Mieszkanie czy dom? Co lepsze?

Mieszkasz w pewnym mieście, miejscowości, a może regionie...
bella91

Mieszkanie czy dom? Co lepsze?

Post autor: bella91 » 04 kwie 2018 10:01

Od kilku dni zastanawiam się czy lepiej kupic mieszkanie w centrum Rzeszowa z http://nieruchomosci123.pl Czy może postawić dom?
Co byście zrobili? Jestem sama, nie mam rodziny i pracuję w centrum. Z jednej strony bardziej do mnie przemawia mieszkanie ale z drugiej... Co jeśli kiedyś założę rodzinę?

kubiaczka

Re: Mieszkanie czy dom? Co lepsze?

Post autor: kubiaczka » 28 kwie 2018 09:34

Zależy do czego, bo jesli ma to być zakup po wynajem, to bardziej opłaca sie kupić mieszkanie. My teraz zdecydowaliśmy sie na zakup nieruchomosci w Rowach http://apartamentyrowy.pl i chcemy wykończyć to mieszkanie i zacząć na nim zarabiac własnie poprzez wynajem.

vikav

Post autor: vikav » 29 kwie 2018 22:33

Jeśli kiedyś założysz rodzinę i będziecie chcieli zamieszkać w domu, to po prostu sprzedasz mieszkanie. Sytuacje życiowe się zmieniają, dlatego, kupując mieszkanie, warto pomyśleć co może wydarzyć się za kilka lat. W takich miejscach jak Śródmieście Gdańska, gdzie właśnie powstają apartamenty nad motławą można kupić mieszkanie w ciemno, bo na takiej inwestycji się nie straci.

Silwia

Post autor: Silwia » 17 maja 2018 15:05

Ja marzę o domu. Obecnie rozważam te za 100 tys ( ok 130 tys pod klucz) . Możecie coś powiedzieć o tych domach? Słyszeliście o nich?
Są szybko stawiane i robione z jakichś nie do końca znanych mi materiałów, zastanawiam się jaka jest ich żywotność.

luśka33

Post autor: luśka33 » 27 maja 2018 11:09

Mamy mieszkanie, ale budujemy dom :) Jednak własny dom jest to, o czym zawsze marzyliśmy. I choć koszt budowy domu jest wyższy niż zakup mieszkania, to myślę, że warto. Zresztą dobór fachowej firmy budowlanej pomoże zaoszczędzić sporo pieniędzy - pomogą, doradzą, zoptymalizują pracę :)

bejaska

Post autor: bejaska » 27 maja 2018 19:52

My już mieszkamy od roku i powiem, że nie zamieniłabym juz tego na mieszkanie w bloku. Fakt koszta budowy i w ogóle są, ale warto, to zupełnie inne życie.

Berenika

Post autor: Berenika » 29 maja 2018 14:15

Jeśli szukacie osoby godnej zaufania w pośrednictwie nieruchomościami w Poznaniu oraz okolicy proponuję umówić sie na spotkanie z Panem Mieczysławem. To bardzo rzetelny pośrednik w obrocie nieruchomościami, wszystko co należy sprawdza, przeprowadza wyceny, analizy stanu technicznego i faktycznego. Zajmuje się sprzedażą tak, jakby sprzedawał własne mieszkanie. W razie potrzeby dzwońcie tel. 661 476 040, trzeba
się z nim umówić z pewnym wyprzedzeniem, bo ma dość spore wzięcie.

noelle

Post autor: noelle » 14 cze 2018 12:59

Chyba mało osób wybrałoby mieszkanie, gdyby mieli możliwość posiadania własnego domu. Myślę, że nikt by nie tęsknił za sąsiadami tuż za ścianą albo o hałasami w najdziwniejszych porach dnia i nocy. Choćby dlatego teraz pracuję na 2 etaty i odkładam pieniądze, aby móc w przyszłości zbudować własny dom albo wyremontować dom rodzinny. Kredyty hipoteczne obecnie kosztują krocie i trochę obawiam się zadłużać na xx lat. Ale i tak mój wybór pada na dom.

Awatar użytkownika
kodomo9

Post autor: kodomo9 » 18 cze 2018 15:43

Cześć wszystkim forumowiczom :) Poszukuję właśnie jakiejś naprawdę dobrej i sprawdzonej firmy zajmującej się roletam zewnętrznymi. Tak sobie właśnie pomyślałem, że naprawdę fajnie byłoby zamontować je u siebie w domu i chyba się na to zdecyduję... Tylko muszę znajpierw znaleźć jakąś sprawdzoną firmę (najlepiej z Katowic). Czy jesteście może w stanie polecić mi coś sprawdzonego w tym obszarze tematycznym? Moją szczególną uwagę póki co przykuła firma http://roleter.pl/ Mają naprawdę duże doświadczenie, a z tego co widzę na ich stronie, realizacje, które mają za sobą są na naprawdę wysokim poziomie. Co o tym sądzicie?
Zmień nawyki myślowe, a odmienisz swój los!

Awatar użytkownika
Sufler54

Post autor: Sufler54 » 19 cze 2018 09:45

Witam bardzo serdecznie ;)
Niebawem zabieram się za budowę domu, środki finansowe już prawie są. W każdym razie, stoję obecnie przed dylematem ogrzewania domu. Zależy mi na tym, żeby było wydajnie, ekologicznie w miarę tanio. Czy ktoś z Was miał może styczność z jakimiś technologiami wartymi uwagi w tym temacie?

Sporo ostatnio o tym wszystkim czytałem i wpadły mi w oko gruntowe pompy ciepła. Nawet wyczytałem tutaj https://gejzer.com/ że można się starać o dofinansowanie na ich budowę. Co o tym myślicie? Czy jest to Waszym zdaniem warte uwagi? Z góry wielkie dzięki za wszelkie porady w tym obszarze tematycznym :)
(...) jak słusznie uczy św. Tomasz, wiedza wlana (scientia infusa), będąca owocem specjalnego działania Ducha Świętego, nie uwalnia od obowiązku starania się o wiedzę nabytą (scientia acquisita).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje miejsce na Ziemi”