Wieś czy miasto gdzie lepiej żyć

Mieszkasz w pewnym mieście, miejscowości, a może regionie...
Bella

Wieś czy miasto gdzie lepiej żyć

Post autor: Bella » 26 mar 2017 16:43

Możecie mi powiedzieć, gdzie lepiej żyć, czy na wiosce, czy też w mieście. Ja bym wybrała wioskę, chociaż żyję w mieście. Może to jest tak, że nigdy nikomu nie da się dogodzić, ja w każdym razie tęsknię za wiejskim spokojem.

lucky loser

Re: Wieś czy miasto gdzie lepiej żyć

Post autor: lucky loser » 27 mar 2017 12:18

To może miasto, ale takie, żeby żyło się tak jak na wiosce. Czasami w miastach też są zakątki bardzo przytulne, że czujemy się jak na łonie natury.

basia0707

Post autor: basia0707 » 30 mar 2017 14:29

Ja z perspektywy życia na wsi przez ponad 20 lat a mieszkania w dużym mieście w bloku przez kilka lat , powiem że życie na wsi jest piękne cisza i spokój ale też bardzo dużo pracy przy domie , bardzo uciążliwe dojazdy do miasta:( Jednak większość czasu spędza się w pracy w mieście , dzieci w szkołach i zawsze jest te uciążenie związane z dojazdami , dodatkowo dom trzeba opalać dbać a to wymaga czasu i pieniędzy. W bloku w mieście zamykamy drzwi na klucz i nic nas nie obchodzi . Jeśli nas stać na dom w misieście i mamy na tyle sił i czasu by o niego dbać , to jest pięknie :) Czy tak jak na wiosce mieć swój ogród , wypić kawę z rana w słoneczny dzień w altance :) Jednak na dłuższą metę i tak kiedyś będziemy my potrzebowali pomocy ze strony naszych dzieci w domu :) Kwestia jest bardzo trudna jeśli dom to zdecydowanie w mieście na obrzeżach ale nie poza miastem :)

izabiznes

Post autor: izabiznes » 20 kwie 2017 23:08

A dla mnie najpiękniejsze są Mazury :) Mimo iż pochodzę z zupełnie innego zakątka Polski to właśnie na Mazurach odnalazłam swój kawałek ziemi. Kupiliśmy z mężem wspaniałą działkę z pięknym widokiem na jezioro i lasy. W pobliżu mamy łąki i pola uprawne. Jestem zachwycona.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 27 kwie 2017 22:58

Sama już nie wiem gdzie lepiej. Tu dobrze, a może by było lepiej tam. Warto zapuścić korzenie.
Biznes forum

Azamag

Post autor: Azamag » 17 maja 2017 22:30

Oczywiście, ze dom na wsi. Cisza spokój piękne okoliczności przyrody. W takim otoczeniu marzyłby mi się domek drewniany z bala. Taki całoroczny, w którym bym odnalazła harmonię i żyła ekologicznie. Mam już nawet wybraną ekipę Natur Eko Dom, która stawia piękne urokliwe domy z bala sosny mazurskiej. Domy te są niebywale urokliwe, trwałe i energooszczędne. Myślę, że kiedyś me marzenie się spełni.

Tama

Post autor: Tama » 14 paź 2017 20:35

Obrzeża miasta. :)

Biznestata

Post autor: Biznestata » 18 paź 2017 22:25

Wolę wieś, ale niestety mieszkam w mieście. Może kiedyś zamieszkam gdzieś na wsi blisko lasu i jeziora?
Biznes

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje miejsce na Ziemi”