Klub Biznes Mam

Kluby biznesmamy dla osób w Twojej okolicy.
nemhain
Kontakt:

Re: Klub Biznes Mam :)

Post autor: nemhain » 28 mar 2011 11:50

Mam nadzieje, że naprawdę dziennikarz napisał to co mu pasowało i nie wgłębił się w temat. W ubiegłym tygodniu miałam się spotkać z dziewczyną z FM i porozmawiać o ewentualnej współpracy i wsparciu ich kampanii, zastanawiamy się teraz czy to nie wygląda tak, że one stworzyły KBM a my jesteśmy podwykonawcami, ehhh szkoda ze nie doszło do tego spotkania ale dzieciaki mi się pochorowały i spotkanie przełożyłyśmy, dzisiaj ma spotkać się z nimi nasza Prezeska i w tym momencie to chyba nie chcemy żadnej współpracy, szczerze powiedziawszy to nie chcę żeby coś nad czym pracuję poszło na konto FM.

PS. dostałam maila z przeprosinami i zmienionym artykułem.

olgasza
Kontakt:

Post autor: olgasza » 28 mar 2011 13:16

o, jaka szybka reakcja :-)

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 28 mar 2011 13:22

olgasza pisze:o, jaka szybka reakcja :-)

Też w szoku jestem :D

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 05 kwie 2011 17:33

Dziewczyny czy jest szansa żeby jakoś prawnie zabezpieczyć się przed kopiowaniem projektu przez inne organozacje? Czy tylko urząd patentowy?

olgasza
Kontakt:

Post autor: olgasza » 05 kwie 2011 19:17

Szczerze mówiąc nie za bardzo rozumiem, dlaczego tak wam zależy na zastrzeganiu tego projektu :roll:
W końcu działacie jako fundacja, non profit i robicie to społecznie. Co zyskacie na tym, że będziecie mieć patent na nazwę czy formę prowadzenia zajęć? I co w tym złego, że ktoś próbuje robić podobne warsztaty i na tym zarabiać? Kurczę, no według mnie to chyba dobrze, że takie inicjatywy się pojawiają i że jest wybór. Życie i tak zweryfikuje, które z nich przetrwają i będą się rozwijać...
Chodzi o to ? http://klubprzedsiebiorczychmam.wordpre ... -prowadzi/

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 05 kwie 2011 20:01

Ja myślę podobnie jak Olgasza, chętnie zresztą zainicjowałabym coś takiego u siebie. Z pewnością zastrzec można nazwę, ale sama idea i tak jest już bardzo rozpowszechniona i wydaje mi się, że chyba dobrze, że tak się dzieje.

nemhain
Kontakt:

Post autor: nemhain » 05 kwie 2011 20:11

Olga nie o to, chodzi zupełnie o co innego. Ja nawet chcę żeby to się rozeszło po kraju w takiej formie jak my robimy i będę się starała nawet o dofinansowanie na to na małe miejscowości. Problem jest dużo bardziej złożony niestety :(

olgasza
Kontakt:

Post autor: olgasza » 05 kwie 2011 21:29

no, to pewnie bez pomocy prawnika się nie obejdzie. Ale wydaje mi się, że opatentowanie może być skomplikowane i nie wiem, czy warto tracić na to energię. To już wy musicie ocenić.

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 07 kwie 2011 08:51

Nie da się takiego projektu ochronić prawnie dlatego, że: fundacja jest ogólnodostępną formą organizacji, projekt nie zawiera innowacyjnych rozwiązań, dotowany jest społecznie. Jedyne co można zastrzec to know-how ale to raczej nie jest Wam potrzebne. Domyślam się w czym jest problem ale obawiam się, że nie wiele można zdziałać. Natomiast pilnować można skrupulatnie prasówki, dat powstawania programów zajęć, PR treści prezentowanych on-line, treści PR przekazywanych do urzędów i sponsorów. Jeśli znajdziecie gdzieś duplikację wówczas możecie oddać sprawę do sądu gdyż wszystkie przygotowane przez Was materiały są z automatu chronione prawem autorskim. Trzeba tylko na wszystkich materiałach, stronach, FB itp dać klauzulę o ochronie praw autorskich. Zastrzec mozecie nazwę/y, szatę graficzną strony, logotypy i inne nazwy własne i grafikę. Zastrzec możecie jeszcze programy zajęć ale nie fundację czy projekt jako taki. Elementy projektu tak.

Awatar użytkownika
ekomummy

Post autor: ekomummy » 08 kwie 2011 15:41

curly, jak zawsze zadziwiasz mnie swoja wiedza i wszechstronnością. Aniu,powodzenia, bo klub jest bardzo fajny!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kluby Biznesmamy”