Oszczędzanie - czyli jak, na co i czy oszczędzacie?

W co inwestować pieniądze?
Karina37

Re: Oszczędzanie - czyli jak, na co i czy oszczędzacie?

Post autor: Karina37 » 25 wrz 2014 14:00

Buty Tamaris są bardzo eleganckie i bardzo dobre jakościowo, więc jest to jakiś sposób na oszczędzanie - nie kupujesz co sezon nowych czółenek :)

nosleep

Post autor: nosleep » 30 wrz 2014 14:34

Oszczędzanie to moja najgorsza wada :( nie umiem oszczędzać :/

Vanessa123

Post autor: Vanessa123 » 18 paź 2014 13:36

sylwia4012 pisze:Ja robię zakupy głównie w necie. Teraz na jesień kupiłam sobie buty tamaris. Już dość długo tam kupuję i zawsze znajdę dla siebie jakiś ciekawy fason czółenek: na obcasie, na platformie albo na płaskim spodzie.
Ja wybrałam mężowi conversy na sklepzchin.pl. Dla siebie tamarisów szukałam, ale niestety nie w tym miesiącu. Może przy kolejnej wypłacie :) Przynajmniej dla męża prezent się udał, bo w końcu znalazłam trampki w dobrej cenie.

nulka30

Post autor: nulka30 » 27 paź 2014 08:21

Ja nie mam żadnych kont oszczędnościowych ani lokat i dobrze mi z tym. Stwierdziłam, że założę konto osobiste w jednym z banków i będę na nie wpłacała pieniądze. Wydaje mi się, że takie odkładanie kasy też jest dobrym sposobem na oszczędności. Kiedyś trzymałam pieniądze w domu ale jest to zbyt ryzykowne bo zawsze może się ktoś włamać.

clara88

Post autor: clara88 » 27 paź 2014 10:55

Ja z mężem oszczędzamy na:
1. Jedzeniu- gotujemy na 2 -3 dni
2. Wodzie- z działki przywozimy wodę ze źródełka co tydzien ok. 30 baniek 5l
3. Prądzie - żarówki energooszczędne, gasimy światło ito

mamazosi

Post autor: mamazosi » 29 paź 2014 15:07

Oszczędzanie, oszczędzaniem ale najważniejsze gdzie te zaoszczędzone pieniążki się lokuje. Ja lubię oszczędzać i wpłacać sobie na konto oszczędnościowe. Zanim swoje wybrałam porównałam ze sobą naprawdę sporo banków żeby mieć pewność, że moje będzie najlepsze.

Santek.N

Post autor: Santek.N » 26 lis 2014 20:05

Ale jaki sens jest oszczędzać na kontach oszczędnościowych? Gdzie oprocentowanie masz na poziomie 1-2%? Ja regularnie kupuje przez grupę Silesia2000 (między innymi Mennica Staropolska do nich należy) monety kolekcjonerskie, a raz na kwartał staram się kupić sztabkę złota (takie malutkie) ostatnio była dość duża korekta kursu złota, do tego niepewna sytuacja na wschodzie to wszystko może wpłynąć, że złoto powędruje dość mocno w górę w najbliższym czasie.
Oczywiście to moje zdanie, a jak będzie to się okaże, ale warto poczytać o tym np. jedno gramowe sztabki w tej chwili kosztują 150 zł - także jest to na pewno inwestycja, dla każdego.

Grazyna88

Post autor: Grazyna88 » 10 gru 2014 12:54

Dobrym sposobem na oszczędność może być obniżenie poboru prądu w domu. U mnie zaczęliśmy od zmiany oświetlenia w ogrodzie na takie latarnie nie dość, że ładnie wyglądają to jeszcze oszczędzimy na prądzie. :)
jak to mówią "grosz do grosza a będzie kokosza" :)

karol21

Post autor: karol21 » 10 gru 2014 15:23

Najlepszym sposobem na oszczędzanie jest dokumentowanie swoich wydatków i planowanie budżetu domowego. Michał Szafrański jest tego doskonałym przykładem. Staram się brać z niego przykład. Oszczędzanie nie musi wiązać się ze ścisłym odmawianiem sobie przyjemności.

jkw.

Post autor: jkw. » 11 gru 2014 14:54

Ja, jak co roku, oszczędzam na wakacje :) Znalazłam forum finansowe, na który są opinie o kontach. I wtem sposób znalazłam konto oszczędnościowe dla siebie. Na które co miesiąc przelewam jakąś kwotę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”