na długie sterczenie w kuchni, ale zawsze staram się przygotowywać pyszne sałatki. Nawet ostatnio pomyślałam, że zacznę sięgać po zdrowe oleje, takie jak chociażby sezamowy. Czytałam sporo na jego temat i można do dodawać do: kasz, makaronów, a nawet deserów, przy czym nadaje im nieco orientalny, orzechowy posmak. Stosujecie taki dodatek w swojej kuchni?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulinaria”