Targi dziecięce

Wiesz o czymś, daj nam znać!
curly
Kontakt:

Re: Targi dziecięce

Post autor: curly » 08 cze 2010 21:12

Ja, co do targów dziecięcych, mam jedno spostrzeżenie (no może więcej ;) )
- organizatorów, a tym samym targów jest za dużo. wszystko rozchodzi się po kościach
- wystawcy są Ci sami, speakerzy Ci sami a targi niczym się od siebie nie różnią
- np we Wrocławiu odwiedzający są nawet Ci sami, bo przychodzą po bardzo atrakcyjne (sponsorki wiedzą o czym mówię) nagrody, niejednokrotnie o wartości bliskiej 1000zł

i nie dotyczy to w zasadzie tylko branży dziecięcej.

Przy kominkach zaczyna mi się robić to samo, były jedne targi w Poznaniu a teraz już są 3 i następne planowane. Organizacja targów to intratne przedsięwzięcie więc dziwić się nie trzeba. Wkurzająca jest jednak strona piarowsko-marketingowo-organizacyjna na poziomie "targowiska na stadionie" :evil:

Targi niestety są zastrzeżone dla korporacji, koncernów, sieciówek itp a służą utrwalaniu marki w świadomości klientów na każdych możliwych imprezach. Dla maluczkich jest to niestety niejednokrotnie nieosiągalny wydatek.... i tak w kółko

Mama_i_maluszek

Post autor: Mama_i_maluszek » 10 cze 2010 15:19

A czy wybieracie się na targi Mother and Baby w warszawie? Start 19 czerwca. Kiedyś byłam i wiem, że warto, dlatego zachęcam.

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 10 cze 2010 19:00

Tylko, że niestety koszmarnie drogie są :(

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 11 cze 2010 13:19

Będzie w niedzielę problem z frekwencją :lol:

Kontakt:

Post autor: karma » 16 lip 2010 11:55

Nadal robię "rozpoznanie" dotyczące imprez na jakich warto się wystawiać - jak wiadomo po 2 podejściach targowych (w Gdańsku i w Warszawie - Świat Dziecka) entuzjazm mi trochę opadł ale .... może niesłusznie i ostatnie targi Mother i Baby w Warszawie są warte zainwestowania pieniędzy? Jeżeli któraś z was się wystawiała ( a chyba wiem nawet kto ;) ) to napiszcie jak było i czy widać jakąś reakcje zwrotna w biznesie w związku z tymi targami :o bo one raczej takie bardziej rodzinne a nie branżowe. Ale może właśnie się mylę :oops:

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 16 lip 2010 18:51

karma pisze:Nadal robię "rozpoznanie" dotyczące imprez na jakich warto się wystawiać - jak wiadomo po 2 podejściach targowych (w Gdańsku i w Warszawie - Świat Dziecka) entuzjazm mi trochę opadł ale .... może niesłusznie i ostatnie targi Mother i Baby w Warszawie są warte zainwestowania pieniędzy? Jeżeli któraś z was się wystawiała ( a chyba wiem nawet kto ;) ) to napiszcie jak było i czy widać jakąś reakcje zwrotna w biznesie w związku z tymi targami :o bo one raczej takie bardziej rodzinne a nie branżowe. Ale może właśnie się mylę :oops:
Byłam we Wrocku na M&B, również jako zwiedzający, i podobnie oceniam te targi. Natomiast ze strony zwiedzających zawsze wygląda to lepiej :) W Gdańsku ludzie byli zadowoleni a my..... wiesz jak było. Rozłazi się to po kościach , wolałabym jedne targi, wiecej ludzi za wyższą cenę ... a tak to wszystkie targi takie same, wystawcy Ci sami nuuuuda, mało ludzi

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 19 lip 2010 11:32

A może coś takiego, jeśli ktoś chce importować:
http://info.hktdc.com/lifestyleexpowars ... polski.htm
Ania

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 19 lip 2010 19:20

karma pisze:Nadal robię "rozpoznanie" dotyczące imprez na jakich warto się wystawiać - jak wiadomo po 2 podejściach targowych (w Gdańsku i w Warszawie - Świat Dziecka) entuzjazm mi trochę opadł ale .... może niesłusznie i ostatnie targi Mother i Baby w Warszawie są warte zainwestowania pieniędzy? Jeżeli któraś z was się wystawiała ( a chyba wiem nawet kto ;) ) to napiszcie jak było i czy widać jakąś reakcje zwrotna w biznesie w związku z tymi targami :o bo one raczej takie bardziej rodzinne a nie branżowe. Ale może właśnie się mylę :oops:
Właśnie przeczytałam artykuł mocno obsmarowujący targi Świat Dziecka w Wawie w miesięczniku "branża dziecięca". Współczuję faktycznie inwestycji. Mam nadzieję jednak, że conieco (jak to się pisze?hmm) skorzystasz...inaczej to faktycznie paskudna sprawa. A nie myśleliście o jakimś zbiorowym wniosku do organizatora o częściowy zwrot ;)
Dla mnie targi dziecięce w Polsce są już przegrane, chyba, że zrobią jakieś duże jak w LA :D albo dopłacą mi za poświęcony czas.

Kontakt:

Post autor: karma » 23 lip 2010 13:20

Masz racje, że można (było) ubiegać się o częściowy zwrot kosztów ale ... przyznam się, że na szybko obliczyłam ile zajmie mi czasu ubieganie się o to, udowodnienie, że wina leży po ich stronie :evil: i pewnie finalnie oddanie sprawy do sadu. Biorąc pod uwagę, że cierpie na permanentny brak czasu - zniechęcona odpuściłam i postanowiłam wyciągnąć naukę dla siebie - angażować się w przedsięwziecia choć trochę bardziej sprawdzone. Dlatego tak się dopytuje o inne targi, ich organizacje i zainteresowanie branżowców. ;)

Awatar użytkownika
Danaida
Kontakt:

Post autor: Danaida » 23 lis 2010 22:13

dziewczyny czy któraś wybiera sie na targi przedszkolaka w ten weekend w Warszawie w MT? To niedaleko mnie i wybieram się tam z rodziną. Miło by było zobaczyć Was w realu ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Targi, kiermasze, sympozja i inne zloty i zaloty”