kwalifikacje jak i gdzie zdobyć pyt. do prowadzących zajęcia

Franka
Kontakt:

kwalifikacje jak i gdzie zdobyć pyt. do prowadzących zajęcia

Post autor: Franka » 07 wrz 2011 19:18

Mam możliwość nawiązania współpracy z kilkoma placówkami przedszkolnymi, ale każda wymaga przygotowania pedagogicznego. Studia różne ukończyłam, kurs arterapii itp. ale kursu przygotowania pedagogicznego.

Czy wszyscy macie takie kursy pokończone, czy może są jakieś inne kursy niż roczne pedagogiczne umożliwiające pracę z dziećmi w placówkach przedszkolnych i szkolnych na zasadach zajęć dodatkowych. Dodam, że przedszkole mnie nie zatrudnia, rozliczam się jako firma bezpośrednio z rodzicami.

Czy to musi być ok. 270 - godzinny kurs
albo coś zupełnie innego, orientujecie się ?

P.S. Lata świetlne nie zaglądałam tu, ale co wyjdę na prostą i poukładam sobie to znowu jakiś bigos wychodzi

curly
Kontakt:

Re: kwalifikacje jak i gdzie zdobyć pyt. do prowadzących zaj

Post autor: curly » 08 wrz 2011 19:07

Ja prowadziłam w liceum lekcje ale były nieodpłatne więc nikt nie wymagał przyg podag. Wszystkie pozostałe szkolenia prowadzę w formie edukacji pozaszkolnej, więc tylko wpis which może pomóc. A co to za zajęcia będą pochwal się :clap:

Franka
Kontakt:

Post autor: Franka » 08 wrz 2011 19:20

ceramika oczywiście,
teraz chyba wszędzie zaczynają wymagać kwalifikacji pedagog. niestety i chyba tylko studia podyplomowe mnie czekają ehhhh zawsze jakiś bigos jak już na prostą wychodzę

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 08 wrz 2011 20:49

do pracy z dziećmi młodszymi - przedszkole, szkoła podstawowa wymagane jest przygotowanie pedagogiczne, do gimnaziów i liceów już nie
nie trzeba robić studiów w tym kierunku, ja robiłam jednoroczny kurs i to wystarczyło
dodam, że dotyczyło to stanowiska nauczyciela zatrudnionego w szkole, być może teraz każdy kto ma pracować z dziećmi takie przygotowanie mieć powinien
i jeszcze jedna ważna sprawa
zatrudniono mnie gdy nie miałam przygotowania pedagogicznego - podpisałam tylko oświadczenie, że zobowiązuję się je uzupełnić /i w jakim czasie/, szkoła wiedziała, że na taki kurs uczęszczam więc jeszcze nic straconego!
Ania

Franka
Kontakt:

Post autor: Franka » 08 wrz 2011 20:56

Ania, mnie nawet nie zatrudniają, ja bezpośrednio rozliczam się z rodzicami, przedszkole użycza mi sali, no ale mimo wszystko wszędzie pytają o kwalifikacje pedagogiczne, z punktu widzenia przedszkola kurs wystarcza tylko we wszystkich kursach warunkiem jest bycie czynnym nauczycielem a ja nie jestem bo przedszkole mnie nie zatrudnia tylko, błędne koło normalnie
Zapewniłam, że papier dostarczę i w poniedziałek zaczynam ale tak czy inaczej gdzieś muszę zdobyć zaświadczenie a na studia szkoda mi 2500pln mniej więcej, wszystkich weekendów do czerwca, czasu na napisanie kilku prac i jeszcze poświęcenia godzin na praktyki w szkole ....a wydawałoby się, że do "malowania świata błotem" wystarczy tylko trochę fantazji

ciotkaYS5k

Post autor: ciotkaYS5k » 13 lut 2014 20:19

Jeszcze przed rozpoczęciem kursu, możesz otwarcie zapytać uczelni jakie uprawnienia zapewni Ci dyplom u nich. Zapytaj dyrektora albo sekretarki w jakich placówkach będziesz mogła uczyć.

kreatynka

Post autor: kreatynka » 16 kwie 2014 01:48

Bardzo dobre kierunki studiów znajdziecie w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka . Sprawdźcie, po tych studiach można łatwo znaleźć pracę.

dorotaa

Re: kwalifikacje jak i gdzie zdobyć pyt. do prowadzących zajęcia

Post autor: dorotaa » 20 paź 2015 15:46

Ja robiłam uprawnienia pedagogiczne podczas studiów. Wydaje mi się, że inne kursy nie powinny być potrzebne.

cassie86

Re: kwalifikacje jak i gdzie zdobyć pyt. do prowadzących zajęcia

Post autor: cassie86 » 30 lis 2015 11:24

to zalezy od palcówki, bno jeśli sa to zajęcia ponadoprogramowe, to nie jest wymagane zaświadczenie. FIrma przedstawia swoje kwalifikacje i doswiadczenie rodzicom i to oni decydują, czy chcą by dziecko uczęszczało na zajęcia. Zajęcia z ceramiki u nas prowadziła pani plastyczka, bez przygotowania pedagogicznego. Z tym, ze na zjaeci achodizlismy do jej pracowni..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”