Czy inwestycja w ZUS = godna emerytura

W co inwestować pieniądze?
Awatar użytkownika
tamirka
Kontaktowanie:

Czy inwestycja w ZUS = godna emerytura

Postautor: tamirka » 11 lis 2013 15:42

Czy ZUS zapewni nam godną emeryturę? Jak zapewnić sobie godną starość? Wg ekspertów emerytury będą coraz niższe...

Awatar użytkownika
jagodka
Kontaktowanie:

Re: Czy inwestycja w ZUS = godna emerytura

Postautor: jagodka » 12 lis 2013 09:28

Kiedy liczba wpłacających się zmniejsza w liczba wypłacających się zwiększa to każda piramida finansowa się w końcu zawali. Możemy co najwyżej odwlekać to w czasie. O własną przyszłość warto dbać we własnym zakresie. Jedni będą inwestować w fundusze inwestycyjne inni pewnie w nieruchomości aby później żyć z wynajmu albo z takiego odwróconego kredytu hipotecznego. Im szybciej zdamy sobie z tego sprawę tym lepiej dla nas.

Awatar użytkownika
anniee

Postautor: anniee » 17 mar 2014 14:54

tamirka pisze:Czy ZUS zapewni nam godną emeryturę? Jak zapewnić sobie godną starość? Wg ekspertów emerytury będą coraz niższe...

Niestety wszystko wygląda na to, że masz rację...
Ale może coś się zmieni na lepsze i emerytury zaczną być wyższe, przynajmniej takie, aby dało się godnie wyżyć na starość.

magi92

Postautor: magi92 » 17 mar 2014 17:06

W chcieli obecnej lepszym pomysłem jest inwestowanie w nieruchomości lub odkładanie. ZUS już teraz mówi ze nie ma pieniędzy. Pewnie za jakiś już w ogóle nie będzie wypłacalna instytucją.

Awatar użytkownika
Anita

Postautor: Anita » 18 mar 2014 10:23

magi92 pisze:W chcieli obecnej lepszym pomysłem jest inwestowanie w nieruchomości lub odkładanie.

Rzeczywiście odkładanie pieniędzy jest dobrym rozwiązaniem, jednak bardziej opłacalne jest odkładanie pieniędzy w trzecim filarze emerytalnym, czyli na Indywidualnych Kontach Emerytalnych. Nasze środki wówczas będą zwolnione z 19% podatku od zysków kapitałowych (ulga jest możliwa po ukończeniu 60 uroku życia, bądź wcześniej w przypadku nabycia uprawnień emerytalnych). Co najważniejsze, sami decydujemy o wysokości i częstotliwości naszych wpłat, np. w przypadku prywatnaemerytura.pl minimalne wpłaty wynoszą 100zł. ;)

mader

Postautor: mader » 15 maja 2014 08:17

Powiem wam tak... działam w UK od kilku lat, mam tam spółkę. Po tych kilku latach działania w UK mam prawo do wyższej emerytury niż w Polsce po płaceniu ZUS przez 40 lat. I co ciekawe - moja składka miesięczna w UK jest dwa razy niższa niż w PL. Rocznie na ZUSach i podatkach oszczędzam 15 tysięcy. To schemat Pawła Kurnika, uważam, że ładowanie pieniędzy w Polskę to ich zwyczajne marnowanie.

stoneGG

Postautor: stoneGG » 15 maja 2014 12:50

mader pisze:Powiem wam tak... działam w UK od kilku lat, mam tam spółkę. Po tych kilku latach działania w UK mam prawo do wyższej emerytury niż w Polsce po płaceniu ZUS przez 40 lat. I co ciekawe - moja składka miesięczna w UK jest dwa razy niższa niż w PL. Rocznie na ZUSach i podatkach oszczędzam 15 tysięcy. To schemat Pawła Kurnika, uważam, że ładowanie pieniędzy w Polskę to ich zwyczajne marnowanie.
Zgadza się, dlatego nic tylko uciekać, niestety...

Awatar użytkownika
Oluchna

Postautor: Oluchna » 15 maja 2014 17:59

Jeszcze nie jest aż tak tragicznie, Francuzi mają gorzej (podatki).

Awatar użytkownika
kier
Kontaktowanie:

Postautor: kier » 26 maja 2014 09:52

Niestety ale nie powinniśmy liczyć na wysokie emerytury ... Perspektywy na duże świadczenia w przyszłości nie rysują się w kolorowych barwach.
Tak więc na moje oko dobrze jest inwestować. Ktoś pytał się wcześniej o fundusze inwestycyjne - faktycznie są one obarczone pewnym ryzykiem niemniej mogą nam dać znacznie większy zysk niż na przykład tradycyjna lokata.

Mposyniak
Kontaktowanie:

Postautor: Mposyniak » 27 maja 2014 12:44

Zdecydowanie uważam, że jedynym sposobem na godziwą "emeryturę" jest oszczędzanie/inwestowanie na własna rękę! Na pewno też, jak ktoś wcześniej już pisał, dobrze jest przenieść firmę, a z tym wszelkie obciążenia do UK na przykład, sama swego czasu spędziłam kilka lat tam właśnie i bardzo sobie chwalę...teraz niestety ze względu na wykonywany zawód nie bardzo mogę...
Ale oszczędzanie i inwestowanie jak najbardziej! jeśli nie macie czasu, a nie każdy ma, zajmować się tym samemu warto pomyśleć o TFI. Tylko pamiętajcie, że wiedza jest potęgą, więc nim zaczniecie, poszperajcie i poczytajcie trochę o temacie a pozwoli wam to uniknąć strat w ewentualnym procesie inwestowania, pomoże też wybrać odpowiednie fundusze/strategie inwestowania.
powodzenia :D

Wróć do „Inwestycje”