Oszczędzanie - czyli jak, na co i czy oszczędzacie?

W co inwestować pieniądze?
MorozS
Kontakt:

Re: Oszczędzanie - czyli jak, na co i czy oszczędzacie?

Post autor: MorozS » 21 lip 2015 13:47

Aktualnie oszczędzam na mieszkanie. Jak na razie mam już 70 tyś i brakuje mi jeszcze ok 150tyś. Mam nadzieje, że uda mi się za 5 lat tyle nazbierać.

Awatar użytkownika
Agnieszka81

Post autor: Agnieszka81 » 14 sie 2015 13:29

wika pisze:Ja przez kilka lat oszczędzałam "do skarpety" teraz zmądrzałam i chcę te pieniądze wpłacić na konto oszczędnościowe. Moim zdaniem warto odkładać jak najwięcej kasy bo nasze emerytury są niepewne...
Racja, trzeba odkładać na emeryturę. Wydaje mi się, że im jesteśmy starsi, tym poważniej myślimy o naszej przyszłości, a co za tym idzie - o emeryturze. Sama od dłuższego czasu zastanawiam nad IKE (tutaj kilka informacji na jego temat – https://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ike/, może akurat komuś się przydadzą ;)). Jestem zdania, że odkładanie nawet niewielkich kwot, ale regularnie - ma sens. Sama chciałabym miesięcznie przeznaczać na ten cel 300 lub 400 złotych, może niewiele, ale chyba lepsze to niż nic? ;)

mamuśka58

Post autor: mamuśka58 » 18 kwie 2016 15:22

Wiecie oszczędzanie to temat trudny. Ja prędzej powiem na czym nie będę oszczędzać. Na pewno nie na jedzeniu i na wykształceniu dzieci. Dlatego znalazłam stronę taniaksiazka.pl, za jej pomocą mogę kupić tańsze książki do szkoły na przyszły rok. A też kupić nowy plecak czy inne rzeczy wymagane w szkole.

MamaBear

Post autor: MamaBear » 18 kwie 2016 15:52

Ja zawsze najpierw muszę wymyślić na co oszczędzam a potem zaczynam odkładać pieniążki :) i udaje się jakoś. Trzeba po prostu czegoś bardzo chcieć... jak na przykład dwutygodniowej wycieczki samochodowej po stolicach zachodniej Europy :) Od kwietnia do września uzbierałam 4000 zł i na wycieczkę pojechałam - wspominam ją do dziś :)

Karolina_

Post autor: Karolina_ » 24 maja 2016 13:32

My staramy się oszczędzać na prądzie. Jak gdzieś wyjeżdżamy, to wyłączamy wszystko z kontaktu (no, może oprócz lodówki), jak nie ładujemy telefonów, to wyjmujemy ładowarki z kontaktów, wyłączamy światło, jak wychodzimy z pomieszczenia. Jeszcze na celowniku jest czajnik elektryczny. Ja się przyzwyczaiłam do niego, ale mąż chce zamienić go na taki ze stali nierdzewnej na kuchenkę.

gagatka

Post autor: gagatka » 24 maja 2016 13:54

Mam takie samo podejście. Tylko ja gotuję w czajniku elektrycznym, bo to znacznie szybsze. Za to staram się oszczędzać na wodzie.

Awatar użytkownika
garsonka

Post autor: garsonka » 25 maja 2016 09:18

ja staram się oszczędzać ogólnie, nigdy nie wiadomo na co się przydadzą pieniądze.

ewelline

Post autor: ewelline » 14 cze 2016 19:15

Ja znalazłam kilka ciekawych porad odnośnie oszczędzania https://blog.axa.pl/blog/finanse/jak-os ... -wyrzeczen . Wzięłam sobie je poważnie do serca, ponieważ jesienią pragnę wyjechać z mężem na porządne wakacje. Całą resztę która zostanie muszę gdzieś ulokować - ten problem jeszcze przede mną do rozwiązania

elwirunia1

Post autor: elwirunia1 » 22 cze 2016 16:36

Teść miał piece kaflowe. 2 lata temu zburzył je i zastąpił energooszczędnymi grzejnikami akumulacyjnymi. Oszczędził trochę pieniędzy, ale też i zdrowia, bo nie musiał co drugi dzień iść dwa piętra w dół i dźwigać węgiel w wiadrach.

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 07 lip 2016 09:44

W dzisiejszych czasach ludziom jest ciężko oszczędzać, ale jeśli to robią najczęściej wpłacają pieniądze na fundusze inwestycyjne, takie inwestowanie wiąże się z ryzykiem ale może okazać się opłacalne. Ja bym pewnie podjęła ryzyko.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”