Mieszkanie czy dom?

Rozwijajmy się.
thunder

Re: Mieszkanie czy dom?

Post autor: thunder » 29 sie 2016 09:22

Mnie od dłuższego czasu marzy się mieszkanie dwupoziomowe.

Swilina

Post autor: Swilina » 01 wrz 2016 07:07

Jeśli mieszkanie, to coś w stylu OVO Wrocław, czyli taki nowoczesny apartament. Nie chciałabym już mieszkać w zwykłym bloku i męczyć się na małym metrażu.

bella91

Post autor: bella91 » 04 wrz 2016 20:13

Każdemu odpowiada coś innego. Ja mam mieszkanie i jest ok ale za jakiś czas pewnie kupię dom.
Jak już podejmiesz decyzję pomyśl o systemie SmartHome. Idealnie nadaje się zarówno do domu jak i do mieszkania.
Znacznie ułatwi ci życie i zwiększy bezpieczeństwo.

amkaj

Post autor: amkaj » 05 wrz 2016 09:05

Myślę że wszytko zależy od stanu majątkowego. SmartHome to przyszłość ale jak dla mojego portfela jednak dość odległa. Na razie na moim celowniku są mieszkania Zabki. Niestety muszę marzyć siły na zamiary a oferta dewelopera jest całkiem przystępna.

mamuśka31

Post autor: mamuśka31 » 12 wrz 2016 09:52

W większości wypadków decydują finanse. Trzeba mieć świadomość tego, że dom to o wiele większe koszty. I to nie tylko te związane z budową, ale i utrzymaniem. Oczywiście, są sposoby na to, żeby je obniżyć. Przykładowo porządny system ocieplenia zewnętrznego, taki jak knauf przekłada się na niższe koszty ogrzewania. I na tym nie warto oszczędzać już na etapie budowy. Trzeba rozważyć wszystkie możliwe warianty, dobrać dobre materiały - na stronie Knauf można znaleźć sporo informacji na temat systemów ociepleń.
W każdym razie decydując się na budowę domu trzeba liczyć się z tym, że w momencie zakończenia budowy koszty wcale się nie kończą. W przypadku mieszkania sprawa wygląda nieco inaczej i nasza kieszeń na pewno mniej to odczuje.

RenuJi

Post autor: RenuJi » 16 wrz 2016 09:17

A powiedźcie mi, czy chcąc sprzedać mieszkanie, warto zdecydować się na taką opcją jak sporządzanie świadectw energetycznych? Odkąd natknęłam się na taką opcję, zastanawiam się, czy takie informacje byłyby pożądane przez ewentualnego nabywcę. Jak sądzicie? Na pewno informacje o zużyciu energii mogą być niezbędne da osób, które chcą zainwestować w kupno danego budynku.

zuzka10

Post autor: zuzka10 » 18 wrz 2016 19:42

My mamy domek na wsi :) Właśnie zastanawiamy się nad zamowieniem garażu blaszanego.
Chcemy mieć miejsce na auto i narzędzia. Jeśli chodzi o mieszkanie to jestem na nie. Mieszkałam w bloku długi czas i miałam wrażenie, że oszaleję. Nie każdy nadaje się do mieszkania.

amelka

Post autor: amelka » 20 wrz 2016 08:34

My chcemy mieć dom, to nasze marzenie. Właśnie szukamy działki gdzieś nad jeziorem, pod lasem :) Przeglądamy też projekty. Nie chcę już mieszkać w bloku. Niby jest cisza, spokój, sąsiedzi fajni ale brakuje tej przestrzeni i swobody.

Ania24

Post autor: Ania24 » 16 lut 2017 21:36

Ja zdecydowanie wolę dom. Nic nie jest mi w stanie zastąpić tego, ze rano mogę sobie otworzyć drzwi do ogrodu i wyjść na zewnątrz, wypić kawę na tarasie, posłuchać śpiewu ptaków... Chyba się starzeję, bo miasto nie jest mi już chyba do niczego potrzebne. Wolę na mojej wsi odpoczywać w ogródku :D

foxi

Post autor: foxi » 04 kwie 2017 18:39

Poszukiwałam akurat samochodu ale mieszkanie czy domek też można poszukać za pomocą platformy AutoHunter24.Jest to o tyle fajna platforma ,że zakładasz określone warunki i ....czekasz.Nie miną mnie żadne okazje. Platforma działa 24/7.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozwijajmy się”