Jak założyć firmę, krok po kroku.

...czyli pytania zaczynające się od jaki, jaka, jakie... i dotyczące biznesu
Kamils_90

Re: Jak założyć firmę, krok po kroku.

Post autor: Kamils_90 » 20 lut 2014 21:34

Początkowo po założeniu firmy starałam się ogarniać rachunkowość samodzielnie, ale po kilku miesiącach przekonałam się, że warto skorzystać z biura rachunkowego. Dzięki temu zaoszczędziłam sporo czasu, a przede wszystkim nerwów. :D

milenkas22

Post autor: milenkas22 » 21 lut 2014 14:48

Dokładnie, bez profesjonalnego biuro rachunkowego nie ma co ruszać z rozkręcaniem biznesu. Bez usług takiego biura ciężko jest utrzymać i rozkręcić biznes.

emmaqq

Post autor: emmaqq » 05 sie 2014 18:23

Wiesz zakładając firmę musisz wszystko dobrze przemyśleć ,a przede wszystkim wiedzieć jakie rodzaj działalności utrzyma się na rynku .Obecnie jest wiele dotacji które możesz otrzymać wystarczy trochę się zorientować , taki grosz na początek zawsze się przyda.

sylwia4012

Post autor: sylwia4012 » 19 wrz 2014 18:40

Sama mam zamiar otworzyć własną firmę, ale liczę na siebie i swoja wiedzę, która stale poszerzam. Inwestuje w siebie, w szkolenia o tematyce, która, według mnie, przyda się w przyszłości. I bardzo to lubię. Wybieram takie, które łączą teorię z praktyką (najczęściej organizowane przez AVENHANSEN) i znalazłam fajne, dla osób które , podobnie jak ja, stawiają na siebie - przyda się zapewne i chyba na nie się wybiorę :)

Kasia99

Post autor: Kasia99 » 30 sty 2015 19:07

Takie rady zawsze cenne. Tez rozkręcać będę własny biznes i już wiem że to nie takie proste, głownie cała "papierologia" na początku mnie przeraża, banki,księgowość itd
Najpierw myślałam o jakimś programie do prowadzenia księgowości ale w rezultacie zdecydować sie chcę na jakieś biuro rachunkowe. Rozważam wstępnie oferte biura Super Księgi z Wrocławia - doradźcie jeśli znacie czy to dobre biuro? Może znajdzie sie ktoś kto ich zna
Znalazłam ich ofertę w necie i wydała mi sie ciekawa bo oferują gratisową pomoc przy zakładaniu działalności plus rabat 50% na usługi księgowe przez pierwszy kwartał
Nie wiem jak długo ta promocja będzie trwać wiec gdyby ktoś swim okiem zerknął na ich ofertę albo gdyby ich znał- prosze o szczerą opinię

iska

Post autor: iska » 25 lut 2015 11:52

Kasia99 pisze:Takie rady zawsze cenne. Tez rozkręcać będę własny biznes i już wiem że to nie takie proste, głownie cała "papierologia" na początku mnie przeraża, banki,księgowość itd
Najpierw myślałam o jakimś programie do prowadzenia księgowości ale w rezultacie zdecydować sie chcę na jakieś biuro rachunkowe. Rozważam wstępnie oferte biura Super Księgi z Wrocławia - doradźcie jeśli znacie czy to dobre biuro? Może znajdzie sie ktoś kto ich zna
Znalazłam ich ofertę w necie i wydała mi sie ciekawa bo oferują gratisową pomoc przy zakładaniu działalności plus rabat 50% na usługi księgowe przez pierwszy kwartał
Nie wiem jak długo ta promocja będzie trwać wiec gdyby ktoś swim okiem zerknął na ich ofertę albo gdyby ich znał- prosze o szczerą opinię
Kasiu jak moja opinia się przyda, bo sama niedawno otworzyłam firmę :wave: i biuro Super Księgi wybrałam do obsługi. Polecił mi ich znajomy bo nie ogarniałam tego wszystkiego co trzeba załatwić przy zakładaniu działalności i załatwianiu kredytu bo był mi niezbędny, byli bardzo pomocni.Nie znam ich długo ale na razie oceniam b.dobrze nie tylko w kwestii prowadzenia księgowości ale i obsługi, kontaktu, pomocy. Nawet w kwestiach finansowych (załatwianie kredytu) tyle mogę tylko powiedzieć, jak byś miała jakieś pytania to pisz na priva albo tutaj na forum postaram sie odpowiedziec, pomoc innych na poczatku jest zawsze cenna - wiem coś o tym :think:

mamazosi

Post autor: mamazosi » 18 mar 2015 13:05

Jak otwieracie własną firmę to nie zapomnijcie o reklamie. Wiele osób ja pomija bo wiadomo, że to dosyć kosztowne,ale nie warto na tym oszczędzać.
Warto wykupić reklame na Fb i skorzystać z usług firm, które nam fanpage poprowadzą, bo spory ruch na stronie wynika właśnie z dobrze prowadzonego fanpaga.

anna_ka

Post autor: anna_ka » 12 paź 2015 19:08

Dowiedz się czy nie będzie Ci potrzebna kasa fiskalna?

hannaz

Post autor: hannaz » 13 paź 2015 09:49

W sieci jest sporo informacji o tym jak krok po kroku ruszyć z własną firmą
Nie wiem co dokładnie planujesz ale tutaj jest rozpisanych sporo rodzajów działalności więc jesli coś z tej listy to bardzo dokładnie rozpisane masz co i jak kroczek po kroczku trzeba zrobić z jakimiś pozwoleniami itp

agrafka13

Post autor: agrafka13 » 14 paź 2015 09:08

Najprościej to chyba iść do urzędu miasta i tam Ci wszystko powiedzą jakie dokumenty składać. To nic strasznego. Na początku każdy panikuje a potem sie kreci. Ja cały czas firmę rozwijam. Teraz chce zacząć współpracę z firmą jako zarejestrowany odbiorca aby móc sprowadzać legalnie zza granicy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jaki, jaka, jakie”