Jakie ciasta lubicie najbardziej?

Przepisy i domowe specjały.
Mary

Re: Jakie ciasta lubicie najbardziej?

Post autor: Mary » 22 sie 2017 12:32

A ja lubię wszystkie. Ponadto lubię piec i próbować różnych nowości.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 24 sie 2017 13:51

Ja mam słabość do szarlotki. I sernika też bym nie odmówiła.

Danken

Post autor: Danken » 25 sie 2017 14:06

Najbardziej lubię słodkie ciasta bezowe z kremem i świeżymi owocami.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 11 wrz 2017 14:37

Ja w sumie lubię bezę Pavlova... Ale jest bardzo tucząca.

Matrioszka88

Post autor: Matrioszka88 » 17 wrz 2017 18:31

nina_ky pisze:
11 wrz 2017 14:37
Ja w sumie lubię bezę Pavlova... Ale jest bardzo tucząca.

Ooooo tak, Pavlova! Taka na bogato! Najlepsza! Kocham też karpatkę - to ciasto kojarzy mi się z dzieciństwem i wakacjami u babci. Karpatka na przyjazd kochanej wnusi musiała być, obowiązkowo :) Jednak jakiś czas temu, idąc trochę za modą, a trochę podążając za chęcią zdrowszego stylu życia, starałam się przerzucić na produkty BIO, testowałam produkty bezglutenowe, owsianki, gryczanki, jaglanki, fasolę czy buraki do ciast, żeby je trochę odchudzić i czasem móc sobie wmówić dzięki temu, że mogę więcej :P ale tylko czasem. Niestety, nie mam na pitraszenie już tyle czasu, ile bym chciała, więc z przerażeniem zaobserwowałam nie dość, że powrót do złych nawyków to i kilka nadprogramowych kilogramów i po solidnym wywiadzie w sieci podjęłam decyzję co do diety pudełkowej macro bios bar. Ale nie do tego zmierzam, a właśnie do ciast - wczoraj, wraz z dietą przyszło mi m.in. uwaga-uwaga: ciasto na deser! Ale jakież to było ciastko! Obłęd! Tarta orkiszowa z jabłkami i czarną porzeczką podrasowana odrobinką jakiegoś alkoholu. Pyszności. Dziś miałam muffinkę z dynią i jak mi się wydaję kandyzowanym imbirem. Też bomba, ale ta tarta skradła moje serce niczym babcina karpatka! :love:

nina_ky

Post autor: nina_ky » 19 wrz 2017 14:34

Muffinkę z dynią też bym chętnie zjadła... I marchewkową...

smalinosik

Post autor: smalinosik » 19 wrz 2017 22:05

Moje ulubione ciasto, to brownie z chilli i wiśniami. Ogólnie bardzo lubię wszelkiego rodzaju wypieki i przetwory z tymi owocami. Od lat drylowałam wiśnie przy użyciu słomki. Ostatnio postanowiłam jednak zainwestować w drylownicę, spodobało mi się coś takiego https://www.aledobre.pl/2281,Drylownica ... Lurch.html i chociaż już nie ma sezonu, to i tak chyba kupię.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulinaria”