Odpowiednia dieta

Przepisy i domowe specjały.
Sanczeska

Odpowiednia dieta

Post autor: Sanczeska » 19 wrz 2017 19:36

Strasznie duzo sie porobilo tych cateringow teraz. Przetestowalem sporo i zdazaja sie perelki, ale zdecydowana wiekszosc jest strasznie slaba. Generalnie od pol roku bardzo duzo cwicze i potrzebuje diety dla ludzi aktywnych. Teraz biore od paru miesiecy diete pudelkowa AfterFit. Maja diete sportowa i samuraja z dowozem do domu, takze dla tych co cwicza i chca zbudowac mase miesniowa to fajnie. Dla tych co sie chca odchudzac to nie jestem w stanie nic polecic w Warszawie, bo sie niestety nie znam na tym

foxi

Re: Odpowiednia dieta

Post autor: foxi » 19 wrz 2017 20:41

Właściwa , dobrze zbalansowana dieta to podstawa.Do tego regularny ruch i dobre samopoczucie murowane.Łatwiej realizować te wszystkie sprawy w miesiącach letnich ale trzeba pamiętać ,że witamina D ,której dostarcza nam słońce potrzebna jest nam przez cały rok. Dodam tylko ,że witamina D zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby serca, nowotworowe lub autoimmunologiczne ,potrzeba lepszej rekomendacji?

berekatka

Post autor: berekatka » 21 wrz 2017 22:28

Dla mnie dieta musi by dobrana indywidualnie pod konkretną osobę. Nie ma co liczyć na cud diety uniwersalnej. Jak to mawiają, jeden nawet jedząc ryż to by przytył, no ale tak to jest bez dobrego rozeznania. Wiem to po sobie. Dietetyk doradziła mi, co mam robić, by schudnąć. Nie za dużo ćwiczeń i zmiana jadłospisu dały pierwsze sukcesy, potem już było tylko lepiej.

nina_ky

Post autor: nina_ky » 23 wrz 2017 16:09

Ja sama dbam o swoją dietę. I w sumie całkiem dobrze mi to wychodzi.

Krysta097

Post autor: Krysta097 » 24 wrz 2017 21:48

Według mnie dieta powinna być naprawdę dobrze przemyślana i odpowiednio dobrana do konkretnej osoby i jej potrzeb. Dlatego jestem zwolenniczką skorzystania z porad dietetyka. A ponieważ obecnie faktycznie jest "dietowy" trend warto także rozważyć zapisania sie na kurs dietetyki online. Można go sobie dopasować do trybu życia i zajęć więc nie będzie on z niczym kolidował. A nie dość, że zyskacie odpowiednią i bardzo przydatną wiedzę, to jeszcze poszerzycie swoje kwalifikacje zawodowe.

milencia

Post autor: milencia » 27 wrz 2017 16:34

Ja praktycznie cały czas zdrowo się odżywiam, a jak byłam ostatnio na badaniach to lekarz powiedział że mam niedobory żelaza i może grozić mi nawet anemia. Przestraszyłam się, bo jestem w ciąży i muszę o siebie zadbać i o dziecko. Zapisał mi dicofer i już praktycznie miesiąc go stosuję i jak robiłam kilka dni temu badania to już jest o wiele lepiej

nina_ky

Post autor: nina_ky » 29 lis 2017 18:39

Dziwne, że takie żelazo przepisał. Ono chyba nie jest na receptę?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kulinaria”