Praca nad własną osobą

Rozwijajmy się.
thunder

Re: Praca nad własną osobą

Post autor: thunder » 19 gru 2014 12:44

Zajrzyj na bloga: blogfreelancerki.pl - ona proponuje na swojej stronie wiele książek związanych z rozwojem osobistym.

Zuzula

Post autor: Zuzula » 19 sty 2015 10:51

A nie łatwiej na przykład wybrać się na jakieś warsztaty czy inne tego typu zajęcia? Z doświadczenia wiem, że z książkowych poradników nie zawsze da się wszystko wprowadzić w życie, bo po prostu sami niektórych rzeczy nie dostrzegamy. Zresztą zanim przekopiesz się przez stertę bełkotu do czegoś wartościowego, to trochę czasu może zlecieć.
Jeśli jesteś z Warszawy, to ciekawe propozycje warsztatów możesz znaleźć na tej stronie: naszastrefa.pl
To adres poradni psychologicznej, gdzie sama byłam jakiś czas temu na takim spotkaniu i od tamtej pory śledzę ich regularnie. Myślę, że możesz znaleźć tam dobrą pomoc psychologiczną.
Akurat w najbliższym czasie zapowiadają warsztaty z komunikowania, może to coś dla ciebie?

mamazosi

Post autor: mamazosi » 28 sty 2015 12:47

Często ludzie starsi czy tacy na emeryturze też chcą zająć się sobą. Wiecie zapisać się na jakiś kurs, poznać trochę świata czy po prostu zapewnić sobie jakąś rozrywkę. I fajnie, że chcą. Mój teść na przykład zapisał się na basen i dzielnie chodzi póki co raz w tygodniu. Fajnie jest to, że mimo wieku każdy chce pracować nad sobą czy nad swoimi słabościami.

Mariota

Post autor: Mariota » 26 lut 2015 17:51

Moim zdaniem by pracowac nad samym sobą trzeba też znaleźć odpowiednie stanowisko pracy. Sądze że decydując sie na prace z tego ogłoszenia można po czasie bardziej popracować nad sobą i z każdym dniem jeszcze bardziej sie rozwijać.

eginka

Post autor: eginka » 26 mar 2015 14:13

ja pracę nad sobą zaczęłam od zmiany wyglądu - zaczęłam o siebie dbać, codzienne ćwiczenia bardzo wyrabiają silną wolę. kupiłam sobie sprzęt i potem już tylko codziennie zbijałam swoje wymówki, żeby nie ćwiczyć :P

ale teraz już więcej rzeczy przychodzi mi z mniejszym problemem, samodyscyplina to prawdziwy skarb :)

Awatar użytkownika
majesty24

Post autor: majesty24 » 24 kwie 2015 22:15

gosh pisze:Coaching to świetny sposób na ukształtowanie własnej ścieżki rozwoju.
Tylko trzeba ją odpowiednio zaplanować. Na rynku jest wiele firm szkoleniowych, które organizują takie kursy, tylko raczej trzeba unikać kursów dwudniowych, bo te dobre połączone są z praktyką i trwają pewien okres czasu. Inna droga to zacząć studia, o takim profilu lub podobnym.

bukowskaa

Post autor: bukowskaa » 18 lip 2015 12:07

Najważniejsze, żeby mieć poczucie własnej wartości, tego niestety nam kobietom brakuje.

marylaa

Post autor: marylaa » 03 gru 2015 09:48

A myślicie, że warto zrobić prawo jazdy? przydaje się w biznesie taka umiejętność?

thunder

Post autor: thunder » 28 mar 2016 12:35

Myślę, że pracę nad własna osobą warto zacząć od niezależności (i nie chodzi mi tu o wyprowadzenie się z domu), od samodzielności w podejmowaniu decyzji. Ostatnio przeczytałam artykuł, który dał mi wiele do myślenia. Niezależność to nie tylko umiejętność ugotowania obiadu, to także wolność myśli i dojrzałego postępowania.

inka28

Post autor: inka28 » 28 kwie 2016 10:02

bardzo ważna jest przede wszystkim odpowiednia motywacja do działania, bo bez tego to niestety ani rusz, teraz jest wiele organizowanych kursów dotyczących rozwoju osobistego, uważam że to bardzo dobry pomysł, an podniesienie wartości drugiego człowieka, czytałam o takich szkoleniach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozwijajmy się”