Najlepsze metody motywacji i osiągania celów

Rozwijajmy się.
Luna_86

Najlepsze metody motywacji i osiągania celów

Post autor: Luna_86 » 10 lut 2011 23:30

Nie wiedziałam gdzie to napisać, więc pomyślałam, że stworzę nowy temat. Każdej z nas się czasem po prostu nie chce, a doskonale wiemy, że aby mieć własny biznes musimy umieć same się doskonale motywować do działania i pracy. Tutaj nie ma szefa, który nas do tego zmusza. No więc właśnie - co wtedy?

Jak się ruszyć z miejsca gdy się nie chce i zabrać się za tworzenie lub rozwijanie biznesu? Jak motywować się do nauki? Jak podnosić się po zniechęcających porażkach, pojawiających się trudnościach czy demotywujących opiniach innych?

W skrócie - jak skutecznie dążyć do swoich celów

Chciałabym, żebyśmy umieszczały tutaj nasze własne metody i techniki, których z powodzeniem używamy żeby dalej iść w wyznaczonym przez nas kierunku.

Luna_86

Re: Najlepsze metody motywacji i osiągania celów

Post autor: Luna_86 » 10 lut 2011 23:38

Od razu zacznę i opiszę jedną z moich ulubionych metod, która - jak zauważyłam - bardzo dobrze na mnie działa.

Gdy sobie coś postanawiam, np. ćwiczyć codziennie przez godzinę szybkie czytanie, żeby potem móc szybciej chłonąć potrzebną mi wiedzę to bardzo pomaga mi się motywować... nadzorowanie moich postępów.

Robię sobie wtedy często w Excelu taki dokument gdzie każdego dnia wpisuję od 0-2 punktów, które oznaczają na ile moim zdaniem spełniłam swoje postanowienie. Jak np. przez godzinę ćwiczyłam to 2 punkty, jak niecałą godzinę to 1, a jak wcale to 0. I do tego jeszcze robię wykres, który przedstawia wartości zakumulowane czyli każdego dnia pokazuje sumę punktów z dni poprzednich. Takie wykresy są zawsze skierowane w górę co bardzo motywuje.

Wystarczy, że tylko spojrzę na wykres, który pokazuje mi jak moje postępy pną się w górę i mam chęć dodać do niego jeszcze kilka punktów, żeby jeszcze go trochę wyżej podciągnąć i wtedy zabieram się za realizację mojego postanowienia.

Jak dla mnie działa super. Polecam!

Awatar użytkownika
r0sie

Post autor: r0sie » 11 lut 2011 11:58

niezły bacik, ja bym chyba tak nie potrafiła..
Ania

Awatar użytkownika
Olenia

Post autor: Olenia » 11 lut 2011 18:25

Jakby tam na górze tego wykresu czekała na mnie jakaś nagroda (oprócz oczywiście satysfakcji ze zrealizowanego celu) to kto wie...... :mrgreen:

btw Luna a może napiszesz coś więcej o sobie, np. w wątku powitalnym?

Lucynka
Kontakt:

Post autor: Lucynka » 10 sie 2011 13:19

jest trochę tak ciężko, ja bym nie potrafiła tak

Awlodar

Post autor: Awlodar » 23 wrz 2011 13:43

Mnie zazwyczaj motywuje przeczytanie czegoś... motywującego. Może i nie mogę powiedzieć, że efekt podekscytowania i postanowienia o nowej drodze życia, utrzymują się na zawsze, ale przynajmniej przez jakiś czas jestem pełna energii do działania.

olgasza
Kontakt:

Post autor: olgasza » 26 wrz 2011 10:02

Bardzo mi pomogły sesje grupowe z coachem - to były dwudniowe zajęcia w ramach jakiegoś projektu EFS podnoszącego kwalifikacje kobiet pracujących na Opolszczyźnie. Trenerzy rewelacyjnie się spisali i po każdej sesji wzrosłą mi motywacja do działania.
Poza tym motywują mnie sukcesy i pozytywny feedback, ale to chyba każdego :-)
A jak mam doła i wydaje mi się, że robota nie ma sensu, to daję sobie kilka dni na marudzenie, a potem przypominam sobie wszystkie wady pracy "na etacie" i ochota do pracy najczęściej wraca :-)
Z lektur ostatnio zainspirowała mnie "Sztuka prostoty" Dominique Loreau. Niezwiązana z biznesem, ale pomaga przedefiniować cele życiowe :-)

curly
Kontakt:

Post autor: curly » 27 wrz 2011 11:18

Najlepszym batem motywującym jest chyba sytuacja życiowa. Jak jest alternatywa, jakieś tam bezpieczeństwo mniej lub bardziej złudne to automotywacja jest trudna. Jak jest się jedynym odpowiedzialnym za utrzymanie rodziny presja wymusza działanie. Ja mam motywację jak wiecie ogromną dwójka dzieci i rodzice to 4 osoby plus ja to już 5 :letmethink: dużo motywacji :lol: A jak tylko wpada jakiś większy dochód motywacja od razu mi spada :mrgreen:

melissa

Post autor: melissa » 04 paź 2011 23:51

Jeżeli chodzi o różne "dopalacze", które pomogą nam zwiększyć wydajność naszego przedsiębiorstwa to warto wspierać się różnymi instytucjami, które specjalizują się w danych dziedzinach.

Marta Zych
Kontakt:

Post autor: Marta Zych » 02 sty 2013 13:08

Jeśli chodzi o wyznaczanie celów, to ostatnio napisałam krótki e-book na ten temat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozwijajmy się”