Czy inwestycja w ZUS = godna emerytura

W co inwestować pieniądze?
mader

Re: Czy inwestycja w ZUS = godna emerytura

Post autor: mader » 20 lis 2014 08:12

Pokazałam jak dokładnie wygląda inwestycja w godną emeryturę. I wydaje mi się, że lepszego sposobu po prostu nie ma. W polskim systemie będzie tylko gorzej, a i tak sądzę, że za kilka lat będziemy już musieli pracować do 70-tego roku życia. Taka prawda.

gosh

Post autor: gosh » 20 lis 2014 10:17

Teraz w ogóle nie ma co liczyć na ZUS tylko na oszczędności.

Awatar użytkownika
anniee

Post autor: anniee » 17 lut 2015 14:21

Zgadzam się z gosh. Na ZUS raczej ciężko będzie liczyć. Ja odkładam również na IKE. Ostatnio zastanawiałam się czy istnieje możliwość wypłaty środków z IKE jeszcze przed wejściem w wiek emerytalny i przeczytałam na https://www.prywatnaemerytura.pl/wszyst ... dziec.html, że ponoć można, ale z tego tytułu będziemy musieli zapłacić podatek. Czy ktoś może był w podobnej sytuacji i mógłby powiedzieć ile dokładnie tego podatku będą ode mnie chcieli?

Awatar użytkownika
Oluchna

Post autor: Oluchna » 17 lut 2015 19:17

aniee, z takiego zwrotu z IKE potrącany ejst 19% podatek od zysków kapitałowych. Być może w grę wejdzie jakaś opłata manipulacyjna, ale to już trzeba sprawdzić w regulaminie danego funduszu.

opiekunka

Post autor: opiekunka » 20 mar 2017 11:33

Już teraz przebąkuje się, że w przyszłości nasze emerytury będą takie same dla wszystkich. Czy pracowałeś kilkadziesiąt lat, czy kilkanaście, jeżeli osiągniesz wiek emerytalny dostaniecie to samo. Jest to jakieś rozwiązanie, tylko czy najlepsze?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inwestycje”