Budować czy kupić ?

Masz pytanie do doradcy, specjalisty z danej branży, zadaj je tutaj na forum.
malutka15

Re: Budować czy kupić ?

Post autor: malutka15 » 23 lut 2018 15:30

Myślę, że lepiej jednak budować. Taki dom będzie w pełni spełniał nasze oczekiwania. Wiem, taka budowa może przerażać ogromem zadań do wykonania ale wystarczy zatrudnić sprawdzoną, profesjonalną firmę budowlaną i wszystko staje się łatwiejsze. Np. firma Fachman z Podkarpacia zatrudnia fachowców z wielu dziedzin i można im zlecić budowę domu od prac przygotowawczych po wykończenie pod klucz. Współpraca z jedną firmą na wielu płaszczyznach bardzo ułatwia ogarnięcie wielu kwestii związanych z budową wymarzonego domu.

lana52

Post autor: lana52 » 24 lut 2018 21:17

Na pewno budując dom od podstaw można bardziej dostosować go do swoich potrzeb. Jeśli masz możliwość budowy domu, zdecyduj się na nią. Jedyne co mogę Ci poradzić, to to, abyś podczas budowy domu zdecydowała się na montaż wentylacji z rekuperacją - dzięki niej można odzyskać do 92% ciepła!

luśka33

Post autor: luśka33 » 19 maja 2018 16:03

Oczywiście budowa domu pod klucz to pewne wyzwanie, ale z drugiej strony można wszystko zrobić "pod siebie", a kupując gotowy dom nie ma się takiej możliwości, jedynie lekkie modyfikacje wchodzą w grę jak już...

Brayank9

Post autor: Brayank9 » 24 maja 2018 20:32

Kupienie to zapewne tansza opcja, ale nigdy kupiony dom nie bedzie wam tak odpowiadal jak ten od zera od was zaprojektowany. Lepiej moze wlasnie troche się pomęczyć i zbudować dom od zera. Ja dopiero zaczynam i zbieram materiały i sprzęty budowlane. Zamówiłem też sporo plandek ochronnych. Na budowie zawsze takie rzeczy się przydają.

mamuśka31

Post autor: mamuśka31 » 26 maja 2018 15:10

Jak dla mnie gotowy dom to o wiele lepsze rozwiązanie. Przede wszystkim, nie kupujemy dziury w ziemi. Dom już stoi, można go obejrzeć.
Oszczędzamy sobie stresu związanego z budową, a w większości przypadków problemów jest mnóstwo.
Gotowych domów na sprzedaż jest coraz więcej.

Chylon

Post autor: Chylon » 09 lip 2018 17:22

To jest także zależne od tego, z jakiego materiału chcesz mieć dom. My zdecydowaliśmy się na całoroczny dom z drewna, dlatego zbudowanie od podstaw było tutaj wskazane. Postawiliśmy na fachowców ze http://www.stolhaus.pl/ , którzy zajęli się dla nas wyprodukowaniem eleganckiego domu z bali. Mieszkanie w takim budynku to czysta przyjemność!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inni doradcy i specjaliści”