Czy inwestycja w ZUS = godna emerytura

W co inwestować pieniądze?
bialyk

Re: Czy inwestycja w ZUS = godna emerytura

Postautor: bialyk » 27 maja 2014 12:53

Ciężko jest oszczędzać, kiedy ma się niskie zarobki. Ten system jest do bani. Dlaczego człowiek nie może decydować o własnych zarobionych pieniądzach?

Awatar użytkownika
Oluchna

Postautor: Oluchna » 29 maja 2014 07:58

Pewnie dlatego, że wtedy rząd nie miał by z czego łatać dziury budżetowej, a tak mógł grabież OFE ogłosić swoim sukcesem. Na Cyprze jawnie zabrali ludziom depozyty, u nas zrobili to pod przykrywką reformy emerytalnej...

zofia77

Postautor: zofia77 » 05 cze 2014 22:55

Błagam Cię ZUS nie ma nic wspólnego z godną emeryturą! Godną emeryturę to mają za granicą! ZUS co miesiąc ponad tysiąc złotych dlaprzedsiębiorcy, a potem ani do lekarza się dostać nie mogę i i tak muszę iść prywatnie, a na starość to w ogóle dostanę śmieszne grosze.

ewelina546

Postautor: ewelina546 » 06 cze 2014 09:31

Niestety taka prawda. Ja wolę oszczędności inwestować. ja się jednak okazuje nie ma jednej i sprawdzonej metody na oszczędzanie. Każdy powie nam coś innego. Dla jednego lepsza jest nisko oprocentowana lokata bankowa, dla kogoś innego konto oszczędnościowe, inwestycje w nieruchomości, złoto, waluty. Wszystko zależy od naszego podejścia do sprawy oszczędzania i od posiadanych środków, którymi możemy dysponować. mozna też wybrać na przykład plany systematycznego oszczędzania- ja się na taki właśnie zdecydowałam.

Awatar użytkownika
Oluchna

Postautor: Oluchna » 06 cze 2014 20:03

zofia77 pisze:Błagam Cię ZUS nie ma nic wspólnego z godną emeryturą! Godną emeryturę to mają za granicą! ZUS co miesiąc ponad tysiąc złotych dlaprzedsiębiorcy, a potem ani do lekarza się dostać nie mogę i i tak muszę iść prywatnie, a na starość to w ogóle dostanę śmieszne grosze.

Ale przecież ZUS nie ma nic wspólnego z kolejkami do lekarza.

bella91

Postautor: bella91 » 19 lip 2014 11:43

Oluchna pisze:
zofia77 pisze:Błagam Cię ZUS nie ma nic wspólnego z godną emeryturą! Godną emeryturę to mają za granicą! ZUS co miesiąc ponad tysiąc złotych dlaprzedsiębiorcy, a potem ani do lekarza się dostać nie mogę i i tak muszę iść prywatnie, a na starość to w ogóle dostanę śmieszne grosze.

Ale przecież ZUS nie ma nic wspólnego z kolejkami do lekarza.

Ha ha padłam :D
Zgadzam się jednak z tym, że godną emeryturę to mają ludzie za granicą a nie w PL. U nas żeby za coś żyć na starość trzeba już teraz zacząć odkładać i to na własną rękę.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2014 16:37 przez bella91, łącznie zmieniany 1 raz.

nulka30

Postautor: nulka30 » 29 lip 2014 13:15

Oprocentowanie 5,5%? No, no całkiem nieźle... Czytałam niedawno o lokatach i chyba nikt nie wspominał o Skoku Wołomin a szkoda bo oferta godna uwagi. Ja mam do zainwestowania trochę mniej niż 10K więc się nie załapię na tą ofertę ale dalej szukam czegoś ciekawego. Myślałam o lokacie w dbNET albo w Neo Banku.

mader

Postautor: mader » 05 wrz 2014 08:12

Hahah... od kilku lat mam spółkę w UK, w Polsce przedstawicielstwo. Działam na schemacie Pawła Kurnika. Daje mi to rocznie jakieś 15 tysięcy oszczędności, ale bardziej nawet chodzi o to, że po kilku latach płacenia dwa razy niższego ZUS, mam u nich zapewnioną wyższą emeryturę niż w Polsce po 40 latach płatności wysokich składek. Co tutaj dużo mówić - Polska nie pozwala myśleć na poważnie o dobrym życiu.

mader

Postautor: mader » 17 paź 2014 08:10

Schemat, który ma sens i faktycznie przynosi korzyści. W moim przypadku dało to genialne efekty - http://dezi.pl/?jak-nie-placic-zus,10
15 tysięcy rocznych oszczędności robi sporą różnicę. NAjgorsze jest jednak to, że takie uk ma zwolnienia podatkowe na ponad 200 tysięcy, a my na 3 tysiące! Nie wspominam już nawet o 2 razy niższy ZUS! A skoro cały schemat jest zgodny z prawem Unii, to czemu z niego nie korzystać?

zuzanna_korel

Postautor: zuzanna_korel » 21 paź 2014 14:41

Ja myślę ostatnio intensywnie nad IKE, wydają mi się te warunki dużo bardziej uczciwe, choć perspektywą emerytury i tak jestem przerażona. Zawsze jest jeszcze KRUS, ale nie jestem rolnikiem ;)

Wróć do „Inwestycje”