Oszczędzanie - czyli jak, na co i czy oszczędzacie?

W co inwestować pieniądze?
karol21

Re: Oszczędzanie - czyli jak, na co i czy oszczędzacie?

Post autor: karol21 » 12 gru 2014 10:44

Jeśli chodzi o oszczędzanie, to warto oszczędzać również czas, bo, jak powszechnie wiadomo, czas to pieniądz. Korzystacie z przelewów internetowych? Nie wyobrażam sobie życia bez konta w banku, które nie posiada usług płatności elektronicznych. Ja akurat mam w Banku Pocztowym. Dzięki płatnościom realizowanym przez internet mogę swobodnie dysponować swoimi środkami bez względu na to, gdzie się znajduję. Ważne, żebym miała dostęp do internetu.

Zuzula

Post autor: Zuzula » 06 sty 2015 08:18

Widzę, że sporo osób odkłada coś tam na kontach oszczędnościowych. Ale wiele osób nie ma takiej możliwości, bo po prostu nic im nie zostaje z pensji. Widać więc ewidentnie, że żeby zacząć coś odkładać, trzeba najpierw ograniczyć wydatki. NA to też jest wiele sposobów. Przede wszystkim trzeba przyjrzeć się temu, co jemy, bo na jedzenie Polacy wydają najwięcej. Dobrym pomysłem jest planowanie jadłospisu na cały tydzień, robienie na tej podstawie listy zakupów i kupowanie tylko produktów z tej listy. Ja odkąd zaczęłam tak robić, sporo zaoszczędziłam, bo mniej kupuję i mniej się marnuje. Druga sprawa, to próba obniżenia rachunków, które też zwykle stanowią wysoką pozycję. Na przykład rachunki za prąd można nieco obniżyć wymieniając tradycyjne żarówki na energooszczędne.
Nie warto też zostawiać urządzeń elektronicznych w trybie czuwania, bo i wtedy żrą prąd. Można też przyjrzeć się swojemu trybowi życia i zmienić taryfę u dostawcy energii na korzystniejszą.
Ostatnio zmieniony 20 lip 2015 15:34 przez Zuzula, łącznie zmieniany 1 raz.

wer90krk

Post autor: wer90krk » 13 sty 2015 16:54

Oszczedzam na przyszłość, na prezenty dla siostrzeńców ;)

wika

Post autor: wika » 03 lut 2015 17:34

Ja przez kilka lat oszczędzałam "do skarpety" teraz zmądrzałam i chcę te pieniądze wpłacić na konto oszczędnościowe. Znalazłam listę najlepszych kont i zastanawiam się, które wybrać. Moim zdaniem warto odkładać jak najwięcej kasy bo nasze emerytury są niepewne...

kreatynka

Post autor: kreatynka » 05 lut 2015 09:41

Posiadając duży parking pod firmą, warto w zimie wynająć firmę zajmującą się odśnieżaniem obiektu. Ja wybrałem firmę Multi-Projekt. Super firma, z której usług korzystam już od jakiegoś czasu

sweetchoco

Post autor: sweetchoco » 07 lut 2015 17:53

kreatynka pisze:Posiadając duży parking pod firmą, warto w zimie wynająć firmę zajmującą się odśnieżaniem obiektu.
A jaki to ma związek z oszczędzaniem? Już prędzej z wydawaniem pieniędzy :P

sichi

Post autor: sichi » 06 mar 2015 10:51

Dużo można zaoszczędzić robiąc zakupy w internecie :) np. ja książki kupuję w księgarniach internetowych, bo prawie zawsze jest -20/30% taniej. Zakupów typowo spożywczych przez internet nie robię, ale wiem, że w Warszawie sporo osób korzysta.

uotwarte

Post autor: uotwarte » 31 mar 2015 18:17

Kupiłam energooszczędne dobre żelazko.
Najpierw inwestycja, ażeby był efekt.

sopelka

Post autor: sopelka » 05 kwie 2015 21:42

Ja oszczędzam na swoim hobby czyli czytaniu , ale nie w taki sposób ,że nie kupuję książek oczywiście :))))) Po prostu kupuję sobie nowość czytam nastepnie sprzedaję na skupszop.pl czyli na stronie gdzie można sprzedać używane ksiażki i kaska zostaje mi na kolejną nowosć, oczywiście trochę muszę dołożyć , ale już nie wydaje aż tyle kasy na swoje hobby:)

aldonaxx

Post autor: aldonaxx » 14 kwie 2015 10:45

Ja np. kupuję buty do pracy z prawdziwej skóry i wbrew pozorom wyższej ceny chodzę w nich kilkakrotnie dłużej, gdy takich zwykłych "chińszczyzn" wykończę kilka par na rok.Opłaca mi się kupić raz a porządnie :-)
Teram mam w planach wypróbować te skórzane.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”