Kursy języka niemieckiego tak czy nie?

Rozwijajmy się.
opiekunka

Kursy języka niemieckiego tak czy nie?

Post autor: opiekunka » 01 gru 2014 15:22

Język niemiecki znam w stopniu komunikatywnym, jednak zdaję sobie z tego sprawę, że to jeszcze nie jest to, robię błędy i pewnie przydałoby się pójść na jakiś kurs języka niemieckiego, tak aby moja gramatyka nie kulała. Język poznałam poprzez kontakt bezpośredni z rodzinami niemieckimi. Co dalej, macie może jakieś pomysły?
Biznes forum

mamazosi

Re: Kursy języka niemieckiego tak czy nie?

Post autor: mamazosi » 18 gru 2014 12:21

Myślę, że tak. Chociaż ja ostatnio czytała artykuł odnośnie akurat języka angielskiego, ale myślę, że niemieckie również jest fajnie umieć. Dla mnie to czarna magia i nie wiem czy umiałabym się go nauczyć. Uczyłam się w szkole przez 6 lat i jedyne co umiem powiedzieć to raptem kilka zdań.

thunder

Post autor: thunder » 19 gru 2014 12:44

Ja na Twoim miejscu wybrałabym się na kurs. Inwestycja w języki obce zawsze się zwraca.

elizabeth

Post autor: elizabeth » 22 gru 2014 08:34

Według mnie, języka niemieckiego warto się uczyć. Oczywiście, że angielski jest popularniejszy, ale to dzisiaj jakby podstawa. Ale trudno znaleźć osobę, która dobrze mówi po niemiecku. Zwłaszcza, że język niemiecki zyskuje na znaczeniu. Coraz więcej polskich firm współpracuje z firmami niemieckimi czy austriackimi. A Niemcy za bardzo nie lubią mówić po angielsku i dla nich dużym plusem będzie, jeśli ktoś komunikuje się po niemiecku.

W czasach kiedy jeszcze studiowałam, a było to całkiem niedawno, korzystałam z kursów, które były organizowane na mojej uczelni (Wyższa Szkoła Bankowa). Były to różne kursy języka niemieckiego.
Nie żałuję, że zapisałam się na te kursy, bo dały mi naprawdę pewność w komunikacji w języku niemieckim. Poziom prowadzenia kursów był wysoki, oczywiście wymaga to dużej nauki od kursanta, ale dla mnie nie stanowiło to problemu :)

uotwarte

Post autor: uotwarte » 22 gru 2014 11:59

Języka możesz uczyć się poprzez przydatne aplikacje na smartfony.

tobi

Post autor: tobi » 15 sty 2015 20:00

Kurs z języka niemieckiego zawsze się przyda, naprawdę.

Mariota

Post autor: Mariota » 26 lut 2015 17:52

jak najbardziej tak. takie kursy dają nowe mozliwości. Z tego co widziałam to nawet przy ogłoszeniach przydaje sie znajomość różnych języków. Dzięki temu mamy szanse na lepsze stanowisko pracy.

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 09 mar 2015 13:35

Języki uszlachetniają ;) angielski swoja drogą, ale myślę że naprawdę warto zainwestować również w znajomość innych języków obcych. Przyda się to zarówno firmie, bo naprawdę można na tym sporo zyskać posiadając wykwalifikowanych pracowników (tym bardziej, że kursów nie brakuje), certyfikaty są zawsze mile widziane, niezależnie od stanowiska.

marekmarko

Post autor: marekmarko » 12 mar 2015 21:03

Kurs języka to zawsze dobre wyjście. Nic nie tracisz przecież :D

karinapal

Post autor: karinapal » 29 kwie 2015 02:12

teraz znajomośc języków obcych jest w cenie, więc raczej warto:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozwijajmy się”