Jak rozwinąć forum internetowe

...czyli pytania zaczynające się od jaki, jaka, jakie... i nie mające styczności z biznesem
Biznestata

Jak rozwinąć forum internetowe

Post autor: Biznestata » 15 lis 2016 21:26

W jaki sposób rozwinąć forum internetowe, co jest do tego potrzebne? Może mi trochę podpowiecie, może wiele rzeczy źle robię?
Jak to było z tą stroną? Podstawą wydaje się chwytliwa domena, która przyciąga wielu ludzi. Bez wątpienia domena biznesmamy.pl taką jest. Następnie ważną rzeczą jest wybranie odpowiedniego skryptu, ten na którym postawione jest forum to phpBB. Sprawdzony skrypt, który już od dawna istnieje i się chyba do dzisiaj sprawdza. Nie jest to zły skrypt, choć przydałoby się wg mnie więcej rozszerzeń, nawet takich komercyjnych.
Co dalej ludzie to podstawa, bez użytkowników strona nie będzie żyła. Można oczywiście początkowo pisać tylko samemu, ale ile można pisać, w końcu to się znudzi i będziemy mieli już dość naszego forum. Zauważcie, że na początku nasza strona miała swoich zagorzałych zwolenników, jednak po pewnym czasie wielu z nich odeszło. Może to była zmiana pokoleniowa, może za dużo spamu, w każdym razie po pewnym czasie nastała era pozycjonerów. Miało to swoje negatywne jak i pozytywne konsekwencje. Do negatywnych zaliczyłbym odejście tych mam co były na początku, do pozytywnych rzeczy utworzenie wielu tematów, które dają możliwość odpowiedzi. Rzecz jasna te tematy zawierają za dużo spamu, więc czyszczę stronę, tak, żeby to jakoś wyglądało i było przyjemne dla użytkowników jak i dla przeglądarki. Oczywiście pierwszy musi być człowiek, bo bez mam daleko niestety nie ujedziemy. Co będzie dalej. Chcę uatrakcyjnić naszą stronę, tak, żebyście jakoś na niej korzystali. Nowe funkcje, nowe pomysły, nowe działy, nie tylko forum ale i cała strona. Macie jakieś sugestie, może mi coś podpowiecie?
Biznes

opiekunka

Re: Jak rozwinąć forum internetowe

Post autor: opiekunka » 06 gru 2016 13:37

Trzeba mieć pomysł to podstawa. Ja bym dodawała nowe funkcje, tak aby strona nie kojarzyła się tylko z forum ale i z innymi rzeczami.

Biznestata

Post autor: Biznestata » 23 maja 2017 14:54

Słuszna uwaga, stronę trzeba bez przerwy modyfikować, tak, żeby żyła nie umierała, biorę to też pod uwagę i będę starał się wprowadzać nowe rzeczy.
Biznes

Thanatos

Post autor: Thanatos » 13 cze 2017 23:52

Przydałaby się reklama na innych forach internetowych, najlepiej o podobnej tematyce. Z tym nie jest łatwo, bo zawsze to konkurencja.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 05 lip 2017 20:15

W miarę posiadanej wiedzy odpowiadać na zapytania użytkowników. Ludzie szukają odpowiedzi na pytania na które nie znają odpowiedzi. Dobrze jest, jak na forum znajdzie się grupa ludzi, którzy są niejako ekspertami w danej dziedzinie.

ewelline

Post autor: ewelline » 06 sie 2017 18:15

Tak jak pisze @Thanatos. Potrzebna jest reklama w necie, tak by ludzie dowiedzieli się o forum. Można zrobić pozycjonowanie strony i zacząć działać w social mediach

Makaronik

Post autor: Makaronik » 06 sie 2017 23:44

ewelline pisze:
06 sie 2017 18:15
Tak jak pisze @Thanatos. Potrzebna jest reklama w necie, tak by ludzie dowiedzieli się o forum. Można zrobić pozycjonowanie strony i zacząć działać w social mediach
Prawda - content marketing to podstawa - w dzisiejszych czasach jest to chyba najszybsza i najlepsza forma reklamy. Ja mialam okazje wspolpracowac z https://mayko.pl/pozycjonowanie-stron/ i bylam naprawde zadowolona nie tylko ze wspolpracy, ale takze z efektow, jakie kampanie przyniosly.

anja87

Post autor: anja87 » 15 sie 2017 16:54

a czy próbowałeś buzzu na innych forach dyskusyjnych i w social media? jeśli nie to najtańsza opcją będzie zamówienie na https://seospot.pl/ takiego buzzu i wpisów wtedy najszybciej inni dowiedzą się o twoim forum :) kiedyś była jeszcze metoda wysyłania pw do wszystkich ale to strasznie mozolne było :)

Szefunio

Post autor: Szefunio » 17 sie 2017 11:04

Można zrobić reklamę na innych forach, ale moim zdaniem to jest trochę inwazyjne. Można zostać za to wyrzuconym itp.

bierka

Post autor: bierka » 13 wrz 2017 20:17

wypozycjonuj forum ,rozkręć zakładając ciekawe tematy, co do pierwszego polecam Ci ten blog Ahrefs serio można się tu dowiedzieć sporo rzeczy ciekawych i prosto napisanych. Myślę że to Ci pomoże zaistnieć w sieci, poza tym rozwiniesz wiedzę w temacie marketingu internetowego. Proponuję jeszcze zająć się promowaniem na przykład na fp na facebooku?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Jaki, jaka, jakie”